sead söödal!!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

sead söödal!!

Postitus Postitas antenn »

jahimehed kas teil praegu kellelgi sead söödal käivad või ei käi mul ei käi kuigi ma olen ju kindel et mul seal piirkonnas elavad karjad aga söödale ei tule ,see ei ole ainult mul vaid kogu seksioonil
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Meil igatahes käivad. Alles paar päeva tagasi tegid kõik platsid puhtaks. Mõningates kohtades käivad üle päeva. Ükspäev söövad söödaplatsil kõhu täis ja järgmine päev otsivad metsast ise.
Kui hernes sööda peal on, siis on meil ka sigu. Aga eks see käimine oleneb nii mitmestki asjast. Esiteks on maapind veel suhteliselt pehme metsa all ja võibolla tuhnivadki ainult seal. Teiseks: ku te ise maisiga ei sööda ja naabrid söödavad, siis suht tõenäoline, et sead naabrite juures. Meil oli nii: kui naabrid panid maisi välja, olid meil sead kadunud. Kevadel kui lõpetasid, tulid sead tagasi.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Meil käivad kah vahelduva eduga. Käivad ja siis ei näita nägu sööda juurde 3-4 päeva, tuhlavad metsas ja võtmata põldudes.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Minul käivad üsna usinasti kõigil 3 söödal. Praegu veel metsas nosimist on ja sellepärast ka valivad sööta. Kartulit ja muud sodi nad mul ei puutu, nisu, maisi ja herned (oleneb mida olen viinud) nokivad välja.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Sead käivad sel aastal söödapeal vahelduva eduga ja selle on kindlasti mitmeid põhjuseid. Esiteks on kindlasti see, et maa on pehme ja metsaall sööki piisavalt. Teiseks ei tasuks ära unustada jooksuaega, kui vanemad ja targemad sead tegelevad oma asjadega ja neil pole aega süüa, siis noored ei oska omapäi kuhugi minna.
Usun, et kui ei söödeta kõrval just puhta maisiga või mõne muu imesöödaga, siis siga käib sellel söödal kus on vähem häirimist. Ei usu sellisesse asja, et panen maisi maha ja siis ei saa sigu kaikaga hirmutades ka sööda pealt eemale.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Nivaomanik kirjutas:Ei usu sellisesse asja, et panen maisi maha ja siis ei saa sigu kaikaga hirmutades ka sööda pealt eemale.


Siiski on maisil sigade üle väga tugev toime.
Tuttav jahimees lõi maasse kangiga ca'0,5 m augu ja puistas sinna peotäie maisi. Mõni päev hiljem vaatama minnes oli selle koha peal meetri laiune ja poole meetri sügavune auk. (y) Proovige, ega muidu teada ei saa. :D
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Tean seda väga hästi et mais on seale hull maiuspala, aga ega see siga ikka sööda peale ketti ei pane. Meelitab ja soodustab käimist küll.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Idee ongi selles, et harjutada sigu käima, siis jooksevad ehk iga paari päeva järel teie sööda kohad ka läbi.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Kui regulaarselt sööta välja panna hakkavadki ju seda suurt olenemata söödast ka regulaarselt söödakohti külastama. Olgu siis seal mais või nisu võrreldes maaseest tulevate juurikate ja putukatega on mõlemad paras maiuspala.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kui vahepeal seal jahti pead,siis on loomulik,et teevad väikse vahe sisse.Lähevad söövad naabrite sööta ja kui seal otsa saab,siis tulevad tagasi.Eks ta ikka teab,kus kõhu täis saab.
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

Postitus Postitas antenn »

rajaleidja kirjutas:Meil igatahes käivad. Alles paar päeva tagasi tegid kõik platsid puhtaks. Mõningates kohtades käivad üle päeva. Ükspäev söövad söödaplatsil kõhu täis ja järgmine päev otsivad metsast ise.
Kui hernes sööda peal on, siis on meil ka sigu. Aga eks see käimine oleneb nii mitmestki asjast. Esiteks on maapind veel suhteliselt pehme metsa all ja võibolla tuhnivadki ainult seal. Teiseks: ku te ise maisiga ei sööda ja naabrid söödavad, siis suht tõenäoline, et sead naabrite juures. Meil oli nii: kui naabrid panid maisi välja, olid meil sead kadunud. Kevadel kui lõpetasid, tulid sead tagasi.

EI OLE ASISELLES ET NAD KÄIKS NAABRI MEESTE MAADEL SÖÖMAS SEST OLEN JU 100% KINDEL ET NAD ON OLEMAS MEIE MAADEL SEST KÕIK MÄRGID SEDA NÄITAVAD ,AGA SÖÖDALE EI TULE AGA KUI NÜÜD KÜLMAGA HAKKAVAD KÄIMA ON ISE ASI!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Proovi söödakohta vahetada, vii see nende liikumis radadele lähemale ja tee neid mitu, mõni peaks ikka tööle hakkama.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Lisan ühe päris huvitava USA metssigade jahi teemalise lingi:
http://www.texasboars.com/index.html
Sealt leiab üpris palju huvitavat lugemist nii sigade käitumisest, kommetest, nende peibutamisest, söötmisest, jahtimisest, jahtimisvahenditest, jne. Kes vähegi inglise keelt mõistab, soovitan kindlasti läbi lugeda. :)
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

See on tõesti hea ja huvitav lehekülg. kes keelt ei oska need saavad lihtsalt pilte vaadata. Seal igasugu elukaid :shock:
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Huvitav oleks teada kui tihti ka mehed oma söödaplatse vaatamas käivad ja kui palju sigadele korraga sööta välja visatakse? Kas kott, ämber või tonn :) ???
Vasta