esimene siga!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

esimene siga!

Postitus Postitas Anti »

Et tahaks teada kui vanalt lasite oma esimese sea ja kes ta oli(põrsas,kesik...)
Viimati muutis Anti, P Apr 16, 2006 2:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Esimene siga

Postitus Postitas jorr »

Vist aastal 1967 ja oli suur kult,ei olnud varem metsas siga näinudki ning algul arvasin et on kolhoosi vasikas.Passisin üheraudse tuulakaga viljapõllus kitse ja tuli oopis siga.Mul oli kaks kuuli kaasas,esimese lasin umbes 30m pealt pähe, sest vahtis mulle otse vastu ja maha jäi.Nüüd niimoodi enam ei laseks aga noor ja loll olin.Ja öeltakse,et lollil veab.
noorus on ilus aeg
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Aastat ei mäleta aga vanus oli 15 ja lasin põrsa jahipüssist.Koerad olid karja laiali löönud ja kaks põrsast tulid minu ette u 25-30 meetri peale-ja nii see juhtuski.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

...ei kommentaari... :wink:

tegelt on too päev väga eredalt meeles, kuna see oli ka alles hiljuti! Hommikune luure, seakari sees(mei maade peal pole see väga tavaline nähtus), võetakse mehed ette... vanad mehed "põhikohtadesse" ja mind, ning veix23 nurgapeale maha ...noh umbes nii et las poisid kükkavad sääl siis kui suured onud sigu lasevad :lol:
Aga näe sead ei läinudki säält kus tavaliselt... mina ühelpool nurka, veiks teiselpool... kari tule otse minu poole...3 suurt vasikat lasin üle tee minna ja neljanda sain ära võtta...
Kõik teised panid üle tee... vaid 3 tk keerasid sisse tagasi... neist 2tk pääsesid puhaste paberitega, kel kahe vanema jäägri juurde õnnestus pääseda...
Ja see kolmas läks kohe nurga taha ...veiksi juurde... kõlas pauk... tähendab asi korras!

vanuselt olime me mõlemad alla kuldse keskea :lol: :lol: :lol:

No need näod olid seda päeva igati väärt ... :x
tuleb jaht või jaa?
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Küsimusele vastates30 august põllu pealt kl 19 45,täitsa valge oli hakkasin pukka minema,kult oli põllus ca 130 kilo.väga ilus!!.
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Vanust oli siis u 21 või 22 aastat. Kari sees, endal ka üsna hea koht. Koer ajas sea ilusasti peale. Siga kõigepealt seisatas, siis ma vana kaheraudsega (ei olnud siis veel mul Võtsi) lasin esimese lasu otse tema pea suunas, vähemalt lootsin sinna tabada, aga mööda läks, teine oli juba nagu härjavõitluses, et oleee... ja mingi 1-2 m, seale teine kuul südamesse. Oli selline kesik-kult. Väga võimas seajahi aasta oli too.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Postitus Postitas veix23 »

Minu mõistes oli see küll juba ammu aega tagasi, olin siis veel 18 (nüüd 22), ommikune luure oli täheldanud üksiku sea jäljed väiksesse tükki sisenemas. Sel päeval öldi mulle küll, et seisa siin, siit ta tuleb või vähemalt ära lase teda teste jahimeeste maadele, sest seisin ju piiri peal.
Ei saanudki kaua seista kui kõlas ajajate esimene huige, koer tegi kuskil kaugemal kaks haugatust ja juba ta tuligi. Üksik suur kult, algul otse minu peale, kuid siis jagas teema ära ja umbes 10 m pealt võsa seest keeras otsa ümber ning jakkas diagonaalis minu eest vasakule hoidma. Ühest puudeta ja võsata august sain talle veel ka kuuli teele saata (35-40m pealt). Juba umbes 25 m pärast oli ta ka küpse. Jaht kestis kokku vist 10 minutit.
Mis aga kõige huvitavam selle loo juures oli, et peale pauku hakkas naabrijahimeeste maa peal selline karabin ja mühin, et hirmus: nimelt oli kari maganud kõrval maal ja vana kult ise eraldi meie maal.... kari aga pärast pauku hirmuga pagema pand...
igatahes on see päev meenutamist väärt...
Ka see nägu oli päeva igati väärt!!!
Jaht on nagu väga hea õpetaja tund, kust puudumine tuleb kõne alla ainult siis, kui tõesti tõsine haigus ei luba voodist tõusta.
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

üksiku kuldi jäljed sees, luure,piiramine siga tuli ,mina seisan sihi peal siga tuleb ja jääb seisma 30m umbes mina sihin ,vajutan ,tõrge siga läinud ja rohkem pole näinud
püss selga
Jaanis
Postitusi: 19
Liitunud: E Dets 05, 2005 3:54 pm

Postitus Postitas Jaanis »

Olin u.20 aastane, teist aastat jahimees. Olin metsast leidnud sigade püherdamisaugu ja sinna söötma hakkanud. Läksin ühel septembrikuu õhtul siis varitsema ja peale poole tunnist ootamist kuulsin kus metsaalune krõbisema hakkas. Väljas oli ka täitsa valge veel kui kari sööma tuli. Omal väike värin sees, kui hakkasin valima siga mida lasta.võtsin ühe väiksema kesiku kirbule ja lasin. Sead jooksid kõik erisuunas laiali ja ka lastud siga pani jooksu, aga aru ei saanud küll kuhu. Ja lähen siis alla verejälge otsima, et kuhu siis kadus ja ei ühtki veretäppi ka mitte. Tiirutasin seal tüki aega aga siga mitte kuskil.
Nädala pärast läksin uuesti passima ja kuulen koertele sarnast klähvimist. Uurima minnes selgus, et tegemist kährikutega kes kaklesid minu lastud sea kallal u. 100m söödakohast. Ma arvan, et see oli ikka minu lastud.

Sain oma elu esimesed õppetunnid kätte, et kui ka verd näha ei ole ei tähenda et pihta ei lasknud.
Ja alati tasub koeraga üle kontrollida.
sokupoiss
Postitusi: 26
Liitunud: T Mai 11, 2004 6:51 pm

Postitus Postitas sokupoiss »

Esimese sea ja siiani ka kõige suurema kuldi mis lastnud lasin pukast. Olin just saanud relva loa ,vanust oli siis 18, ja otsustasin kohe oma õigusi proovida. Üks kuradima külm veebruarikuu õhtu oli pidin juba ära tulema pukast, kui kuulsin et nagu inimene tuleb läbi lume sahh sahh sahh. Värina võttsi sisse küll et kes **** seal nüüd hiilib ja siis ta paistis 50-60 sammu pealt. Nooruse agarusest polnd mul enam mahti oodata nii kui sihikul käis ka pauk ja korralik kult oligi siruli sealsamas. Pärast selgus et õnne oli mul olnd üks jagu, lasin nimelt kaela kondist mööda ja tabasin peaveresoont ning see ta maha võttiski. Piisanuks ainult kuulil paar senti üles alla ja oleks see notsu kerge lihashaavaga metsa läind ja minust jäänd.
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

aastaid tagasi juba ... Kena Saaremaa jaanuariõhtu, täiskuuaeg. Tiheda soometsa vahel lahmakas tükk puisniitu ja metsa ääres söödakoht. Söödakohast nii 35m eemal 2m kõrgune küngas sügava lombi ääres. Olin seal künka otsas -5-kraadise külmaga kõhuli juba kaks tundi olnud. Pilved varjasid tõusnud kuu täitsa ära, sead ei tahtnud tulla, valgus muutus peaaegu olematuks. Lõpuks metsas kaigaste raginal murdudes kari tuli, kuid valgust oli nii vähe, et enam ei eraldanud mustast massist ühtegi looma. Vaatasin ikka oma optikast nii ja naa ligi 20 min, kuid ei ühtki selget pead ega esiotsa. Otsustasin siis, et kui ei anta, siis vägisi kah ei võta, jätan paugu tegemata. Vaatasin edasi juba niisama, lõbu pärast, et kaua söövad. Ja äkki, kena suurem kesik astub kolm sammu grupist eemale ja joonistub reljeefselt välja - pea, selg, tagaots. Tegin oma arust kaelakondipaugu: 3-sekundine rögin ja vaikus, siga küliti maas. Aga oli hea meel... Pärast selgus, et kondist olin suure õnneuimaga mööda lasknud, ja tabanud kõri/veresooni.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

esimene siga sai lastud esimesel aastal, kui püssiga jahimees olin. mingil põhjuse ei läinud ma metsa vaid jäin kütiliini. väljas paks ja kohev lumi. loomade liikumist metsas kuulda väga raske. lasin silmadega üle tihniku, mille ees seisin ja vaatan: mingi must ümar pea vahib pajupõõsaste vahelt otsa. meenutas rohkem karu kui siga. hetk hiljem pea kaob ja kari sigu ilmub teepeale, minust ehk 20 meetrit. vajutan päästikule, möödas. liiga palju võtsin ette ja kuul vihises seal nina eest mööda. sead suundusid täiel kiirusel heinamaale. võtsin kiiresti viimaseks jäänud põrsa sihikule,sihtisin meeter maad ette, vajutasin päästikule, siga tegi kukerpalli ja rohkem ta ei liikunud. kuul oli tabanud otse südamesse. selle sea üle mul väga hea meel.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Olin mitu aastat püssita käind ajus ja vist esimest aastat püssiga (vanamehe paralleelloaga TOZ BM-16, kukkedega ja puha). Saime ajust välja ja sead kah välja. Kähku järgmise masti ette ja pandi mind äärmiseks meheks. ... no ja tuligi teega (kütiliiniga) paralleelselt põllu metsapoolset veert pidi siga ja laika taga ja lähevad kütiliini otsast s. o. minust kaugemale, põld oma 70-80 m lai, lasta ei küünita. No tegin siis tee peal oma 200-300 m spurdi järgmise sigade teeületuskohani, jõuan peaaegu sinnapaika ja tulevadki, vean siga aga toruots käib lõõtsutamisest pool meetrit üles-alla. Kui siga jõudis juba üle tee, siis vaatan, et peaaegu on joonel ja vajutasin, jooksis metsa oma paarkümmend meetrit ja sinna jäi. Oli suur põrsas, ainult üks kartetšitera kõrva tagant sisse ja valmis.
Jooksin siis oma kohale tagasi ja natu aja pärast tulid paksu pidi veel kolm siga, ju mu ära tundsid, keerasid eelmisega samasse suunda, aga tunduvalt lähemalt ja jõudsin sügavas lumes hüppavate sigade pihta rauad tühjaks lasta. Lasin kesikul kuuliga ära esijala ja kõrvalmastist saime koeraga ta kätte ka.
Lasti veel mitu siga ja see kõik läks tookord jahtkonna jõulupeoks või mis nime all ta tookord oli.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
BA
Postitusi: 64
Liitunud: E Aug 29, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas BA »

Mina sain seale külge kaks aastat tagasi. Olin siis olnud alles kolmandat korda jahil püssiga (enne ainult põdrajahil käinud), kus sain kätte ka oma esimese õppetunni. Ühel hetkel liigub metsast välja minu poole mingi tume kogu. Kuna nägin metssiga elus esimest korda, siis pidasin teda esiteks koeraks. Alles kohakuti olles nägin, et siga. Vajutasin, ... siga maas, kuid elas veel. Uudishimust läksin juurde ka veel, kuid siis hakkas kiire. Tahtis kurivaim kallale tulla. Pidin veel kord vajutama. Õnneks jäin mina võitjaks, kuid oleks võinud ka vastupidi olla. Teine kord olen juba targem. SEE VÕIKS OLLA KA TEISTELE NOORELE JA ROHELISTELE ÕPETUSEKS!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Lugedes neid toredaid lugusid, tekkis omal ka kiusatus miskit kribada. Esimese sea sain sellel põdrajahil. Seisin kütiliinil ja aju läks mööda. Juba jupp aega oli möödas kui käisid kaugemal paugud. Oli jupp aega vaikust ja siis hakkas sahin minu poole tulema. Vaatan, põrsas tuleb, nii 35-40m minust jääb metsa pidama ja mulle sai selgeks, et sai minust aimu, kuulas. Kuna lahti olid ka seaload siis sai pauk ära tehtud, isegi teise jõudsin järgi kiirelt lasta. Kui aju läbi siis siirdusime vaatama, et mis ja kus. Mida polnud see oli siga. Leidsin veel kuuli jälje puult mis oli otse edasi maha jooksnud. Tegin 100m ringi ja meel hakkas juba väga mõrudaks minema. Hea oli see, et samas kõrval lookles oja väga järskude kallastega ja mulle sai selgeks, et kuskilt see siga pidi üle minema. Hakkasin siis piki oja kallast minema ja seda kohta otsima. Põrsas oligi jooksnud piki kallast ja nii 150-200m eemal hinge heitnud. Mitte üks vere jälg. Lund siis muidugi ka polnud. Oli vaeseke saanud tabamuse keset kere, seal kus sea märklehel on 5. Oli vahetult enne hinge heitmist ümber põõsa käinud ja soolika ümber selle mässinud. Seda oli siis oma 5m järel. Suht väike põrsas oli. :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta