Jänku

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Jänku

Postitus Postitas tsuks »

Vaatasin, et "rebase" foorum läks vaikselt üle jänkule- arvan, et targem oleks see teema eraldi väljatuua.

Et miks vähe teisi?

Esiteks, arvan, et tohutu laskmatta rebaste populatsioon. Vahest tundub, et marutaud võtab neid rohkem, kui jahimehed, sest nahku üksvahe polnd üldse kuskile panna. Polnd turgu ja parkimine kallis. Aastat 4-5 tagasi tegime lausa eraldi rebasejahti- a vahepeal oli vaikus- polnd mõtet- nüüd aga kuuldavasti ostetakse toornahku kokku- 100 krooksu kah raha- paugurahagi tagasi saab.
Teiseks- arvan, et omaosa- just jänesepoegi- võtavad varesed. Neid küll aastaringi lasta võib- a kes Teist on lasknud kasvõi ühe? Meil sektsioonis pandi küll eelmine aasta kohustuseks vähemalt 2 tükki lasta- a ega nad lollid pole- varesed- mul ainlt üks õnnestus saada...
Kolmandaks- meie metsade kõigesuurem nuhtlus- hulkuvad penid...

Arvan, et jänesejahipiiramine- ainult koeraga- ei tõsta nende arvukust- sest viimase 2 aastajooksul ma pole ühtegi lasknud- lihtsalt pole näinud- neid ikka häbematult vähe- põdrajahis ainult üks kord see sügis nägin ühte. Ja arvan, et see pole meie piirkonna viga vaid ka mujal Eestis sama halb olukord. A võib-olla ma ka eksin.
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jänku

Postitus Postitas kakuke »

tsuks kirjutas: Teiseks- arvan, et omaosa- just jänesepoegi- võtavad varesed.

Tegelikult tuuakse lindudest jänesepogade hävitajana just esile toonekurge, kes viimasel ajal vohama on hakanud. Surve kikkõrvale on igalt poolt suur. :( Paljud teist üldse on varesejahti pidanud. Ise, kui hakkasin selle peale mõtlema, siis liikudes püssiga ringi, avastasin, et sindrinahad on nii kavalad, et ronivad asulasse sisse ja saa sa neid sealt kätte. Kas keegi varesemõrda ka katsetanud on?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

jäneseid on küll vähemaks jäänd ma arvan et suurema töö teeb ära ikka rebane rebaseid võiks küll vähem olla
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Iga aasta olen ikka jänese ära näinud. Viimati paar nädalat tagasi aga ikka kuradima vähe on neid kah. Süüdi rebased?? Meie kandis on rebaste arvukus varieeruv-mõnes soodsas kohas isegi neid üllatavalt vähe aga viimases põdrajahis tuli ühest ajust 3 rebast välja. Peaks uurima jäneste biotehnoloogiat lähemalt...äkki annab neid kuidagi sööta jne.....
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ärgem unustage ka ilveseid,aastas 50 kitse ühele,kui õieti mäletan ja kes teab kui palju jäneseid.Kui tahame ilveseid kasvatada,siis peame ka nende toidulaua eest hoolitsema.Varsti hüvasti soku ja kitsejaht,elagu ilvesed :cry: .Ilveste populatsioon ~23 isendit 100 000 ha kohta,kui võtta jahiseltsi pindalaks 10 000 ha,siis ~2 ilvest sektsiooni peale,seega 100 kitse ühe seltsi maadelt läheb neile või kuidas.Nii meile ei jäägi midagi.Rebased kah,aga nemad lepivad ka vähemate loomadega,kuigi varasuvel talled abitud ja neile paras murda.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Varsti hüvasti soku ja kitsejaht,elagu ilvesed :cry:

Ei ole see asi nüüd nii hull ka. Ilves levib ikka sinna, kus on rikkalikud jahimaad. Kui inimene hakkaks ilvestele lisatoitu andma, siis nihutaks paigast ära saakloom kiskja suhte tasakaal. Õnneks on ikka ka jahimehed olemas, kes vaatavad et arvukus väga paigast ära ei läheks. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

vareseid peaks küll kõvasti laskma, samas ka rongad ja kajakad on täiesti arvestatavad röövlinnud. aga kui selle teema ülesse võtta siis päris paljud ja just vanemad jahimehed ütlevad: mis neist lasta. aga mulle tundub ,et asi rohkem nagu selle laskemoona taga kinni, kes tahab siis raha raisata kui kasu ei saa. varestega on selline lugu ,et neid peaks laskma prügimägedelt. lugesin jahimehest ,et soomes lastakse nii. aga kas meil antaks selliseid erilubasi välja seda ma küll ei tea. mina arvan et tuleks hakata koguma varesejalgu(kohustuslik) nagu vanasti ja vot siis paraneks asi. samas olen kuulnud ka jahiseltsidest kes annavad varesejalgade eest laskemoona tagasi. see on küll selline asi millle peale peaks tõsiselt mõtlema.
jaht eesti moodi
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Re: Jänku

Postitus Postitas kanavaras »

[quote="tsuks"]

- nüüd aga kuuldavasti ostetakse toornahku kokku- 100 krooksu kah raha- paugurahagi tagasi saab.
Audrus ostavad rebasenahku 200 eeku tk.,möödund aasta anti 150eeku.Mis nii viga äri teha, ostavad tsuksilt 100 krooniga ja ise saavad veel 100 :)
Külavahel panevad suure põntsu jänestele kindlasti kassid,kes on kohanud jänesepoega,teab kui loll ja abitu see on.Möödund hooaeg lasin 3 jänest,kui ikka jänese mõttega välja läksid,siis ta ka kuskilt põõsaalt üles hüppas.(ainult koeraga jaht vist märtsist kehtima hakanud uue jahisseaduse järgi, või oli ennem ka.?) :oops:
Rebaseid lasin 5, niiet jänestele "võlgu" ei jäänd.See aasta pole kumbagi taga ajand,alles eile sai põdra(vasika)jaht lõpetatud,eks näis,nüüd aega tiba rohkem.Aga vareseid kõige mõttekam suvel lasta,mis sest ,et lapsi tapad, suvel noored-lollid kraaksuvad oksa peal.Hommikul kuulad, võtad püssi hiilid võsa vahel, kuulad kus kraaksub ja piraki- piraki ongi 1-2 varest,ise olen nii terve pesakonna ära last,nii 4-5-6 varest ja peale seda on selleks aastaks vaikus majas old.
sellest haigusest lahti ei saa
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Nende jänestega on asi ikka kehvaks läinud küll. Vanemad jahimehed räägivad ikka pärast kesist hagijatega jänesejahti, et kus ikka vanasti(60-70 dad) neid jäneseid oli. Iga mees sai jahipäeval mõne ikka. Nüüd hea kui saad hooajal ühe jänesegi.
Saaremaal kah jäneseid väheks jäänud, kuigi siin neil head elupaigad, palju ranna heinamaid ja kadastikku, seal meeldib neil kolada. endalgi jooksis alles mõned päevad tagasi auto eest läbi ilus valgejänes.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

saab antud nii rebastele kui varestele aasta ringi viimaste pesadele ka eriti kui saba paistb vastutasuks jöuluks ka jänku öunapuuaiast
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kindlasti saavad noored jänesed toiduks ka nugisele, kärbile ja nirgile. Asub ju jänes üsna toiduahela all otsas, nii et kõik talvel karusnaha jahile. :D
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

mis jänesesse puutub on jänest ikka väga väheseks jäänud viimaste aastatega tavaliselt lasksin hagija eest hooajal kuskil kümme jänest nüüd kaks aastat olen lasknud ainult kolm ja see aasta olen kahte koera ees näinud .kui koer metsa lasta esimene mis sealt välja jookseb on rebane või ka rohkem .kui koer koha peal haugus siis on ka kährik .ma olen see aasta koera eest lasknud juba lasknud kuus rebast ja viis kährikut .vareseid lasksin ka paar tükki aga ära pardi jahi.kui küsid mõne raha mehe käest miks sa ei lase pardi jahi varest siis tuleb vastuseks .see et pardun on kallis ja sellest ei sa midagi .mis oleks teie arvamus
naxik
Postitusi: 26
Liitunud: E Juun 02, 2003 1:01 pm

Postitus Postitas naxik »

Meil oli eelmisel aastal jubedalt rebaseid ja jänkut ei kuskil.Anti siis rebastele kõvasti tina. Varestele kah.
Sel aastal jänkusid juba rohkem ja lastagi saanud.
:D
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Tundub, et meil rebasega asi korras, olen käinud nüüd kuuvalgega väljas siga vaatamas ja ei näe rebast aga eile oli korraga sööda juures 3 jänest. Muidu liikus ikka mõni rebane. (aga neile sai ka 2a. kõvasti säru tehtud)
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Jänku.

Postitus Postitas Deerhunter »

Ei tea kuidas vanemad jahimehed ja muidu asja armastajad sellest jänese populatsiooni vähenemisest mõtlevad.Meil saarel kipub nii mõnigi vanahärra arvama, et pauk rebase pihta on raiska läind(nahka ei osteta ja liha ka ei saa).Samas aga imestab, et jänesed kadund.Ise lasen küll rebase ja kähriku kohe ära kui võimalus käes.Möödunud hooajal tuli vist oma 17 rebast ja 6 kährikut ja loodan et sellest oli abi.Kährikud ongi vist enamusele maas pesitsevatele lindudele ka suured vaenlased.Samas on siiski märgata jäneste juurdekasvu sigimas.
Vasta