Kobras..

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Missugune näeb välja kopra väljaheide, eeldavalt, et ta on näriline ja jänesega sarnane, siis ümmargused pabulad?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ei ole, pigem sellised suht vedela olemisega, mustjas-rohekad (või pigem mustad) laigud. Nagu oleks keegi käinud ja - plöts - sellise vedela asjanduse välja visanud :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

hmm... aga mina just ühe närimiskoha juurest leidsin sellised revulsioni kirjeldatud "tüübid"... sellised justkui jänesel, ainult et tüki maad suuremad ja kuju ei ole nii korrapärane...

Ja niipalju kui neid kopraid nülitud on tundub ka, et ei ole just mingi must "plörts" !!?? :roll:

aga mine sa võta kinni :wink:
tuleb jaht või jaa?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kobras

Postitus Postitas jorr »

Saialõikaja, asi ehk selles,et tavaline väljaheide on selline nagu sa mainisid aga kuna Feenipoiss neid palju kiusab siis tema juures neil hirmust kõht lahti ja tulebki selline must ja vedel. :)
A kõige parem ikka kui kõnnid niikaua kopral taga kuni ise näed kui asjale hakkab ja millised tulevad. :(
noorus on ilus aeg
MARLIN 444
Postitusi: 12
Liitunud: L Dets 18, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas MARLIN 444 »

Feen ja teised musta plörtsu mehed, kas teete nalja? Saarmas elutseb ka vee lähedal.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mul oleks küssa ! Kas olete jänest ; kitse ;põtra (neil tõesti pabulad) lahanud ja sama ka kopra kohta ! Kui jah,siis mis olekus see värk looma pärasooles on :?: Mul tegelt ükstapuha ja pole ausalt öeldes neid junne ka spetsiaalselt otsinud,aga kopra pärakast veereb küll minu kogemuste järgi välja pigem junn kui pabul :D Järsku s.. hoopis vette ja pärast lööb selle hirmsa plärakaga sabaga laiali :D
Kivi kotti!
MARLIN 444
Postitusi: 12
Liitunud: L Dets 18, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas MARLIN 444 »

Kopra väljaheide on ümmargune pabul (minu isiklik uurimus), mitte mingi plörakas. See, mis seal seespool on, on teine küsimus.
Kaxsik
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 23, 2005 11:48 pm

Postitus Postitas Kaxsik »

Kui kraavi pealt jää ära sulas,tulid veepinnale ümmargused mugulad nagu ikka jänese omad aga kopra väljaheide oli lihtsalt suurem.Mingist mustast-rohekast plögast ei ole kuulnud ega näinud. :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Selliseid ümmargusi pabulaid (saepurust tehtud junnid) olen ise ka korra või paar näinud. Üldiselt on jäänud mulje, et väga harva näeb seda. Kui nüüd oma mälus sobrada, kas siis kobras miskit sarnast polnud jänesega, kes lasi selle teist korda endast läbi? :M Need pabulad oleksidki siis need ja lahkamisel olen täheldanud musta junni mis oma iseloomult vette lastes võiks siis kiirelt laguneda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

1) kobras ja jänes on omavahel samapalju sugulased kui siga ja hobune
2) nagu kakuke õieti märkis, on koprale iseloomulik toidu endast kaks korda läbi laskmine (koprofaagia teaduslikult öeldes)
3) "musta plöga" olen minagi leidnud. Ilmselt on tegemist selle kraamiga, mis on kogemata kombel jäänud uuesti sisse söömata.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

mosse kirjutas:1) kobras ja jänes on omavahel samapalju sugulased kui siga ja hobune
2) nagu kakuke õieti märkis, on koprale iseloomulik toidu endast kaks korda läbi laskmine (koprofaagia teaduslikult öeldes)
3) "musta plöga" olen minagi leidnud. Ilmselt on tegemist selle kraamiga, mis on kogemata kombel jäänud uuesti sisse söömata.


Kobisen sõna sekka. Mu meelest sõltub ükskõik millise indiviidi väljaheide söödava iseloomust. Ka kopral . Kui toitub ikka ainult puuvõrsetest, siis vast saepuru, kui hundinuiast ja muudest juurikatest, siis vast roheline plöga, ja kui ikke jõekarpide laadungit kusagil jõekäärus söögiplatvormil kaeda, no siis tuleb ehk mustemat kakat kaa. Ega kobraski ainult puuklotse klõbista :lol:
Must on ju lihasööjatele iseloomulik ja mida see jõekarbikegi muud tulemuseks annab kui neid kõvasti vitsutada, ja seda ta kaks korda endast vaevalt läbi laseb..
Või eksin :?:
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

huuvitav,pole küll kuulnud et kobras midagi muud peale taimsete olluste sööb või ehk on jõekarp ka taim,ah?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Njah, see teistkordne junn võib olla tõesti hoopis tahkem asjandus.

Aga jõekarp... pole veel kuulnud, et ükski kopra sisaldiste uuring oleks näidanud selle esinemist tema toiduses. Üldse, kobras on siiski 100% taimetoiduline. Kui kellelgi vastuväiteid, siis oleks päris huvitav kuulda asjast, aga kindlasti mitte nii, et keegi neid karpe seal sööb, sest seda teevad mink ja saarmas (et siis mao sisaldise uuring, aga sobiks ka see kui keegi on näinud mõnda kobrast mõnda mutukat-putukat-liimukat näsimas).

Ahjaaa... nendest mustadest laikudest, enamasti trehvab neid kobraste nö talikäimlates. Ja üldpilt meenutab küll seda, et see laik on jäänuk selles, mis kopra poolt uuesti sisse söömata jäi. Peaks ise natuke silmad ses suhtes lahti hoidma.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kobras

Postitus Postitas jorr »

Olen ise ka näinud saarma söödud jõekarbihunnikut ja siis kui kobrast ning minki meil praktiliselt polnudki.Nendes saarma toidukohtades sai vene ajal taldrikrauaga ka loomi püütud.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kaalikas kirjutas:...ehk on jõekarp ka taim,ah?

ikka taim, ta ju ei jookse ja lenda püssi eest ära :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta