Põder

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Põder

Postitus Postitas kaalikas »

vat selline lugu,eelmine laupäev õhtul kümne ajal istusin põllu nukka maha ja hakkasin sokuvilet piuksutama,natukese aja pärast hakkas teises põlluservas mingi mägi liikuma ja otse minu poole,jäi seisma kümne sammu peale ja vahtis mind juhmi näoga(kolmeharuline põdrapull)
ära ta minna ei suvatsenud ja peale seda kui ta oli üks kümme mintsi seal töllitanud läksin mina teise põllu peale,mida ta selles sokuviles leidis ,ei kujuta küll ette aga tundub et jäger onlinest tellitud sokuvile mõjub ka põdrale! teise põllu ääres tõmbas ikka kolmeharulise soku ka välja!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jo siis pullil võõrkeeled suus :D
Kivi kotti!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Põder

Postitus Postitas jorr »

Ohtlik ikka see pilliajamine, vaat kui oleks karu tulnud. :D :D :D
noorus on ilus aeg
Hunduke
Postitusi: 2
Liitunud: K Okt 20, 2004 11:04 am

Põder

Postitus Postitas Hunduke »

Alustasin sel aastal soku pillitamist ,peale seda kui naine vile kinkis.Tuli ju ära proovida. Ilus juuliõhtu,kell üheksa saamas pillitasin, kui üllatuseks esimene loom kes tuli oli põdrelehm ja otse puki alla, poolsörkis ja inises midagi. Küll ragistas selja taga pikalt .Siis oli pill veel Mi-s(törts jämedam heli) nüid viilitud Fa-ks ja põtra pole enam tulnd.
Ikka metsast...
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Mul on jälle kährik sokuvile peale korduvalt tulnud . Neli tükki on oma uudishimu eest tinase krooni saanud.
Ilmselt on ka toon vale.
Egas elevant pole siga!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Põdrajaht on alanud. Kuidas meestel siis ka läinud on. meil üks käes. Lasti pull, aga sarved karvased alles!?!?! Kere poolest suur ja tugev loom. Ise läksin ka laupäeva õhtul siis välja. sain natuke maad metsavahel astuda kui kuulsin krabinat. kükitasin maha ja hetk hiljem sõi ema kahe vasikaga teispool põõsast lehti ja oksi(6-7 meetrit minust). ema oli igavene jurakas aga vasikad minu arust ikka imepisikesed alles. kuidas teil ka lood on? Kas leidub ka tavalisest väiksemaid vasikaid ja karvaseid sarvi?
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

möödunud nädalavahetusel sai iga hommik metsas käidud... 6.40 sai märgatud suurt 5-6 harulist isendit. jahijuhataja otsustas seda looma (veel) mitte lasta... igatahes ilus mälestus põdrajahi algusest.... rohkem pole põtra tänavu jaht veel näinu aga otsingud jätkuvad :shock:
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Ma samuti viimase nädala jooksul hommikuti ja õhtuti metsas käinud,lepiti kokku et laseme enne esimest ainult pulli mis suurem kui 5+5.Enne 15. sai ka sellist nähtud aga rohkem mitte.Muidu põtru on kõvasti,4-5käimis korra kohta14-15 erinevat isendit ka nähtud.Pulle pole ühtegi karvaste sarvedega näinud ,vasikad on aga tõesti päris pisikesed veel.Sel suvel sai ka väike lapike rapsi maha pandud ja see on küll põtradele nagu narkootikum-järgmisel aastal tuleb rapsi kindlasti juurde külvata.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ei oleks uskunudki,et põtra nii palju on.Meil sai esimese nädalavahetusega peibutamise pealt pea veerand lubadest realiseeritud.Lastud loomad olid kõik pullid.Edasi läheb lehma-vasika jaht.Muidugi magustoiduks jäi ka "põder".
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

meil on selline lugu et praegu toimub meite metsades kuivendamine ja kraavide süvendamine.... seega on 24h/7 paar koppa ja saemeest metsas. seetõttu tundub et põdrad on vähe eemale kolinud aga nuriseda pole midagi...peaasi et jahis KÄIA saab ja kui vahel ka looma näed no mida siis veel vaja on???
tuleb jaht või jaa?
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Väikesed vasikad

Postitus Postitas Olku »

Sellel aastal on jah vasikad kuidagi imelikult väikesed(olen näinud kolme) ja kui vaadata ka kitsetallde suurust(pisikesd) siis jääb vägisi mulje, et selle aastaga on midagi lahti või on kellegil parem seletus?
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kui mu mälu mind ei peta, siis kevad oli vist üsna külm. See ju peamine põhjus, miks loomad-taimed kasvamisega hilja peale jäävad.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Lasime täna noorepulli (2 haru) teine sarv oli värskelt murdunud ,nagu oleks maha ajanud.Huvitav oli veel see ,et üks munand rippus poolenisti rebenenud munakotist välja.Kui sarve äratulekut võib veel mitmeti seletada siis munakoti lõhkumist meie küll kuidagi seletada ei oska :shock: Liiati veel pärast seda ,kui leitsime nädala päevad tagasi surnuna kahe harulise pulli jõe kaldalt,(paar päeva lõppnud) kellel oli kubemest peotäis soolikaid väljas ja ei mingit märki laskmisest.Vet arst kes teda lahkas arvas ,et järsku on mõne roika otsa kõhu lõhki tõmmanud.No ma ei tea.....!
Kivi kotti!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

ehk on tegu mõne võimuka pulliga kes kiivalt oma territooriumi kaitseb... see läheks hästi kokku murdunud sarvega, kuid mõlemal loomal vigastused kubeme piirkonnas? ei tea, aga ehk ``kunn`` tervitas neid taganemise puhul veel oma teravate sarvedega... :roll:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Nuuh, meil sai siis trucker ka käe valgeks, lasi pühapäeva hommikul kaheharulise pulli. Sain enne ajujahi algust koerale ka põtra näidata, haukus mis kole, see annab lootust, et äkki saab asja ka :D
Vasta