Kuidas ja kuhu lased kobrast?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.

Kuhu lased kobrast?

Lasen ainult maa peal olevat looma (st. veest väljas)
13
15%
Pähe (vette)
40
46%
Kaela (vette)
8
9%
Nii kuidas juhtub (ei tee vahet)
19
22%
Mingi muu variant (palun täpsusta)
7
8%
 
Hääli kokku: 87

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Kuidas ja kuhu lased kobrast?

Postitus Postitas kakuke »

Tekkis küsimus, et kuhu lasevad foorumlased kobrast? Ühest eelmisest teemast tuli välja, et kaela. Mulle tundus see kuidagi õhkõrnal jääl käimisena ja sellest ka see küsitlus.
Tänud ette!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kõik sõltub vahemaast ja nähtavusest, alates 30 m lasen pimedas rindkerre ja kuival, vees pähe või kaela, sama lähema maa peal kuival. Eelistatult lasen ikka maale, aga kui mitu päeva ei õnnestu kuival maal näha ja hooaeg lõpul, siis ei kannata närv välja ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Vees küljelt kaela,tagant selga kukla taha.Kuival kaela või rinkeresse sõltuvalt kaugusest.Väiksemat(mitte trofee) olen lasknud ka pähe.Laskmispaigad valdavalt suurema veekogu ääres.Lasta saab valdavalt vette,oodata et kobras ise juurde tuleb on kaduvväike võimalus.Ise tuleb koprale laskekaugusele püüda hiilida.Sellest siis laskmisviisi valik.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Ujuvat kobrast lasen pähe nii lähenevat kui ka eemalduvat, kuival maal lasen rindkerre või pähe oleneb vahemaast.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
sõjard
Postitusi: 19
Liitunud: T Mär 15, 2005 7:50 pm

Postitus Postitas sõjard »

Lasen ainul pähe siis on kindel lugu.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Pähe, ligidal vees olevat looma.Kuival pole paraja maa peal trehvanud.Mul on kuidagi selliselt juhtunud,et kui kohe rahulikuks ei jää,siis sööstab kaldasse ja seal siis juba olenevalt olukorrast,kas lasen üle või ei.
Peale ilusa trofee puruks laskmist olen mõttes valmis väga suurt kobrast ka kaela laskma.
Minu koprajahi kogemus ka alles väike (teist hooaega),nii et võib-olla on lihtsalt vedanud.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

22LR kirjutas:Vees küljelt kaela,tagant selga kukla taha...
´
Nii jah, eriti eemalduvat on hea kukla taha kaela sihtida, üles alla kõikumine ja kopra edasiliikumine ei mõjuta tulemust - kas tabad pähe, kaela või selgroogu, maha jääb ikka, efektiivne tabamisala muutub suuremaks. Selliselt olen ka lähedalt vee all ujuvat lasknud, kui kraavi kaldalt on läbi vee näha.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Tegelikult tuleb vältida suurte(trofee) loomade küttimist. Suurte loomade ja üleküttimisega kadus meil mitu tõeliselt head koprajahikohta. Seetõttu eelistan siledaraudset et lühem vahemaa ja enne veenduda mida lasen. Viimane lask 3/0(4.75mm) vettepähe. Momendil kui kobras märkab ja jääb veepinnale korraks "seisma" :wink:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Sel hooajal ise ka imestasin, et kuidagi hästi tabasin neid pähe. Siledast kui vindist ja siledast lasin kuuliga (sellise distantsi pealt tundub palju parem olevat, ei ole mingit tinatükki pärast vaja hammustada). Ühe pisikese lasin suht kaugelt ja hämaras rinda ka (see sai kaldalt lastud). Ja ilusa trofeega on nii, et kui seda ilusat looma nägin, siis istus teine känkras oma kuhila alumises servas, sihtisin siis sinna kaela kanti, aga kui pea tõstis, et vaadata lähenejaid, siis sai ikkagi vastu pead. Trofeest on kahju :(
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
põrgukütt125
Postitusi: 2
Liitunud: P Jaan 08, 2006 10:51 pm

Postitus Postitas põrgukütt125 »

nu mina lasen kaela....kindel et jääb ..
pähe lastes ei pruugi ta kohe surra ja jõuab urgu minna..
kuid kui on kaela lask ja selgroog katki lastud siis ta enam sukelduda ei saa ja võid kindel olla et saad ta kätte.. :D
ära lase kõike mis liigub..:P:D
Jaanis
Postitusi: 19
Liitunud: E Dets 05, 2005 3:54 pm

Postitus Postitas Jaanis »

Lasta ju vahva, aga kui on koer olemas on ikka koera ja kahvaga on koprajaht kõige etem - vähemalt minu jaoks. Muidugi soojemate ilmadega on see mõeldav ja kraavidel.
Lasnud olen ikka pähe või kaela, oleneb olukorrast.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Lassin kopra. Kobras oli suur, üle 20kg kindlalt. Oli nii poolpõigiti ees. Kaela proovisin. Läks kaela pealt sisse, tegant mao alt välja ja sabakonti kinni. 9,7g Norma Jagtmats oli POOLEKS! Tugev, üleni(ka tagaosa ju) vaskkestas kuul pooleks murdunud ja täiesti lapik. Algul imestus suur, nüüd arvan, et ju see kaelekont oli mis kuuli puruks rebis poole uues suunas saatis. Kõva kont igaljuhul. Kuul alles aga ahvid :D panid pilt.ee jälle kinni, ei saa näidata.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Kasutasin sama 9,7g Jagtmats-i kuuli ja lasin lähenevat kobrast silmade vahele (~10m distants). Loomal kolp, sõna otseses mõttes, pikki pooleks. Kuul ise oli ühes tükis ja naha all kinni. Oli teine muidugi kõvasti deformeerunud ja rikkus ühe esikäpa.
P.S. Kuuli kesta rebis räbalateks, kuid ei löönud märgatavaid suuri kilde kehasse laiali.
Kasutaja avatar
Fox
Postitusi: 24
Liitunud: N Veebr 19, 2004 10:34 pm

kuidas ja kuhu lasen kobrast?!

Postitus Postitas Fox »

Laskmine ikkagi vastavalt olukorrale! Kui pean jahti jõe ääres(Põltsamaa j), siis ei tule mõttessegi lasta vette - seda võiks teha vaid "arvukuse piiramise" eesmärgil- 10-st 9 vajuvad põhja. Kui olen jahil kuskil kraavi ääres ja pukis, siis lasen ka vette ja ikka pähe. Kalda pealt on kobrast leida peale lasku nali, katsu leida kui on põhja vajunud!? :roll:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Kellamees kirjutas:Kasutasin sama 9,7g Jagtmats-i kuuli ja lasin lähenevat kobrast silmade vahele (~10m distants). Loomal kolp, sõna otseses mõttes, pikki pooleks. Kuul ise oli ühes tükis ja naha all kinni. Oli teine muidugi kõvasti deformeerunud ja rikkus ühe esikäpa.
P.S. Kuuli kesta rebis räbalateks, kuid ei löönud märgatavaid suuri kilde kehasse laiali.


Sry OT aga kas tõesti jäi Jaktmatch 10m kaugusel kopral pähe kinni????
Kui see oli vabrikumoon, siis soovitan siiralt vabrikut vahetada... Või oli kuul ikka pikemalt, nt mööda selgroogu p.. poole liikunud? Imelik lugu....
Vasta