Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi


Ava uus teema Vasta teemasse  [ 1467 postitusi ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri: Hundid
PostitusPostitatud: K Veeb 08, 2006 10:29 pm 
Offline

Liitunud: K Veeb 08, 2006 10:19 pm
Postitusi: 50
Looduskalender.ee 's avaldati artikkel huntide jooksuaja kohta.

Kahe pakaselaine vahel, algasid huntidel pulmad. Selle ettevaatliku ja targa looma nägemine on kõige tõenäolisem just nüüd. Metsamehed on viimastel päevadel näinud hunte, nende jälgi ja loomi kuulnud. Talvel on hundid seoses toiduhankimisega karjalise ja hulkuva eluviisiga. Jälgi jätab hunt väga ettevaatlikult ning asjasse pühendamatu jäljeuurija ei pruugi mõista, kas teed on ületanud kaks või seitse looma. Elupaigana väldib lausmetsa, liigub rabades ja võsastikes, jahipidamiseks eelistab avamaastikku. Saakloomade hulka kuuluvad talvel jänesed, väiksemad kiskjad ja pisinärilised. Suurematele loomadele peab hundikari ajujahti - osa karja liikmeid on jälitajad, teine pool varitseb parajat hetke ründamiseks.
Kõik toimub hierarhia redelit jälgides ning väga ratsionaalselt. Huntide arvukus on meil kuni 200 looma.

Sellega tekkis küsimus - kuidas Teie kandis lood huntide nägemise, kuulmisega on? Mina isiklikult pole see talv veel ühtegi hundijälge näinud, rääkimata nägemisest, kuulmisest.


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: K Veeb 08, 2006 11:34 pm 
Offline

Liitunud: T Aug 23, 2005 10:12 pm
Postitusi: 27
Nädal tagasi kolas üks paarike matsimäel ringi . Kõik ümbruskonna söödad olid läbi koland. Ulgumist oli kah kuulda olnud. Homme lähen vaatama mis liikumist on. Sain auto korda!


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: P Veeb 12, 2006 6:55 pm 
Offline

Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm
Postitusi: 2633
Asukoht: VILJANDI
see oli vist kaks nädalat tagasi, kui sai õhtul siga passima mindud. kuskil veits enne seitset kuulsin, kui üks hakkas ulguma. ja kohe tulid teised ka järgi. niipalju, kui suutsin eristada, oli vähemalt 4-5 hunti. seda siis viljandimaal


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Veeb 27, 2006 2:33 pm 
Offline

Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm
Postitusi: 894
Asukoht: Meremäe, Setomaa tipp
Venemaal on huntide arvukus oluliselt tõusnud, mõnes kohas on juba eriolukord välja kuulutatud. NTV-s näidati dokfilmi, kuidas siberis hunte hävitati. Kuberneri käsul anti meestele helikopterid ja lumesaanid tasuta kasutada, kütus kah riigi kulul. Naha eest makstakse 5000 rubla, see ca 2350 eeku. Telepurgist paistsid need hundud küll päris heas toitumuses ja ilusad, kuni kuuli kerre said :wink:
Vene raadios räägiti, et Pihkvamaal on maa kõvasti külmunud, sead ei leia toitu ja on näljas. Hundid võtavad kõvasti matti nende hulgast. Ega sigadel jää muud üle, kui vaikselt üle piiri meie söödale hiilida :lol: Mõned "piiririkkujad" oleme kätte ka saanud, olid tõesti lahjad, naha all polnud grammigi rasva. Meil oma sead ikka heas toitumuses ja ilusti talve üle elanud :wink:
Varsti ei jää huntidel ka muud üle, kui meie maadele üle kolida :A Saab vast varsti hundijahti ka pidada :wink: :lol:


 Profiil  
 Postituse pealkiri: hundid
PostitusPostitatud: E Veeb 27, 2006 4:43 pm 
Offline

Liitunud: T Märts 01, 2005 9:52 pm
Postitusi: 3240
Asukoht: tartu
Vaevalt nüüd vastu kevatet sulle keegi hundiluba annab.Öiros ju hunt erilubadega kaitstud liik.Ja kui sisse tulevad on need teietoidetud pekisead neile heaks suutäieks.Küllap laastavad teil jahimaa ikka hõredamaks küll ja jäävad pidama ka,hoidke jahikoerad varjul.

_________________
noorus on ilus aeg


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: hundid
PostitusPostitatud: E Veeb 27, 2006 4:46 pm 
Offline

Liitunud: R Veeb 27, 2004 8:45 pm
Postitusi: 2796
Asukoht: Rakvere
jorr kirjutas:
Vaevalt nüüd vastu kevatet sulle keegi hundiluba annab.Öiros ju hunt erilubadega kaitstud liik.Ja kui sisse tulevad on need teietoidetud pekisead neile heaks suutäieks.Küllap laastavad teil jahimaa ikka hõredamaks küll ja jäävad pidama ka,hoidke jahikoerad varjul.


Ja üleüldse ärge ise enam metsa ronige :!: :D


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Veeb 27, 2006 7:04 pm 
Offline

Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm
Postitusi: 894
Asukoht: Meremäe, Setomaa tipp
No meil ikka tuletorusid ka piisavalt, ega neil nii lihtne elu ka tule :lol: Võibolla rändavad hoopis sisemaale, tõuparanduseks :lol: :A
Tegelikult asi päris tõsine, ega sealt ida poolt pole midagi eriti head kunagi tulnud. Venes pidid kohati juba inimestele ohtlikud olema. Vanarahvas räägib, et huntide arv pidi enne suurt sõda või muud õnnetust kõvasti tõusma, ei tea kas jälle sõda tulemas :M


 Profiil  
 Postituse pealkiri: hundid
PostitusPostitatud: E Veeb 27, 2006 8:46 pm 
Offline

Liitunud: T Märts 01, 2005 9:52 pm
Postitusi: 3240
Asukoht: tartu
Sõda nagu ei paista aga linnugripp ka õnnetus.Paljuke need hundid lindu söövad, kuid vanarahva jutus on ikka tõetera sees.Ja kui need hundid ikka tulevad siis ega nad piirile kindlasti pidama jää.Öiroseaduse järgi võib hunt sul koera võtta aga sina teda ilma eriloata lasta ei tohi.Öirohärrad maksavad koera eest kahjutasu aga on keegi nõus endakasvatatud korraliku jahikoera mingi euroraha vastu vahetama.Koer ju pereliige.Sügisel siis ehk lubatakse mõni võsavillu ka eriloaga ära lasta kui nad lausa inimese kallale kipuvad.

_________________
noorus on ilus aeg


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Veeb 27, 2006 8:58 pm 
Offline

Liitunud: R Märts 12, 2004 8:41 pm
Postitusi: 2414
Mul on kuri kahtlus ,et see hundijaht jõudis tänu selle keelule täpselt sinna välja nagu mujalgi euroopas-lastakse lihtsalt maha ja jutul lõpp ! Ja suurtel kiskjate spetsialistidel ei jää muud üle kui kukalt sügada! Või on kellegil andmeid ,et kusagil pahandust teevad :?:
Ja ei maksa teisi endale nuhtluseks kuskilt juurde ka oodata!
Kivi kotti!


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Veeb 27, 2006 11:08 pm 
Offline
Lehe päälik
Kasutaja Avatar

Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm
Postitusi: 2330
Asukoht: Viljandi
Jep,see kiskjakasvatus läheb meil küll aia taha.Kasvatati siin lihaloomi,et kiskjail toitu oleks,nüüd maa ja metsaomanikud kallal,et tapke maha,söövad metsa ära ja teevad põldudele liiga, aga kuda nüüd neid kiskjaid toita.Lõpuks tuleb ikka nii välja,et tahtsime parimat,aga välja kukkus nagu alati.

_________________
Uued tooted sellel kuul !


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: T Märts 07, 2006 11:15 pm 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: T Veeb 03, 2004 4:58 pm
Postitusi: 3079
Asukoht: Tartu
Sattusin pühapäeval sellisele üritusele kus bioloogid tahtsid hundile raadiokaelust kaela saada. Plaanis on 3 kunti kaelustada. Kuna rahvast oli ajama vaja, sain hommikul kõne ning Väikse Jorri ja 3 bioloogi saatel panime sealseid ridasid täiendama, Soomaale. Üritus oli siis duubel 2. Kari oli olnud 8ne, kunagi, 1 sai salakütilt kuuli. Seejärel lagunes kari 5 isendini. Selles seisus piirati hunte esimesel korral, piirded ümber ja rahvast kokku ajama (sellele karjale pole enne jahti tehtud, va salakütis siis). Lintidest läks välja ainult emahunt, sellel piiretest suva. Seejärel tehti tore aju, mille lõpptulemusena pidi mõni huntidest jooksma spetsiaalsesse (nägi välja nagu võrkpallivõrk) võrku, väikese vahega 2 võrku, esimene pidi sisse jooksvale hundile peale langema, teine lisaks veel, et kui hunt ikkagi minema pääseb. Ajus osalesid ka igast neiud, kellest mingi hulk olid saksamaal. Neile tsirkus meeldis, ajust ei teadnud nad midagi, läksid sinna kuhu juhtus ning kui hunt nähtud, keerasid otsa ringi ja panid tagasi. Huntidel oli aga piisavalt põnev, et tegid ajajate vahel slaalomit ning peapreemia (kes seda teab, mis see veel oli) läks sellele, kes võrgule lähemale jookseb. Võrku jooksis 3 aju kohta suur isahunt. Kõik oli kena kuni mõne sekundise siplemise järel hunt alt läbi pääses ning lähim mees mõne meetri kauguselt nõutult asja vaatas (sel mehel polnud siis hundi püüdmiseks vahendit käes). Üks hunt käis veel suht võrgu juures ära. Uinutipüss toodi välja alles siis kui oli hilja olnud. Kuuldatavasti oli aju ka natukene liiga vara alanud, sommid, kes võrgu teemal rohkem kodus ja seal asja juhendasid, polnud veel võrgu juurde jõudnud, kui hundid platsis... aga täpsemalt ei tea. Hunte nägid peaaegu kõik osalejad.
Teisel korral, siis kui minul ka oli õnn kohal olla, oli üritust vedamas herr Männil, Herr Valdman seekord kohal polnud. Huntidest oli sisse piiratud jällegi emahunt, kes öösel otsustas piirdest lahkuda ning isahunt, kes jubedasti piirdeid kartis. Emahundist ja jooksukast veel seda, et emahundil olid päevad (magamisaseme põhjal järeldus), seega, asi kestab veel. Aju oli aga esmaklassiline ning töötas kui õlitatud, va saksapiigad, kes suht vaikselt seal ringi uitasid ning vahepeal käis isahunt seal jälle slaalomit tegemas, aga avastas, et neiusid polnudki seal kus nad pidid olema, üks neiu oli pärast aju veel pool tundi kadunud. Nojah, see selleks, hunt liikus ikkagi kenasti võrku. Seejärel saabus raadiosaatjasse teade - ajajad, stop, võite tagasi minna, hunt läks jälle võrgu alt välja. Mis seal ikka, lumi oli paks ja võrku ei saanud hästi kinnitada ning asi vajab alles harjutamist. Hundil oli tsirkust vast küllaga. Sel aastal asi edasi ei lähe, aga tuleval aastal kindlasti (kui ma ei eksi).
Hmmm.. päris põnev kui lihtne on selliseid hunte püüda, keda pole ajuga jahitud. Esimesel korral oleks püssimehed saanud kogu karja paar korda maha lasta (va alfaemane).

_________________
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: T Märts 07, 2006 11:29 pm 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: P Märts 14, 2004 4:13 pm
Postitusi: 2968
Asukoht: Kagu-Eesti
seda tsirkust oleks ikka näha tahtnud :lol: :lol: :lol:
Kui sa muidugist muinasjuttu hundist ja saksa punamütsikestest ei jutusta ...

_________________
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: K Märts 08, 2006 8:48 am 
Offline

Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am
Postitusi: 1354
Asukoht: Harjumaa-Viljandimaa
Huvitav, kas härrased Valdman ja Männil teevadki sirkust sakstele. :cry: Või on miski teaduslik lähenemine asjal?
Kui viimane variant siis võiks ju inimesi informeerida, selliseid näiteks, kes aju põhimõtetega tuttavad, käivad metsas ja on loodusest huvitatud. Ühesõnaga suht läheda maa pialt oleks Soomaale võimalik üksjagu mehi appi saada, kes asjast huvitatud ja ka vähe matsu jagaks ja kes on nood rabad sial ristipõiki läbi käind.
Äkki saaks parema tulemuse?


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: K Märts 08, 2006 10:32 am 
Offline

Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm
Postitusi: 5748
Asukoht: Tartu-Võrumaa-Põlvamaa
Nagu ma Feeni jutust aru sain, polnud häda ajus vaid võrgumehhanismis millega loomi püüti, sest mõlemal korral saadi loom võrku, aga pääses sealt millegipärast välja. Seda imestasin ise ka, et miks kohalikke jahimehi ei kaasatud.

_________________
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: N Märts 09, 2006 3:30 pm 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: T Veeb 03, 2004 4:58 pm
Postitusi: 3079
Asukoht: Tartu
Tegemist siis teadusprojektiga ikka. 3 hunti vaja ära kaelustada ja siis nende teekonda ja tegemisi uurida.

Kohalikest jahimeestest... hmmm... kolmandik kohalviibinutest, umbes, kandsid Jaht Jagti riietust. Ja enamus olid ikkagi jahimehed, kes kohal. Ja aju sujus tegelikult nii kenasti, et kui oleks päris jaht olnud, siis elaks sellest karjast vaid emahunt. Kuuldatavasti olla 1 katse veel tehtud, tulemustest ei tea.

_________________
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...


 Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 1467 postitusi ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Järgmine

Kõik on UTC + 2 tundi


Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 2 külalist


Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi:
phpBB skin modifed by: Mart
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group