Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas vastab tõele, et need Pärnu hundid olid vanad loomad, seega siis alfa paar? Spetsialistide jutu järgi pidid ju noorukesed käima külas toitu otsimas :M
greencoblin
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 17, 2015 9:41 am

Re: Hundid

Postitus Postitas greencoblin »

Ahto Kattai kirjutas:Kas vastab tõele, et need Pärnu hundid olid vanad loomad, seega siis alfa paar? Spetsialistide jutu järgi pidid ju noorukesed käima külas toitu otsimas :M

Kusjuures tekkis kohe sama küsimus, kui natukenegi üksikasju läbi tilkuma hakkas...polnud nad nii räämas ja kärnas midagi- täiskasvanud tugevad loomad, piisava elukogemusega, et ka vabast looduses oma käel hakkama saada. Vaevalt nende ainus eesmärk oli piirkonna laiendamine..

Cogito Ergo Sum
Well done Michael, well done..!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas aadu kadakas »

https://www.postimees.ee/4446521/tanavu ... s-60-koera
Ma ei ole küll mingi huippu hundispetsialist, kuid see ei tohiks mõtlemist asjade üle segada :D .
Eelmiste kommentaaride tuules tekib ka mul küsimus, et miks on vaja pidevalt just rõhutada, et mingid noored, lollid ja terviselt põdurad hundid on need koeri võtvad kurinahad, kes oma nn tavaterritooriumist väljas on.
Kui aga mõelda , et kui hunt arvab enda territooriumi sisse ka talud, külad, juba tiheasustused, siis ei ole probleem muus, kui et inimene pole suuteline või tahtlik (vahest ka võimeline) "oma territooriumi" hoidma. Seega võib ju hüpoteetiliselt väita, et inimene ja hunt on pigem territooriumikonkurendid aeg-ajalt mingil alal ja koer on lihtsalt saakloomana vaid ohver. Põhjus saab olla ainult üks: arvukus on liialt kõrge. Talud tühjenevad, külad samuti - tegelikult peaks ju hundile pidevalt ruumi juurde tulema selliselt, et ta ei peaks külla tulema. Tegelikkus on aga ju vastupidine.
Tsitaat Kübarsepalt: "Kolmanda võimalusena tõi Kübarsepp esile selle, kui ema ja isa asuvad elama mõnele uuele alale, kus varem pole hunti elanud. Siis hakatakse territooriumi hõivamise käigus «ära koristama» kõiki «soovimatuid elemente», teiste seas koeri."
Kasutaja avatar
ylaril
Postitusi: 116
Liitunud: K Juun 29, 2016 3:38 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas ylaril »

Huntide rünnakud

Ajavahemikus 1. oktoober 2017 kuni 15. märts 2018 on keskkonnaametile teadaolevalt ja nende poolt tõendatuna hundid murdnud 224 lammast, 6 veist, 1 kodukitse ja 2 koera.

Kas see on nüüd kirjaviga või olen mina millestki valesti aru saanud?
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas pktaks »

Ei ole valesti aru saanud. Nii ongi, et kirja lähevad ainult need murdmised, mis on keskkonnaametis registreeritud. Kui mammil süüakse koer ära ja ta sellest õhtulehele räägib aga avaldust ei tee, siis see kuhugi mujale peale õhtulehe kirja ei lähe.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sooviku »

Minu teada on nad ikka rohkem,kui kahe koera juures hundi tööd tõendamas käinud.Ja pealegi, hunditeadlane peaks ju ise huvitatud olema selliste murdmiste uurimisest või peab härraseid paluma,et kuule,tule nuusuta :wink: Praegu tundub sedasi,et on värske lumi,värske murdmine,värsked jäljed,ok ka Õhtulehe fotod ja võib-olla isegi inimesed nägid aga DNA analüüsi või siis soe maosisu pole ja kirja hundi murdmisena ei lähe.Ja tulebki välja,et koerad murdsid ennast ise maha.
Naine võib olla,koer peab olema!
hunt-kriimsilm
Postitusi: 30
Liitunud: P Okt 14, 2012 7:27 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas hunt-kriimsilm »

greencoblin kirjutas:
Ahto Kattai kirjutas:Kas vastab tõele, et need Pärnu hundid olid vanad loomad, seega siis alfa paar? Spetsialistide jutu järgi pidid ju noorukesed käima külas toitu otsimas :M

Kusjuures tekkis kohe sama küsimus, kui natukenegi üksikasju läbi tilkuma hakkas...polnud nad nii räämas ja kärnas midagi- täiskasvanud tugevad loomad, piisava elukogemusega, et ka vabast looduses oma käel hakkama saada. Vaevalt nende ainus eesmärk oli piirkonna laiendamine..

Cogito Ergo Sum

Käisin ise hundijahis ja tegin seal ka pildi. Oli ikka kärnas küll see isane hunt, emane oli väiksem ja koheselt kärntõbe ei paistnud. Hr. Hundiuurija jutu järgi on tegemist ühe alfaisasega ja tema 2 aastase tütrega, kes said nüüd uuesti kokku tänu karjade lagunemisele. Vaadake pilti ja öelge et see ei ole kärntõbi?????
Manused
hundid 1.jpg
greencoblin
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 17, 2015 9:41 am

Re: Hundid

Postitus Postitas greencoblin »

On. Ei vaidle enam vastu, telefonist kiiruga vaadates ei hakanud kohe silma. Aasta tagasi kütiti Türi külje alt isahunt, kellel ainult pea oli karvadega kaetud..andis välja kõva kulla- seal poleks visuaalsel vaatlusel misiganes nurga alt kahtlust tekkinud... :)
Well done Michael, well done..!!
kätukätu
Postitusi: 28
Liitunud: K Dets 17, 2014 9:21 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kätukätu »

Kevadeks on karu ka juba osaliselt karvavaba.
(Vabandan, kuna vales teemas postitan).

http://maaleht.delfi.ee/news/keskkond/u ... 3#cxrecs_s
Mida rohkem närida, seda peenem on!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sax »

kätukätu kirjutas:Kevadeks on karu ka juba osaliselt karvavaba.
(Vabandan, kuna vales teemas postitan).

http://maaleht.delfi.ee/news/keskkond/u ... 3#cxrecs_s


Siinkohal palun kõigil koos minuga teha sügav kummardus meie veterinaarametile, ulukiuurijatele ja kõigile kõrgelt haritud spetsialistidele ilma kelleta ei oleks Eesti loodus selline milline see on täna.
Suur suur tänu ja soe käepigistus Teile
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas unt »

sax kirjutas:
kätukätu kirjutas:Kevadeks on karu ka juba osaliselt karvavaba.
(Vabandan, kuna vales teemas postitan).

http://maaleht.delfi.ee/news/keskkond/u ... 3#cxrecs_s


Siinkohal palun kõigil koos minuga teha sügav kummardus meie veterinaarametile, ulukiuurijatele ja kõigile kõrgelt haritud spetsialistidele ilma kelleta ei oleks Eesti loodus selline milline see on täna.
Suur suur tänu ja soe käepigistus Teile

Ma ei oleks nii irooniline. Pigem teeksin endale selgeks, mis on marutaudi ja kärntõve vahe. Üheks heaks populaarteaduslikuks õppetükiks oleks Kanal 2 näidatud sari "Evakueerige maa" üks osa, milles fantaseeritakse, mis juhtuks kui marutõve viirus hakkaks levima nagu praegu levib gripp.
Nii, et jah, käepigistused ka minu poolt kõigile neile, kes mainitud, aga ilma irooniata :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sax »

Ligi 30aasta jooksul mis ma metsas olen käinud, ei ole ma näinud ühtegi marutaudis looma, sest nad surid kiiresti. Vaktsiin nii inimestele kui loomadele oli tasuta. Nüüd on isegi linnakoerad kärnas ja ravi ise, kasvõi iga aasta
Ja pole see marutaud ka igaveseks kadunud. Ükskord kui seda keegi enam karta ei oska, paneb laksu ära.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sooviku »

sax kirjutas:Ligi 30aasta jooksul mis ma metsas olen käinud, ei ole ma näinud ühtegi marutaudis looma,


Siis sa pole küll üldse selle aja jooksul metsa saanud :shock: Omal ajal oli seda marutaudi ikka väga palju.Isegi hobuseid ja lehmi nakatasid need hullud rebased.Oli juhus,kus pimedas,sokujahist tulles,kargas jahikaaslasel marutaudis rebane säärikust kinni.Olen isegi marutaudisüsti portsu kahele poole naba kätte saanud.Tolle aegsed käriku-rebasekütid on vist kõik selle ravi läbi elanud.Mõni ka mitu korda.Mis sest,et tasuta ega ta mõnus ei olnud.Enne olgu see kärntõbi,kui marutaud.Kärnast ravid oma peni lihtsalt terveks aga marutaudiga oled koerast ilma.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

On minu koer kogu aeg marutaudi vaktsiinid selga saanud ja omal ajal lasin ennast ka perearstil ära vaktsineerida marutaudi vastu. Nii, et polnud sellest hullu midagi. Aga see raha ja vaev, mis nüüd kärntõve peale läheb, pole sellega võrreldavad, mis siis kulus marutaudile. Elu on näidanud, et marutaud oli selgelt ülepaisutatud asi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Hundid

Postitus Postitas duv »

sooviku kirjutas:
sax kirjutas:Ligi 30aasta jooksul mis ma metsas olen käinud, ei ole ma näinud ühtegi marutaudis looma,


Siis sa pole küll üldse selle aja jooksul metsa saanud :shock: Omal ajal oli seda marutaudi ikka väga palju.Isegi hobuseid ja lehmi nakatasid need hullud rebased.Oli juhus,kus pimedas,sokujahist tulles,kargas jahikaaslasel marutaudis rebane säärikust kinni.Olen isegi marutaudisüsti portsu kahele poole naba kätte saanud.Tolle aegsed käriku-rebasekütid on vist kõik selle ravi läbi elanud.Mõni ka mitu korda.Mis sest,et tasuta ega ta mõnus ei olnud.Enne olgu see kärntõbi,kui marutaud.Kärnast ravid oma peni lihtsalt terveks aga marutaudiga oled koerast ilma.

No ma võiks öelda, et koguni 40 aastat pole juhust olnud, kuigi ma küll linna inimene ja igapäevaselt metsaga kokku ei puutu, aga samas lapsest saadik suveti maal elanud, metskonnas suveti töötanud kusjuures naaber külas tuli inimesele rebane õue ja löödi maha. Nii, et juhus võib täiesti olla, et pole kokku sattunud. Samas kärntõbe küll igas staadiumis kohanud.
Vasta