Karu

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

MOSSELE: olen isegi neis paikades natuke kolanud ja metsa on seal tõesti omajagu,aga ürgmets see siiski vast ei ole............karust veel niipalju, et eesti karu on üldse üks arg ja ettevaatlik vennike,kes vähimagi kahtluse puhul eelistab jalga lasta,aga samas väga tark loom ,loomulikult ründab ka karu kui on nurka surutud või haavatud, aga ka jänes tuleb kallale kui tal enam kuskile minna pole, hoopis ohtlikumaks loomaks pean metssiga ja eriti kulti,lõpetuseks lisaks,loomulikult peab olema ürgmetsa minnes hambuni relvastatud,eriti juhul kui püstoli maha ununedes sellepärast ema käest riielda saab :wink:
243win
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

No sellele 9m riistale peab sobiva laskemoona kah valima, et tast tolku oleks kui asi väga kurjaks kisub. Tavaline FMJ jätab hätta. See pooleldi ärasöödud tõmmunahaline vennike, kellest pildid netis üleval, oli kah teda rünnanud karule terve trumlitäie 38 Specialit keresse kütnud, aga kasu ei miskit. Maha ta löödi ja ära söödi. USA mägedes soovitatakse mitte alla 357 Magnumi pahaseks saanud karu või põtra tülitada, ja ka siis kuuli valik enne hoolega läbi mõelda, eriti just enesekaitse vinklist. Levinuim karuvastane kaitse on 44 magnum revolver, nüüd juba ka jämedamad/võimsamad taskukahurid a la Casullid ja Linebaugh'd (mis on minu meelest mõttetu, sest nende tagasilöök on nii vinge, et neid suudavad korralikult lasta vaid väga vähesed vägilased). Kuid loomulikult on midagi ikka parem kui mitte midagi, ja teadagi on kõikse ohtlikum kiskja inimene.
Olen siin endamisi mõelnud, et vanasti oli jahimeestel üks auväärt riistapuu kasutusel, nimega kuldioda. Sellise saaks kergesti valmistada lasta, ja hea selja peal tupes kanda. Ja kui ikka väga tõsiseks see olukord kisub, on tast ikka abi kah. Kahju ainult, et keelatud riistapuu. Äkki peaks selle keelu üle mõtisklema, mh, ah?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Miks arvad, et keelatud ? Jahipidamiseks kasutada ei tohi, kuid pole keelatud omada ükskõik kui pika teraga nuga kinnitatuna ükskõik millise pikkusega varre külge. Edasine on juba detailid....

BM
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Aina ulmelisemaks asi kipub :lol: Vanade jahikravüüride peal võib näha vägilasi nii oda ,noa, kui ka kirvega. Nii, et mehed andke aga minna. Kirveid ja nuge ei keela keegi metsas kaasas kandmast. Kindlasti on olemas ka veidi tänapäevasemaid vahendeid, kuigi need ei ole vist meie vägilastele piisavalt uhked. Nt. mingid ballooni seest pihustatavad haisud või mingi ultraheli mida inimene ei kuule , aga loomad , kes kuulevad, peavad seda liialt ebameeldivaks, et ligi tulla. Posteljonidel pidid vist ka mingid säärased piiksud koerte jaoks taskus olema.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah,seal Mere taga kasutatakse ka gaasi,tõsi küll, mingit spetsiaalset segu,aga meie otikestele käib vast pipragaas kah :D ,et veidi eemale peletada.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

:D mehed kui koer haigutab pipra gaasi peale mis siis tigedaks aetud mõmmik teeb?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ma ei tea,me oleme ikka kaklevaid koeri lahutanud ja mitte ühel korral.Tõsi küll sellist efekti pole,et kohe eemale paiskab,aga maha jahutab küll.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

aga närviline karumõmm :D
ma arvan ,et peale seda gaasi surtsu on metsaisand lahkesti nõus sind endaga koopasse kaasa kutsuma.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui juba asi naljakaks kisub siis----isa jutt tsaariajast:Poisid läinud kõrtsis kaklema ja keretäie hirmus taganenud lõpuks koju .Poiste isa olnud vana tsaariarmee sõdur ja omanud ka kodus mõõka.Pistnudki siis vanames pea aknast välja ja karjunud ukse taga klopijatele:"Tulge kui julgete ,kui lüia ei saa siis pistan!"
Nii et vast kõlbaks ottigi ähvardada :D
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Otsisin selle meretaguse gaasi kohta infi,siin ta on:
http://www.udap.com/Bearspecifications.htm
Põhimõtteliselt ikkagi pipragaas, mingi õli baasil tehtud.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Eks neid metsi ole tõesti nii palju raiutud, et õiget metsatunnet enam ei tule, ainult vana nimetus, et ürgmets - või siis ürgmets Eesti mõistes. Ise leian, et olen korralikus metsas kui 5 km raadiuses inimtegevusest märke pole. Veel paremaid kohti on vähe. Hea, et selliseidki veel on.
Muuseas, odaga jahist kirjutati kusagil kaheksakümnendatel "Ohota"-s. Mul on see artikkel veel alles ka. Siberis olevat veel eelmise sajandi neljakümnendatel "rogatina"-ga jahti peetud. Ma ei tea, kas see nüüd nii on, aga olen kuulnud, et Venemaal olevat jälle võimalik odaga jahti proovida - eks eksootikat külalisjahimehed ostavad. Ehk teab keegi täpsemalt.
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Ühe meediakanali kaudu jõudis eile tarbijateni informatsioon, et Venemaal Karjalas on sagenenud karude rünnakud inimestele.
Viimati toimus sellelaadne juhtum Petroskoi lähistel, kus karu ründas 26-aastast kohalikku elanikku. Mees pani kiskjat nähes jooksu, kuid karu sai ta kätte ja kiskus reie puruks. Mehel õnnestus karukäppade vahel siiski välja rabelda ning ta päästeti.
Augusti lõpus ründas karu Kostmukša linnas 39-aastast töölist. Ehkki mesikäpp rebis mehel näo ja käed lõhki, suutis mees taskutelefoniga abi kutsuda ning haavatu toimetati päästekopteriga Petroskoi haiglasse.
Asjatundjate sõnul on sellised juhtumid pretsedenditud. Varem esines karude rünnakuid inimese vastu kord kümne aasta jooksul.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Eks see vast sellest on tingitud, et arvukus on tõusnud piirinini, kus kõigile metsaottidele metsas enam ruumi pole. Või siis on tegemist ema hülgamise probleemiga, nagu meil põtradega igal kevad-suvisel ajal järjest sagenevad.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Ja kui lisada veel tõenäoliselt tohutud raiemahud...
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

http://www.epl.ee/artikkel_302923.html
üks karu jälle vähem aga kole mis "lollid" inimesed jahimeestest arvavad
Vasta