Kobras..!!!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Asja saab huvi korral vaadata kordusest http://www.tv.ee

Laskmine ses paigas ei tulnud kõne alla, kuna tegemist tiheasustusalaga ja raudadesse nad LIHTSALT ei suutnud ühtki koprapurikat meelitada.
tuleb jaht või jaa?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Hehee, mis rauapüügist seal rääkida saab, kui tegemist tihealaga. Jahiseadus seal ei kehti ja igasugune jahipidamine on seal siis välistatud. Nuhtlusloomad tihealal on kohaliku omavalitsuse rida. Palgaku või loomapüüdja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Vale puha! Kohaliku omavalitsuse bilansis on nn. LEMMIKLOOMAD! Metselajad on Keskonnateenistuse bilansis! Ka randa uhutud hülged näiteks, sest need pole jahiloomad.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Hea meelega hariks ennast selles vallas. Millises seaduses see paika pandud, et teaks otsida?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kas tiheasustusega alale sattunud loomad ei ole mitte päästeameti rida praegu? kuskilt kõrvu jäänud
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Nüüd tuli meelde, kus ma seda lugesin. uues arengukavas kirjas siis nii:
"Praegusel ajal tegeleb tiheasustusaladele sattuvate loomadega Päästeamet, kuid tulevikus võib tekkida vajadus ka jahimeeste kaasamiseks. Samas ei ole jahimeestel selleks sobivat ettevalmistust ega vahendeid. "
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Hahaaa, ja päästeametil on varustus, oskus ja vahendid nt sellise koprakahjustuse lihvideerimiseks? Ok, tegelikult tuleks siis koostöös asi ära teha, arvatavasti saaks asja, kui riigi kulul (maksumksja) tuuakse kohale mingi masin, mis tammid eest tõstab, pesa lahti kaevab ning jahimees koputab koprale vastu pead. Või siis midagi analoogset. Seda nalja tahaks näha, mida selliste Kurepalu paisjärvede situatsioonide korral küll tegema hakatakse. Selgituseks, seal 2 paisjärve, kus palju kopraid, aga püüda ei saa, tiheasustus. Kahjustusi ja kaebuseid on. Kui maju poleks, siis oleks selline lase ja tassi ära koht, aga hetkel on järv, pole raudade panekuks kohta, pole mõrdade panekuks kohta, pole üldse võimalik neid eriti püüda va püss.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Teised ka nii arvavad?
Ise nagu täheldanud pole, et see aasta rohkem langetatud oleks, kui eelemisel aastal. :M
http://www.sakala.ajaleht.ee/281207/esi ... 030793.php
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Mina olen. Jõe kallas on suht lagedaks tõmmatud. Aga kas see on just külmade pärast või on loomi rohkem siginenud ei tea. Aga võrreldes eelmiste aastatega on langetatud puid kordades rohkem
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

mul just vastupidine tunne, oleks teised oma tammi uuesti eiteamillest ehitanud, ja nii nagu jää tekkis, pole mingit elumärki. Valetan, ühes kohas ikka on mingit liikumist olnud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Postitus Postitas kahro »

Mulle tundub ka nii et ega kopprad praegu tammi teha ei viitsi.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Uurisin ka enda koprakanti ja seal olid hakanud kuhilat ehitama nii, et õhuke jää neid küll ei häiri.
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: Kobras..!!!

Postitus Postitas Aihn »

pole vahet millega lasta, kas kuuliga, haavlitega või kartetśhiga(sileda puhul) või vintrelvast.
kõik oleneb sellest kui kärsitu on kytt kes relva taga kykitab...
võib lasta kah nr 9ga kui oled piisavalt kannatlik et oodata kuni kobras sulle nina alla ronib.
ise olen viimased 6 looma lasnud 0-ga ning laske kaugusex on jäänud 5-10 m vahele.
kutsikas
Vasta