Põder

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: põder

Postitus Postitas gunnar »

jorr kirjutas:Ohooo, kus sul Elva ligidal nii palju looma on?Meie maadleme kolmandaga ja see vasikas, ja ei taha mitte kätte anda,teda lihtsalt pole meie maal.


Nipp selles et elan elva ligidal aga jahti käin jõgevamaale :)
Endal seeaasta olnud ikka väga tulemusrikas. 2 pulli, 1 lehm ja 2 vasikat lasknud. Viimane suur pull siis ka ilusa sarvega 5+5.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

njah, ma ei mäletagi, millal meil viimati 5+5 nähti, rääkimata laskmisest. Tuleb loota lihtsalt ja ikka soola edasi vedada :roll:
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Endal see sügis pole nii edukas olnud- vaid 2 lehma olen lasknud (lühikesega), meie pundil mõni loom veel lasta.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Oxoma kirjutas:Endal see sügis pole nii edukas olnud- vaid 2 lehma olen lasknud (lühikesega), meie pundil mõni loom veel lasta.
**** ma ei saa aru kas iga põdrahooaeg peab laskma 10 looma et rahul olla.Ma isiklikult olen see hooaeg ainult ühte kuulnud ja ka ei kurda.
metsas käi tasa tasa.....
recluse
Postitusi: 23
Liitunud: K Nov 23, 2005 12:35 pm

põder

Postitus Postitas recluse »

No ja suurtele siis kell täna kukub.
Puht uudishimust küsin, et kas kellelgi limiit ka laskmata jäi.

Küsin selleks, et tänavune imelik aasta, jätkuna nüüd sügisesse, pani loomad veidi teistmoodi käituma. Talvekarv juba ammu seljas aga väljas pidevalt + 7 kraadi ja toiduvajadus tunduvalt väiksem.
Üldse on loom kudagi peitu pugenud. Tea, kas paks vammus paneb võsas lömitama ja lõõtsutama või mis :D
Peale 30 sammu vaata ka tagasi
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Postitus Postitas mürka »

Pole hullu midagi meil osa mehi käib jahis ja pauku ei saagi teha. Pole siiani veel keegi kurtnud et sitt jaht oleks olnud. Õhtuti meestel näod naerul. Jahis tuleb käija hea seltskonna pärast, mitte paugu tegemise pärast.
küll siga pori leiab
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

mürka kirjutas:Pole hullu midagi meil osa mehi käib jahis ja pauku ei saagi teha. Pole siiani veel keegi kurtnud et sitt jaht oleks olnud. Õhtuti meestel näod naerul. Jahis tuleb käija hea seltskonna pärast, mitte paugu tegemise pärast.
Kui jahis ainult hea seltskonna pärast käia,siis pole mõtet metsa sõita,võib pubis ka istuda.Emotsioone tahaks ka saada, aga iga kord see kahjuks ei õnnestu!
metsas käi tasa tasa.....
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Paraku pubis istumisega nüüd seda "emotsiooni" küll ei saa, milline on meeste nägudel maksa mekkimise juures. Kurb tõdeda, kuid tänavu oli Diana meie seltsi vastu sõge. Kas asi selles, et sai otsustatud kõik suured isendid rahaks teha jahionni ehituseks või miskit muud aga igatahes laskmata jäi 3 suurt isendit. 4-st vasikast lastud on ainult 1. Kaks vasikat oleks veel olemas olnud, kui "vanemad" mehed oleks asjale pihta saanud. Nimelt iga jahi alguses jahijuhataja toonitas, et kahe vasikaga lehma ega vasikaid ei puutu-nimelt ühes jahis "vanem" mees lasi lehma ära ja jättis vasika laskmata(kuigi viimane oli optikas, kui surnud lehma kõrval seisis), sest sai valesti asjast aru ning samuti teisel päeval tuli üksik vasikas "vanemale" jahimehele lausa 10 m peale, viimane jättis ka laskmata. Ei tee küll "vanemaid" jahimehi maha, kuid millest selline tõrge- minule küll kohale ei jõudnud. Aga ega sellepärast muidugi mehi kohe lintsima ka ei hakata. Eks nüüd siis tõenäoliselt pakutakse 3 suure asemele kolme vasikat, kuid pelgan, et ei õnnestu ka neid esmaseid 3 kätte saada. Tean, et veel mitmel maakonna seltsil jäi osa loomi laskmata. Mehi laiskuses ei saa süüdistada- tänu kuivale ajale said kõik kohad mitmeid kordi läbi karjutud. Kuid keda polnud oli põder. Isegi tegutsemise jälgi alati ei olnud. Sellist "põdravaest"aega mäletan viimati ca 10-15 aastat tagasi kuna siis oli üldse kõikide ulukite arvukus väga madal. Kas mõjus kuivus või soojus ei oska arvata. Eks näis kuda sigadega talvel lajus läheb. Seni jooksnud pea iga paari põdra aju järel seakari välja. Korra isegi nii julgelt, et marsisid pasunaga ajumehe ees 15-20 m kaugusel ca 0,5 km ja alles siis tüdinesid ära ja läksid kõrvalt välja.
ikka lõbusalt
Vasta