esimene siga!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

püssifänn kirjutas:ma lasin oma esimese sea 12 aastaselt vindiga puksit aga esimes põdra (5/5) 13 aastaselt vindiga langist


ja nüüd oled 14 ?
püssifänn
Postitusi: 9
Liitunud: L Jaan 19, 2008 11:03 pm

Postitus Postitas püssifänn »

gunnar kirjutas:
ja nüüd oled 14


ikka natuke rohkem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Aga õigekiri on hullem, kui minu 7a. pojal. ;)
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... highlight=
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

püssifänn kirjutas:ma lasin oma esimese sea 12 aastaselt vindiga puksit isaga koos kuigi se oli küll seaduse rikkumine aga kuidas sa muidu noori jahimehi välja õpetad
Kas põdra laskmine oli siis välja mõeldud, et selle välja editisid?
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Paneks ka mõned read oma esimese lastud sae kohta.Oli ilus juulikuu õhtupoolik aasta 2006 ja sokujahile minek.Naine ja plika tulid ka kaasa, sõitsime autoga soosse jätsin naise ja tüdruku soo äärde autosse ja mõtlesin, et teen soo peal väikse ringkäigu.
Hakkasin vaikselt mööda metsaäärt astuma ja kui soo tagumisse nurka jõudsin, siis kuulsin metsast raginat, mis suundus täpselt sigade sööda poole.
Ruttu ja nii vaikselt kui võimalik tormasin sööda poole, et ikka õigeks ajaks pukki jõuda.
Olin üles saanud ja umbes kümme minutit istunud, kui pajupõõsad liikuma hakkasid ja kolm kesikut oma kärsad põõsastest välja ajasid.
Pulss väga kõrge ja optika rist väga kummalisi värinaid tegemas valisin kõige väiksema välja ja ootasin kuna siga külje ette keerab.
Lõpuks see ka juhtus, sihtisin jala taha ja panin piraka ära.Siga kukkus kohe söödale maha, sipsis paar korda tagumise jalaga ja valmis.Läksin siis vaikselt sea juurde ja tahtsin vaadata, et kuhu siis tabanu olin.Vaatasin ühelt poolt ja vaatasin teiselt poolt kuuliauku ega väljumisauku mitte kuskil, hiljem nahka võttes selgus, et olin tabanud täpselt kaelakonti-nii palju siis jala taha laskmisest. :lol:
Naisele helistades, et seale vaja järgi tulla oli rind muidugi uhkusest kummis.
jahilane
Postitusi: 10
Liitunud: E Sept 27, 2004 8:14 pm

Postitus Postitas jahilane »

Mind on alati võlunud kiired ja täpsed laskjad. Ka need soku jahtijad kes kiiruga avavad suurulukiluba metsea küttimiseks...
Teisalt tekkis eetiline küsimus sellel pinnal, et kas jahimeestest papadel oma võsukestele jahipisiku süstimiseks on ikka vaja lubada oma lapsel ulukit lasta? Õigem oleks ehk kõike muud jahindusega seonduvat õpetada ja küllap tuleb aeg kui lapsest täieõiguslik jahimees saab. Muidu asendub suur uhkusetunne häbiga nii kehtivaid seadusi rikkudes kui jahimeeste mainet kahjustades.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

jahilane kirjutas:Mind on alati võlunud kiired ja täpsed laskjad. Ka need soku jahtijad kes kiiruga avavad suurulukiluba metsea küttimiseks...
Teisalt tekkis eetiline küsimus sellel pinnal, et kas jahimeestest papadel oma võsukestele jahipisiku süstimiseks on ikka vaja lubada oma lapsel ulukit lasta? Õigem oleks ehk kõike muud jahindusega seonduvat õpetada ja küllap tuleb aeg kui lapsest täieõiguslik jahimees saab. Muidu asendub suur uhkusetunne häbiga nii kehtivaid seadusi rikkudes kui jahimeeste mainet kahjustades.
Ma ei saa aru,siin nii aatelistest meestest kes kogu aeg kõigis salakütti näevad.Ma arvan et 99% soku jahtijast laseks sea ka kui võimalus tekib.Loa võib peale pauku ka avada kui see taskus on(ma tean et nii pole lubatud,ärge hakake jälle loengut pidama.)
metsas käi tasa tasa.....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei saa mina ka sellest tähenärimisest aru. See loa hiljem avamine ja koheselt ka sulgemine on pigem juriidiline probleem inspektorile, kui eetiline probleem jahimehele. Ja kus oli kirjas, et puudus luba või see polnud avatud? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

jahilane kirjutas:Mind on alati võlunud kiired ja täpsed laskjad. Ka need soku jahtijad kes kiiruga avavad suurulukiluba metsea küttimiseks...
Teisalt tekkis eetiline küsimus sellel pinnal, et kas jahimeestest papadel oma võsukestele jahipisiku süstimiseks on ikka vaja lubada oma lapsel ulukit lasta? Õigem oleks ehk kõike muud jahindusega seonduvat õpetada ja küllap tuleb aeg kui lapsest täieõiguslik jahimees saab. Muidu asendub suur uhkusetunne häbiga nii kehtivaid seadusi rikkudes kui jahimeeste mainet kahjustades.

Mind jälle võluvad sellised virisejad-kiibitsejad kes arvavad, et on targemad kui maailm.
Et sul rahulikum uni oleks, siis suvel sokujahil käies on mul tavaliselt ka sea luba avatud, kui sead söötade peal liiguvad, sest tavaliselt meeldib peale sokujahti veel kuskil söödal istuda.Nagu sa kindlasti tead saab luba üsna mitu korda avada nii, et milleks kiirustada.Ja kui peakski kiirustama, siis ei puutuks see kuidagi sinusse.
Ei lööks ka neid isasid risti kes oma poegasid tiiru veavad, võsudesse oma raha ja aega investeerivad, neid metsa kaasa võtavad ja mõne looma lasevad lasta.Ikka parem kui laps kooli nurga taga viina libistab või kanepit tõmbab.
Sina aga vaata, et sul turvavöö alati kinni on ja kiirus üle 90km/h ei kasvaks ja kui keegi juhtub sajaga mööda sõitma, siis kindlsti vibuta näppu ja vilguta tulesid, sest keegi peab ju ka autojuhtide maine eest hea seisma.
Jõudu.
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas jahipuss »

mäletan käisime sõbraga juuli lõpus vilajapõllus siga passimas see oli vast mingi 5 aastat tagasi, püssiks oli 20 cal jahipüss istusime siis kivihunnikus mis oli viljapõllu keskel ja ootasime seal sigu mõne tunni pärast tuligi kari põldu sealt valisime välaja üksiku kesiku kes oli teistest natuke eemal ja meile kõige lähemal.Sõbral olid load ja kõik olemas aga ta lubas mul lasta sihtisin siis käpa peale ja vajutasin nii kui pauk käis ei astund siga enam sammugi pärast sea juurde minnes oli kuul tabanud teda kaelakonti ja need väikesed kihvad on mul siiamaani seinal mälestuseks esimesest seast.
mõtle mitu korda sihi üks kord
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas hurmas »

Esimese sea lasin juba 40-selt.Tretika põllust redelilt,õigemini poolelt redelilt.Passima minnes avastasin nätsutamise peale,et sead juba kohal.Maast ei näinud,ronisin tasapisi ülespoole.Redel krt nagises ka,kartsin,et panevad ajama.Õnneks mitte.Poole redeli pealt nägin teisi.Seljad viljast paistsid vahel,kus vili madalam oli.Umbes 100 m.peal.Lootsin,et tulevad lähemale,ei tuld ühti.Hakkasid hoopis põllult lahkuma.Krt.kus süda kukkus kloppima,püssitoru käis üles-alla.Püüdsin päästikule vajutades kudagi õiget momenti tabada.Peale pauku panid mõlemad(kaks neid oligi)padavai metsa poole.Üritasin juba hämarduvas õhtus verejälgi otsida,tühjagi pole näind.Siis koju alles 6 kuise laika järele,ise ka ei teand,kas õige nii noort koera seaga hirmutada.Koer leidis sea kiirelt ja see oli ka ainus kord kus ta surnud sea peale haukus.Kesik, lask kopsu 6,5x55 Husqvarnaga
Jaht on tore üritus...kuni käib lask
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas indian »

Okei, okei.
Lasin elu esimese sea oma elu esimesel jahilkäigul. Mõned tunnid peale relvale optika paigaldamist ja tiirus käimist. Kuuvalgel õhtul, ca kella 20- 21 vahel ja metsasihilt ligi hiilides. Kesik kukkus maha tabamiskohast ca 6-7m kaugusel ja oli surnud, lasin ehk 25- 30m kauguselt. Kuul oli läinud kahe ribi vahelt sisse, läbistanud aordi ja väljunud teiselt poolt samuti kahe ribi vahelt, liha oli täiesti rikkumata. Ligiminek oli üsna aeganõudev, lasin puutüvele toetudes. Kaliiber oli 6,5x55 SE.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas kaarelj »

esimese sea sain eile :D, koer oli juba kaua aega põrsast taga ajanud ja ei jätnud järgi, koerapmanik kaugel, vanemad jahimehed kaasas aga ytlesid et ei jõua nemad seale metsas järgi, võtsin sis noa kaasa ja minek, püssi mul polnd, relvaloa saan homme :D:D....kui nyyd keegi hakkab seletama et miks noaga jne, siis sellepärast, et ei olnud aega oodata kuni koer koos seaga tuhatnelja ajama paneb, eks põrsal ka viskab see haukumine yle ja siis proovib ikka põgeneda, aga koer nii vintske et ei jäta, enne seda oli juba ca 10 km eelmisest mastist koos seaga liikunud, ja kuna kellegist minejat polnd siis ajasin asja ära.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas TiitR »

kaarelj kirjutas:esimese sea sain eile :D, koer oli juba kaua aega põrsast taga ajanud ja ei jätnud järgi, koerapmanik kaugel, vanemad jahimehed kaasas aga ytlesid et ei jõua nemad seale metsas järgi, võtsin sis noa kaasa ja minek, püssi mul polnd, relvaloa saan homme :D:D....kui nyyd keegi hakkab seletama et miks noaga jne, siis sellepärast, et ei olnud aega oodata kuni koer koos seaga tuhatnelja ajama paneb, eks põrsal ka viskab see haukumine yle ja siis proovib ikka põgeneda, aga koer nii vintske et ei jäta, enne seda oli juba ca 10 km eelmisest mastist koos seaga liikunud, ja kuna kellegist minejat polnd siis ajasin asja ära.

Mind hakkas just see noaga lõppvaatus huvitama :roll: :M ..Tahad sellest äkki pikemalt kirjutada?
P.S selliseid vanu ja väsinuid jahimehi ei kohta just ka iga päev, kes alaealise (lugesin eelmistest postidest selle välja) noaga haavatud (või sain ma valesti aru?) metslooma järele saadavad! :VS
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas duma »

kui homme juba relvaloa saab siis vast väga alaealine ei ole?
Ja mina ei lugenud kyll kuskilt välja et haavatud oleks. ebatavaliselt kaua ajas koer taga lihtsalt :M
Aga räägi lähemalt jh!
duo on parem
Vasta