Ahm

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas kakuke »

Jahutakse sellest ahmist, aga kas keegi jälge ka näinud on ja pildistanud seda? Mööda õhku ta ju ei lenda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
lanza
Postitusi: 3
Liitunud: R Jaan 02, 2009 3:12 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas lanza »

Jutud liiguvad, et võrukandis oli nähtud paar aastat tagasi. Pidid olema läbi rändajad kuid mõni üksik pidi paigale ka jääma. Jälgi ei olevat suvel näha kuna pelga ja liigub aint metsas,tihnikutes ja paksus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas kakuke »

No metsas ju ikka poriseid väljaveo teed jne. Sinna ikka peaks jälg jääma ja mets teede vahel või lendab üle selliste teede? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas Pauli »

No kas sa siis ei tea, et ahm kardab pori rohkem, kui marutõbine rebane vett? Nii kui paljast pehmet mullapinda näeb, lidub oma jälgi pidi tagasi :D . Ja ega ahmi normaalsetes tingimustes ei näegi, ikka ainult kas kaduneljapäeva öösi nelja tee ristil, või kummargil oma jalge vahelt vaadates, või õigeid sõnu teades 8) .
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas peepk »

Meil siin Läänemaal Virtsu lähedal sokujahil olles üks jahimees hulk aega jälgis kuidas puhta valges ahm heinamaal toimetas 2008a
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas sooviku »

Jaa-jah,et"puhta valges ahm".Muideks,neid pidi ka siniseid ja punaseid olema.
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas andrus »

sooviku kirjutas:Jaa-jah,et"puhta valges ahm".Muideks,neid pidi ka siniseid ja punaseid olema.


Mina nii üleolevalt asjasse ei suhtuks.Kindlasti neid liigub ja on nähtud aga ei ole ju enamus meestel fotokat alati taskus.On meitegi kandis räägitud,et olla nähtud karu ja kähriku sugutist,just vanema generatsiooni meeste poolt.Aga räägitud on nii palju hiljem,et selleks ajaks on absoluutselt igasugused jäljed ja s.tt kadunud.Võta sa siis kinni,on siis nähtud või mitte.
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas sooviku »

Mina igatahes sellesse enam ei usu.Selle aja peale,mis tollest elukast on meil siin räägitud,oleks mõni fotokaga vend ammu looma- või vähemalt jäljepildi ära teinud.Ma läheks küll koju aparaadi järele,et nii haruldase looma jälgegi pildile saada.
Naine võib olla,koer peab olema!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Ahm

Postitus Postitas Joosep Käba »

sooviku kirjutas:Mina igatahes sellesse enam ei usu.Selle aja peale,mis tollest elukast on meil siin räägitud,oleks mõni fotokaga vend ammu looma- või vähemalt jäljepildi ära teinud.Ma läheks küll koju aparaadi järele,et nii haruldase looma jälgegi pildile saada.


Sama jutt.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas andrus »

sooviku kirjutas:Mina igatahes sellesse enam ei usu.Selle aja peale,mis tollest elukast on meil siin räägitud,oleks mõni fotokaga vend ammu looma- või vähemalt jäljepildi ära teinud.Ma läheks küll koju aparaadi järele,et nii haruldase looma jälgegi pildile saada.



Just täpselt aga on küllaldaselt kodanikke kes sellest elukast ei tea mitte midagi :!:
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas sooviku »

Seda enam ju tekib huvi ja hakkad uurima,et mis loom ja kelle jälg.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas kakuke »

Ma enda jaoks ahmi liigitanud Eestimaal samasse kategooriasse, mis ufod. Mingid müstilised olendid, keda kuidagi pildile ei saa ja isegi jälg pole tuvastatav, aga rahvas räägib õhinaga. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas jorr »

Jutt siis ahmist(kaljukass) ja ahmi jäljest,kui milline see jälg tegelikult on?Need,mis mina olen näinud on nagu karukäpa jälg vähendatult.Küünised on näha aga kanda maha pole toetanud,käib varvastel rohkem.Jäljerada pole küll õnnestunud näha aga räägitakse,et paterdab nagu kährik?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas sammal.habe »

pole mahti netist otsida, ent kui ahmi venekeelne nimi on rossomahha ja norrakeelne jerv vms, siis ma olen neid j2lgi vist n2inud. on jah paterdav k6nnak ja tiba karu moodi. miski jutt mikrokarust vms tuleb ka meelde miskit otsa pidi.

et kohe ja ausasti yles tunnistada, siis ma ei n2inud neid j2lgi eestis.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Ahm

Postitus Postitas Olgerd »

Männil kirjutab: „Ahm on hästi suure liikuvusega loom ning ta peaks hästi palju jälgi jätma. Ahmi jäljed on spetsiifilised suured jäljed, kuid neid pole kusagil täheldatud."
Otsisin siis netist mõned ahmi jälgede pildid, mis pole loomulikult Eestis pildistatud:
Manused
2002818279.jpg
2002818279.jpg (5.77 KiB) Vaadatud 8647 korda
295915062_8b6d9f5f95.jpg
Vasta