esimene siga!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas kaarelj »

Sorry, suure tuhinaga ja õhinaga jätsin kirjutamatta, et põrsal oli alumine lõualuu ära lastud, aga ega see teda peata, ja see 10 km tuleb ära kyll ja vb isegi rohkem, sest laskmiskohast sinnani kus ma ta lõpuks kätte sain on julgelt nii palju maad, ja ega nad sirgjooneliselt ei liigu ju.
Ja polnud mitte koerad vaid üks koer, endal on mul kutsikas sirgumas hetkel ja loodan väga et minu oma nii tööle hakkaks(kutsikas oli jahis kaasas, aga ootas autos), muidugi see pole ka kõigeparem, et ta nii visalt järgi läheb. Ok teada oli umbes kuhu koer liigub ja sinna sis liikusime autoga, isa pidas auto kinni ja ytles et minge siht läbi ja vaadke kas on üle läinud, hakkasime kahekesi minema ja kuuleme kuidas koer haugub, ja kyllaltki ligidal, vaatasin sis tagasi umbes nii et mis te passite püssigamehed, kas keegi läheb we, no ja sis ma saingi umbes sellise vastuse et jõuad sa ja järgi seale niiviisi. Nojah, võtsin kiiresti noa ja jooksin metsamööda nii kähku kui jõudsin haukumise poole, teine mees jäi maha, niipea kui koer mind nägi hüppas alguses eemale, kui aru sai et pauku ei tule võttis seal nii kõvasti tagumikust kinni et too kuhugi enam ei läinud(kusjuures mingit sea kisa polnd, ainult turtsus ja urises mupeale), sain ligi ja kutsusin ära.
Ok, siga käes vedasime välja. Vaja seda masti ajada, jälgede järgi siingi kari sees, koeraomanik jõudis ka ja kolmekesi võtsime laiali, kytid ette. Aju läks täitsa ***** ja poolepealt lõpetasime ära, sead tagasi. No ja sis võttis koer järgmise põrsa ette, ja seda ajas kuni pimedani (ca 3h) Lõpuks oli peamine et ainult koera kätte saaks. Saimegi, kõva kutsumise peale. seda põrsast ajas koer ikka palju rohkem maad taga, ise ma arvan et kui koeraomanik oleks saand korraks nii ligidale et kooer teda näind oleks, oleks korras olnd, aga ei jõudnud.
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas mõtus »

:) Kui see põrsas ikka 10km koeraga maha paneb ei jäksagi ta enam kuhugi eriti joosta ,seda enam kui ta veel vigane ka on.Nähtud neid sigu kyll ,millel koer on mõni tund järgi olnud :lol: Endal laika õnneks nii pikalt ei aja ,läheb kõige rohkem mõni km ja kui ära ikka ei lasta ja kinni ei suuda pidada, tuleb oma jälgi pidi tagasi ja otsib mind yles!Saab jahti uuesti alustada :lol:
Vasta