Jäljed lumel

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Jäljed lumel

Postitus Postitas kakuke »

Ahoi suured ja targad jahimehed. Pange nüüd omad pead tööle ja öelge kellega tegu. Leidsin need jäljed oma söödasõime juurest. Hiidkoer?
http://www.pilt.ee/picture.php?album_id ... d=16981901
http://www.pilt.ee/picture.php?album_id ... d=16982270
http://www.pilt.ee/picture.php?album_id ... d=16982276
Panin oma jalajälje võrdluseks kõrvale. Minu saabas on 30cm pikk ja 11cm lai. Esimese pildi peal on veel kitsejäljed ka võrdluseks juures.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

:roll:ei näe mitte,tea kas arvuti jupsib :?:
Viimati muutis -Imre-, T Jaan 17, 2006 2:27 pm, muudetud 2 korda kokku.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Usun et tegemist on lihtsalt koeraga mitte hiidkoeraga :lol:
Vaata näiteks kitsede radadele... no jäljed on nii ühtlaselt suureks sulanud, et justkui seakari! Ka vanem põdrajälg on sulanud suureks nagu A4 leht :wink:
Oleks su jalanumber 72 ja pool siis võiks vabalt tegu ka rebasega olla :wink:
tuleb jaht või jaa?
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Mingit jälge ei näe ,kas sulasid öösel ära.On kolm valget lehte ja jäljest pole lõhnagi.
võimalikult suurem ports
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jäljed lumel

Postitus Postitas jorr »

mul ei tule ka arvutisse?
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Väike jäma jah nende piltidega. Kodus ei ole veel proovida saanud, kuid tööjuures oli ka eila sula ilm, seejärel sadas värske lumi maha ja tegi kõik ilusti valgeks :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Äkki peaks kuuma triikrauaga ekraani üle laskma. :lol:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ise olen neid pilte arvutist näinud, päris suurelt kah. Seda võin kinnitada, et jäljed pole suureks sulanud. Konkreetselt piiritletud jälg. Koera teemal peab olema küll Maxikoer Fik. Ise kahtlustan libahunti või lumeinimest. Tegemist ikka täiskuu aegse jäljega (ja koera jäljest oleks nagu erinev laba osa). Kui Kakuke paneb selle lingi nii ka üles, et ta ise pole parajasti sisse logitud, eks siis näevad teised kah ;)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Feen kirjutas:Seda võin kinnitada, et jäljed pole suureks sulanud. Konkreetselt piiritletud jälg )


Näha on ju vahe jalajälje ja "hiidjälje" osas, et üks on värske, teine mitte :wink:
Praegu pole vihma ega lörtsi tulnud, nii et jälg sulabki ühtlaselt ja justkui oleks konkreetselt piiritletud! Mets on praegu selliseid jälgi täis! Kahe nädalased jäljed on ilusad ja selged 2X suurendatud latakad!
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Keegi on puust suure hundi jälgedega kabjad nikerdanud ja nendega su söödaplatsi juures ringi tatsanud :idea:

Kes pilte lahti ei saanud.
http://www.pilt.ee/view/706604/
Hundist toakoera ei saa.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Selle sulamise jutu peale ütles, et vaadake sama vana kitse jälge esimesel pildil ja siis räägime edasi. Minu masin tegi Kuno lingi alt need pildid lahti. Pilt.ee on muidugi omaette õnnetus küll.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Piltidel on jah, koera jälg, mis ilmselt ikka sula ajal tehtud. Sulas lumes jäljend tuleb iseenesest juba nõks suurem. Päevaga venib jälg veel natuke, ja ongi järjekordne tondijutt valmis. Kas meil on siis puudu hulkuvatest vasikasuurustest koeraloikamitest. Kui selline soetatakse, tihtipeale talu, suvila, vms. kaitseks, ei mõelda, et selline sööb päevas kahe töömehe toidu. Kui selgeks saab, lastakse vabapidamisele. Nii need jäljed ja jamad tekkivad. Jahimees vaadaku ja imetlegu "tundmatu looma" jälgi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jäljed lumel

Postitus Postitas jorr »

Kui jälg on sulamata, mis mulle tundub olevat,on minu arust tegemist ahmi jäljega.Kannaosa pole ju eriti nähtavat jälge jätnud ja suurus ka selline.Aga pildi jälg, krt teab?
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Liiga vähe infi ,on vaja vaatata ka jäljerida ! Üksikut jälge vaadates võiks pakkuda ka valgejänese tagumise käpa jälge,mis tehtud sulalumele ja veidi värsket lund peale sadanud!
kivi kotti!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

On ka võimalus, et kakukesel on imeväike jalanumber.
25 näiteks :lol:
Hundist toakoera ei saa.
Vasta