Kobras..

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Kaxsik
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 23, 2005 11:48 pm

Kobras..

Postitus Postitas Kaxsik »

Elan maal,mu kraavil elab üks tüütu kobras ja ei saa temast kuidagi lahti.Mis oleks kõige parem varjant et temast lahti saada.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Praegu võid vabalt rauad veel sisse lasta ja kui tegemist väikese kraaviga ei peaks see ka suurem asi probleem olema... seadus lubab seda veel teha 15. märtsini!
Aga vaevalt et sul neid kopraid vaid 1 on :D .... kui selle ära võtad ja paari päeva pärast ikka veel midagi uut-ja-huvitavat näed siis ära väga üllatu :wink:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

kõige parem variant on kobras kinni püüda!!! :lol:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Kobras

Postitus Postitas jorr »

Minu arust oleks kõige parem koprast jõulupraadi teha.Feeni retsepti järgi muidugi.Eriti hea pidi ahjus tehtud saama.Kuigi jah,mõned ei söö kobrast, ütlevad,et roti liha.(Ärge seda aint Feeni kuultes öelge).
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ehhh, kopraga tehke mis tahate. Aga nüüd mõni tähelepanek. Külm väljas, jää kraavidel peal. Kobras tegeleb rahulikult talvevarudega (mida ta sai sel aastal ikka õige pikalt koguda ja olemas olevaid (mida ta vahepeal ikkagi ka tarbis) suht tihti täiendada. Seega, viimaste sulade ajal oli veel päris hea neid tabada, nüüd aga on mingiks ajaks aamen. Istub oma pesas ja nokitseb oma varude kallal, seda kui ta väheke väljas on, enamasti ei taba, ja tabamiseks tuleb palju külmetada ja jantida. Tavle ta mingit kahju ka ei tee. Oota rahulikult nüüd märtsi ja siis kui sulad saabuvad (ka veebruar üllatab seoses jooksukaga), istu õhtueel toolile ja jää ootele (kraavi teemal pead natuke hoolas olema, et liigselt kaldal ei tümista). Kusagil päikese loojangu naal nad välja ujuvad (no, kui on vaba vett, enne ei ole mõtet). Kui on mingid tammid, siis rauad ette... aga hetkel pole ka mõtet, saab panna jää alla (kirves abiks), aga kontrolliks, seda pealt raiuda... ja kui vee alla ei lähe, siis külmuvad kinni... ei keeda. Oota kevadet ja siis tegutse.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

ei tegele ta kogu aeg midagi oma talvevarudega,eelmine laupäev pistis üks tüüp nina jääaugust välja kell 13.00 päeval ja sai kohe vastu mütsi ka,normaalne 26 kilone isend oli,nahk ka juba pargitud!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Sa kuramus... aga kuidas sa sellisel ajal jääaugule trehvasid? laskevalmis püssiga? Peab ikka trehvamine olema... või hea luure?

Jah, Indian küsis selle ära, mis ma ka plaanisin juurde uurida, et kus selline operatiivne parkimisteema? Kodus?
Viimati muutis Feen, N Dets 22, 2005 3:43 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kaalikas, ole kena mees ja teata ka kuskohas selline ``operatiivparkalitöökoda`` asub? Mul oleks hädasti vaja, ehk ka kellelgi teisel.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

operatiivne jah ma viisin naha kohe laup. õhtul teha ,tõttöelda ma ei tea veel kas ta valmis on eelmine läks nädal,üks vanamees kodu teeb pole kunagi küsinud kas ta viitsib neid suuremas koguses ka teha,aga käisin nugise lõksusid üle vaatamas ja mööda kraavi äärt minnes panin tähele et jääaugust mulle tuleb jõudsin nullid sisse torgata ja püssi palge kui pani nina välja nuuskis vähe ja siis torkas terve kopsiku välja,mul oli see koht muidugi teada sügisel lasin samast 2 tükki!
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Lausa "kullaauk" sul seal siis ju. :)
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

no mul on neid seal üks neli tükki veel aga need ma jätan tagavaraks,seal on juhtund nii et kraavide ristnurgas on on mõlemas küljes suured pesad ja väljaskäimiseks kasutavad ühte sama jääauku ja et nad väljas käivad seda tedsin kuna jää on u.3 senti paks aga augu peal pole nädal aega jääd olnud,muidugi ma ei arvanud et nad praegusel ajal päeval toimetavad.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

kobrast pole trehvand nägema aga saarmas küll toimetab hoolega.Vaba vesi on olemas aga kobras ei liigu isegi oma tagavara juurde mis enne külma langetas nõrgale jääle,peab vist sula ootama.
võimalikult suurem ports
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Feen kirjutas:Sa kuramus... aga kuidas sa sellisel ajal jääaugule trehvasid? laskevalmis püssiga? Peab ikka trehvamine olema... või hea luure?...

Esimesel jõulupühal kell 12 sõidan Võru ringteed pidi ja vaatan ... kobras sinder kraavikaldal teeääres oksi närimas. Õhtu eel käisin oma jahimaadel vaatamas, olid ka päeval soojema ilmaga hoolega tegutsenud.
Eks nad talvel, nii kui sulamaks tõmbab, välja ronivad.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kaxsik
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 23, 2005 11:48 pm

Postitus Postitas Kaxsik »

Olen oma isaga paar nädalat passimas käinud, aga pole peale trehvanud.
Olime koha peal kus kobras väljas oli käinud, ja oli kuulda kuidas ta pesas nohiseb...jama on see et tal pole tehtud kuhilpesa, vaid pesa on kraavikalda sees..
Lõhkusime tammid ära ja kõik käigud tulid nähtavale, neid oli mingi 24!
peale tammide lõhkumist,on kobras käinud mitu korda oksi närimas, aga seda alati hetkel kui meid passimas pole!!
Ja saialõikaja soovitas rauad sisse panna, aga kuidas sa sinna neid topid???
Ja mis kell oleks kõige õigem passida???
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Täna sealuuret tehes sai ka kopra tegemisi lumel nähtud, käib kõvasti väljas, mitmed rajad looklesid kaldast ülesse. Uru ette oli kogutud palju oksi ja paar suuremat puud oli kukkumise äärel värske närimise tagajärjel. Elupaigaks kõrgekaldaga oja laiusega 3-4 meetrit.
Vasta