Kobras..!!!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Kobras väga aktiivne. Kaks jahti,kaks looma. Liigub kella kaheksast ja varemgi. Häirimata kraavil suht julged ja hooletud.
kuro
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Pilt
no nii lasin teises kohas kah 3 tk ja kõik sama pisikesed ... mingi anomaalia
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Kas jalutasid mööda kraavi ääri, või jäid passima?
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Mina liigun mööda kallast. Märkan lainetust või mullide rida,siis jään istuma. Kui midagi edasi ei toimu,siis liigun jälle.Kuhila juures võib ka varitseda,on ka nii õnne olnud.
kuro
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Postitus Postitas kormoran »

Käisin eile kella kolme paiku kraavi ääres maad uurimas, üks kobras ehitas tammi, teine ujus niisama mööda kraavi ringi.Puid nad ei taha praegu vist üldse, radade järgi vaadates käivad rohus.Ei uskunud, et sellisel kellaajal neid kohtan.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Eks na võtavad toorest hetkel jah, veetaimi ja nende juurikaid vahest pajuvõsa ka, aga paksu puud küll mitte.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ehk tähendab see sooja ja pikka sügist,et aega küll selle suurema toiduvaruga.Eks me seda varsti siis näe ja loom tunneb ilma rohkem kui meie.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mõtlesin, et tulen kohe foorumisse ja kiidan meistrimees Jorri. Väga hea kongitsa on Feenile teinud. Feen ise pidas saarlaste ja Andresega urujahti ja see vigur oli minu käes. Peab vist võtma oma teleskoop käsiõnge ja suure kotitäie raha ja Jorri lunima minema. Algul olin skeptiline, et ei tea kuidas vastu peab, aga vähemalt suur loom seda sõlme ei suutnud keerata. :)
Diana oli täna minuga. 8)
Loom tuli juba enne seitset õhtul välja ja lammutavad puid suure hoolega.
Seda siis Põlvamaal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Mul endal ka juba üle viie aasta koprajahis teleskoopõng seljas , kolmeharuline konks otsa seotud , paljud arvavad et lähen kalale :P...
sellega jah mega hea ja kiire looma haarata veest,,ainus mure see kui loom sügaval,,siis suht raske korralikult põhjast otsida,,kuna see õng seest õõnes ja kipub pinnale ujuma ,ja kui kord oled suure hooga ta lahti visanud , siis suht raske jälle jätke lahti saada :D,,,
ja koprast niipalju et praegu liigub väga hästi ja peaaegu ööpäevaringselt võimalik lasta, eelistatud aeg ikka kusagil peale kella 6 õhta..
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

ninja kirjutas:Mul endal ka juba üle viie aasta koprajahis teleskoopõng seljas , kolmeharuline konks otsa seotud , paljud arvavad et lähen kalale :P...

Kas kobras sellist kergemat konksu pahupidi ei tõmba, kui veel natuke eluvaimu sees? Ma tegin kunagi sellise 2-3mm paksust traadist konksu, mis ikkagi osutus pehmeks ja mille esimene loom kohe sirgeks tõmbas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Mul need kolmeharulised mingid igivanad ja päris suured, tsingitud ,,vanaisa ajast juba,,enne murduvad kui sirgeks painduvad .Katsetan ära kuipalju kilosi saab ühe haru otsa riputada,,,siiani pole ka ükski poolelus kobras pääsend ja kõik kaikad ka on välja tiritud . Pigem läheb teleskoop katki kui konks !
Isepainutatud konks aga kipub taas sirgeks minema,,kuna tal ei ole karastust.
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga Ninja,seda lati kergust saab ju hästi muuta,pane vajalik kogus jämedamat kartetzi lati sisse ja kui lahti tõmbad ning vaja esiotsa raskemaks teha,pole muud kui kalluta latti.Täpse tinakoguse muidugi leiad katsetamise käigus.
Kakuke ehk selle lati suhtes pakkus üle aga tehtud sai ta algul endale ja kuna teine ka sai tehtud ja parem tuli,siis sokutasin kehvema minema.Muide,see kongsutraat peab tugev jah olema ning kindlasti teras,et annaks mängida aga ei murduks ega tõmbaks kergesti sirgeks.
noorus on ilus aeg
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Postitus Postitas kormoran »

Mul konks tehtud 5 mm. terstraadist 5 m. teleskoobi otsas, pole veel praktiseerida saanud, aga arvan, et seda kergelt kobras sirgeks küll ei tõmba.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

eile Tallinna teletorni juurest Piritale sõites ei uskunud oma silmi kui Botaanikaaiast läbivoolava nire peal oli värskelt kobraste poolt maha tõmmatud kolm käevarre jämedust paju ja oksad ilusti ära rälatud küljest,ühtlasi hakkas see nire juba paisjärveks muutuma,huvitav mis Botaanikaaia kaigastest järgi jääb kui need mõned pajud sealt oja kaldalt otsa saavad?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
In fact You look like a shit!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Eks siis tehakse botaanikaaiast looduskaitseala nimetusega "Kopra vääriselupaik" :lol:
Eile õhtul juhtusin kuulma kahjuks küll lõppu saatest Kaua võib. Seal miski lillekasvatajast talumees kurtis kobraste ülemvõimu. Mingi jahimees oli ka korra ekraanil ja rääkis, et lasta neid seal ei pidavat saama ja raudadesse ei lähe. Nagu aru sain oli tegemist Harjumaaga aga täpsemat kohta ei kuulnud. Mulle jäi küll arusaamatuks miks neid kopraid sealt tiigi ja kraavi pealt kätte ei saada? Kuna info jäi poolikuks äkki keegi oskab lähemalt kommenteerida?
ikka lõbusalt
Vasta