Jänku

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Ma loodan, et kõik foorumlased eeldavad, et jahieeskirja tunnevad kõik ja peavad sellest kinni. See, et kuidas ja kust ma koera sain ei vääri kirjapanekut. Ei pea ju kõike seletama. Panen vist uue teema üles seal seletan pikemalt.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

kaidojaht kirjutas:Ma loodan, et kõik foorumlased eeldavad, et jahieeskirja tunnevad kõik ja peavad sellest kinni. See, et kuidas ja kust ma koera sain ei vääri kirjapanekut. Ei pea ju kõike seletama. Panen vist uue teema üles seal seletan pikemalt.

Elementaarne, et jahieeskirja tunnevad kõik ja peavad sellest ka kinni, kuid mul - meil siiani lahendamatttta probleem. Nimelt mis teha talvel (( Hall- või valgejänesele võib pidada jahti hagija, hurda, taksi või terjeriga 1. oktoobrist 28. veebruarini) koeraga, kui ise istun seapukis. Sul sellele probleemile lahenendus leitud ja ehk õnnestub meilgi jänest lasta :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jänku

Postitus Postitas jorr »

Vareseid tuleks lasta ka kevadel, eriti veekogude juurest kus nad pardipesi otsivad. Talvel on meil aga soome varesed, kuigi siis on neid sõnnikupatarei juurest hea lasta. Kui aga vähegi juhust on, siis minu püssist nad mööda ei lenda.Jutt, et ei tasu lasta või pauk kallis on lihaküti möla.
valu varesele!
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

ise peaks ka hea meelega jänesejahti. aga näed ei ole koera, kellega seda jahti harrastada. laika mul on, aga näed temaga ei tohi jahti pidada. Huvitav miks? ega ta neist jänestest just huvitatud mul pole nagunii.
minu arust igatahes loll seadus
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jänku

Postitus Postitas jorr »

Seadusi tegevad ametnikud hoiavad rohkem oma toolist kinni ja püüavad kõigile meelejärgi olla.Sellest need vildakad seadused.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jänku

Postitus Postitas jorr »

Hea on see, et keegi ika ka jänese peale mõtleb ja kas või siin foorumiski teema üles tõstab.Mul on endal ajav hagijas olemas, kuid möödunud aastal jätsin jänku laskmata.Terve päeva kohta nägin ainult kolmes kohas jälgi.Samas ei ütleks, et rebast oleks palju.Seebärast usun, et jänese arvukuse languses on süüdi lihtsalt mitme negatiivse teguri üheaegne esinemine.Valgetoonekurg on kindlasti üks neist.Ja siis veel varest on ka paljuvõitu.Linnadki varesepesi täis.Vene ajal oli vareselaskmine kohustuslik igale püssimehele ja nagu Vainura kirjutab, tehti seda isegi Tartu linnas lausa Toomemäel sünnitusmaja ümer ja keegi ei nurisenud.Aga eks rahvas oli siis ka peale suurt sõda ja siberisõitu hirmutatud, kõvad häält tegid ainult parteimehed.
Läks kül veidi teemast mööda
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Meie kandis on küll halljänes niipalju paljunenud,et mina ei mäletagi sellist arvukust.Üks noor lontrus käib auto all magamas.Ei häiri teda seegi,et koera aed on kolm meetrit eemal.Öösel teeb pahandust ka veel:lõikab talveks, tema enda jaoks maha pandud söödakapsa taimed maapealt ära.Muidugi sakslase kutsikas saab head trenni.Koolitavad teineteist:koer õpib jälge ajama ja kui suurest hasardist jälje kaotab,siis jänesevarss ootab teda järgi.Kaugele ka ei joosta,ainult ümber maja ja õuest läbi.See hoiab oma vaimugi värske.Kui ikka hommikul kartulivagude vahel sakslase kila peale hakkab,siis võtab omalgi südame värisema.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nüüd sokujahis käies ei mäletagi korda kui poleks jänest näinud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

See suvi tundub üsna palju jänest olevat, täpselt sokujahis käimisega sama lugu, et iga kord jänest näind. Ja niisama ringi sõites kah 3-4 kaupa põllul istumas näind, isegi Võru ringteel linna poolsel küljel.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Kui juba on täheldatud jänese suuremat arvukust võrreldes varasemaga, siis võib siin olla ehk mingi seos selleaastase kurgede arvukusega. Kuulsin sellist lugu, et kuivõrd kevadel põhja poole rändavatest kurgedest olevat Ungaris üsna palju hukkunud, siis ei olevat sel aastal Eestis kurgi nii palju kui aasta tagasi. Suhteliselt hilise ja jaheda kevade tõttu ei pidavat kurgedel olema ka nii palju järglasi kui varem. Igatahes Laekvere rahvas oli imestunud kui varem alati pesitsemist leidnud kurepessa sel aastal kured küll tulid, kuid üsna pea lahkusid. Kui need eelnimetatud seigad vastavad tõele, siis näitab jänese suurenenud arvukus ikkagi mingit sõltuvust kurgede hulgast.
mats
Postitusi: 14
Liitunud: N Nov 06, 2003 7:07 pm

Postitus Postitas mats »

oli ungaris ikka vast sookurgedega tegu kes teadupärast hoopis teine lind on.

http://www.sloleht.ee/index.aspx?d=09.0 ... &id=172468
http://www.eramets.ee/uudised/?n=1264
...ja asjata pauku ei tee!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jänku

Postitus Postitas jorr »

Olen ka ise tänavu suvel jänest kohanud, kuigi see suvine nägemine ei tähenda suuremat midagi.Jänese arvukust tuleks lugeda lumelt kuskil märtsi kuul.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Meie maadel ongi paaril viimasel aastal, eriti sel aastal, olnud veebruaris-märtsis näha arvukuse tõusu. Nii jälgede hulgas kui jäneste nägemises. Samas, kui kuulata kuguseid vaadadest headest aegadest, siis jäneste teemal endiselt midagi hõisata. Aga, kui metsas jänest näha, siis pole see enam eksootika vaid minu jaoks lahterdub jahiulukite nimekirja.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jänku

Postitus Postitas jorr »

Meil jälle arvukus kõvasti langeb, rebasejahi lõpul ja märtsis olid vanad jänese elukohad jälgedest tühjad .Umbes 10 km raadjuses kohtasin kolmes kohas jänese jälgi.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Talvel olid õunaaias ikka üsna mehiselt tegutsenud ja otse aida taga maganud! Kevadel, märtsis lõigatud õunapuuokste hunnikut lõkkeplatsil oli ka kõvasti näritud ja hunniku alla suured s...hunnikud tekitatud. JÄNEST ON IKKA UUESTI TEKKINUD.
Suvise vaatamise kohta ... Vanasti oli hämaras sõites kogu aeg jänest autotuledes näha, vahepeal ei näind enam üldse. Praegu on juba jälle näha suvisel ajal tuledevalgel jänest, mitte küll nii tihti kui paarkümmend aastat tagasi, aga ikkagi rohkem ...
Paar päeva tagasi tuli hommikul üheksa paiku õue peale ja jäi garaažiuksest , kus seisin, paari meetri peale seisma, vaatas, liigutas kõrvu ja astus edasi majatrepi poole. Kui siis uksepealt välja tulin ja vaatasin, mis ta seal maja juures toimetab, siis alles märkas ja pani ajama.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta