Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jahipiirkonna kasutaja jah ei soovi hunti oma maale,sest tahab peale hundijahi(mis võrdlemisi raske ja lühiajaline)ka muid loomi jahtida.
Keegi ju kirjutas,et kuna inimene on juba sekkunud nii tugevasti looduse korraldusse,siis tuleb ka edaspidi hoida ulukeid oma kondrolli all.
Hunt ei tee ju aint metsas kahju,tema üks meelistoit on ju koeraliha ja maal elav jahimees võib nii oma koerapidamise lõpetada kui hunt liikvel.Plus muidugi koduloomad lambad, mullikad ja hobuvarsad.Soovitaks lugeda raamatut"Tuli Susi Soovikusta",kus vanad hundilood kirjas,et mis juhtub,kui hundiarvukus tõuseb.
noorus on ilus aeg
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

kuro kirjutas:Pole huntide vastane, aga nende arv peab olema optimaalne. Kui oled jahimees, siis saad aru, et ükski jahiuluki populatsioon ei talu sellist huntide arvukust.


Ei oma täpset infot, aga kindlasti pole huntide arvukus praegu suurem kui 200. Mitte ammu oli aeg kui kütitud huntide arv aastas ületas selle numbri. Ja ei juhtunud midagi hullu... tõsi põdravasikaid oli vähe ja metssea põrsal ehk ei õnnestunud kesikuks kasvada.
Praegu on pigem sõraliste populatsioon liiga suur ja inimese jaoks kahju teevad nad täpselt sama moodi- maha tallatud viljapõllud, ära söödud metsakultuurid... ja nii mõnigi koer leiab lõpu metssea kihvade otsas. Aga selle kõik annab jahimees andeks, sest vastu saab ta liha, mida ta aga kohe kuidagi hundiga jagada ei taha!
koos koeraga
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

Ja "jorr", on jahimehi, kes väga hea meelega hundijahti peaksid, vaatamata sellele, et see on raske. Kui neid (hunte) vaid oleks küttimiseks piisavalt!
koos koeraga
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

ulukid

Postitus Postitas Kallekke »

Üks karukoera kutsikas läks mul Ida-Virumaale ühe soo äärde jahikoera ülesandeid täitma,nimelt kohalikud mehed arvestasid umbes kilodes välja palju üks 8-sa peane hundikari koeri nahka pistis mõne aja jooksul, arvuks saadi üle tonni tublisti.
umbes 10 päeva tagasi läks minu naaberkülast 3 koera (kult koera ära ei söö) ise sain oma koerad jahi käigus eelmine aasta kätte otse hundi nina alt (50m ) see et GC arvab et mitte üle 200 hundi meil pole mulle küll väga naljakas tundub kui siinsamas kõrval liiguvad 8,5,6,2-sed hundikarjad.
see et hundid oma toidulauale kergesti kättesaadavad koerad-ketikoerad võtnud on hoopis murelikuks teeb, kuigi kitsi,sigu, metsas nii et tapab on.
kui keegi veel väidab et huntti vähe meil siis ütleks et see mees ei ole metsas käinud ja omab väikest tutvusringkonda jahimeeste hulgast.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuulasin just laopäeval hundi spetsi (Peep Männil) jutlust ,tema kaardi järgi oli kagu -.kesk-,ja põhjaeesti paraktiliselt ilma hundi pesakonnata :!: :?:
Kivi kotti!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Eks siis kesk ja põhja Eesti kannatagi rohkem.Ega susi pesa juurest murra ja käib siis kaugemal jahil.Meie kandis ongi aint läbirändajad nii aastas korra või paar.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Sellekohta palju kagueestis tegelikult hunte on võib küsida nt foorumlase "üllar003" käest..ta ütles,et venest pressivad hullult peale hundid.
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Farmer »

Meil siin keskeestis käib järelikult UFO-si tavalisest tihemini või on nad siin tavalisest näljasemad, sest koeri ja lambaid ikka kaob.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: ulukid

Postitus Postitas GC »

No kindel on see, et need 8,5,6,2-sed karjad kohe kindlasti koertest söönuks ei saa. Ja kui väidad, et kitsi ja sigu on metsas "nii et tabab" , siis on järeldus ainult üks-tegelikult on hunte palju vähem kui jälgede järgi lugeda võiks!
Kord aastaid tagasi piirasime lippudega sisse väga suure maa-ala ja kõige kogenumad jahimehed väitsid, et piirdes on kaks karja (10...12 hunti). Jaht käis vist kolm päeva, tabati 4 hunti. Mida aga polnud, see oli teine hundikari. Vaat nii on nende jälgede lugemisega. Olen teinud hundiluuret sadu kilomeetreid ja lugematuid kordi ajus neil järgi vantsinud, nii et tean, mida räägin.
koos koeraga
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

Peaks vist siinkohal täpsustama, et sadu kilomeetreid jalgsi (suuskadega), autoga... ei hakka valetama, aga väga palju.
koos koeraga
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

ulukid

Postitus Postitas Kallekke »

Männili jutt paneb natuke imestama-eelmine aasta oleksin võind näidata talle hundiperet puhtalt Kagu-Eestis, edasi 30km-it umbes Kagu suunas turbarabas ka hundipere pikemat aega eland.
Peipsi järve vesikonnast ei maksa rääkidagi,ikka kalale minnes aina hundijäljed silme ees.ega see hunt kes venemaalt tulnud sinna enam tagasi lähe naljalt,söömist siin kui palju teistel.ja kui nad siin eu kaitsva käe all juba kord on siis siia nad ka pesa teevad-või toovad hundikutsikaid sookured?

ikka juhtub ka proffidel et hundijahil piiramise käigus suurema hunttide arvu saavad kui tegelikult.

KM-eid ei oska kokku lugeda aga esimene hundijaht oli ajajana 76.aastal.

p.s. Volmeri hundi brigaadis olid proffid -nemad ei eksinud!
õnnestus ka nendega hundijahti pidada vahel -olid ilusad ajad!
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

Hundi arvukus pole ainult jahimaa kasutaja huvides.Ma ei pea seda normaalseks,et jahimaal elab seitse hunti ja kolm siga.On loogiline,et kui hunt metsas elab,siis peab ta ka metsas sööma.Selleks,et mõni seapõrsas ja põdravasikas ka alles jääks,tulebki hundi arvukust reguleerida.
Natuke nõme on arvukust hinnata,kui elatakse teises eesti otsas ja ei omata asjakohast infot.Vahel juhtub ka seda,et hinnatakse jälgede põhjal isendite arv valeks.Hullem on see,kui eksijaks on ulukiseire spetsialist.
Tuginedes kogemustele,ei pea ma ulukiseire keskuse andmeid usaldusväärseteks.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Eks see asi hakkab pihta jahimeestest-usaldusmeestest.Kui metsas käpaliste loendust ei tehta ja andmeid ei esitata,siis tekivadki Eesti metsadesse nn. valged laigud.Olen Männila(või kelle iganes) poolt koostatud kaarte vaadanud ja imestanud,et tema andmetel teatud piirkonnas hundi ja ilvese pesakond puudub,ise võin 100% väita,et antud loomad seal olemas.Lugu juhtus kaks aastat tagasi.Sai kõik vajalikud andmed esitatud,aga järelpärimist tehes öeldi,et pole me mingeid andmeid saanud ja järelikult teil vastavaid ulukeid pole kah. :?:
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

*kui hommikul värske lumega läheb kaks tiimi piirama kahte piirkonda mille vahe on ca 25...30 km ja mõlemad saavad hundid piirdesse......aga hundiuluuuria seepeale arvab et tegu sama karjaga....no andke andeks...aga...

* kui hundiuluuurija käib hundijahi sabas koos tema poolt kutsutud keskonnainspektoriga....no andke andeks....aga....
kärbes kirbule!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

Sarvik kirjutas:*kui hommikul värske lumega läheb kaks tiimi piirama kahte piirkonda mille vahe on ca 25...30 km ja mõlemad saavad hundid piirdesse......aga hundiuluuuria seepeale arvab et tegu sama karjaga....no andke andeks...aga...

* kui hundiuluuurija käib hundijahi sabas koos tema poolt kutsutud keskonnainspektoriga....no andke andeks....aga....


Ei saa nüüd aru, kas see "hundiuluuurija" on heatahtlik või pahatahtlik, aga minge ja uurige (kogege) ise seda hundiulgu. Minuteada ainuke loom meie metsades, kes suhtleb inimesega vabalt (jätame kiimas põdrapulli välja)
Minu jaoks ületab igasuguse jahielamuse kui hunt ulub mulle vastu ja ei pea paljuks kogu perega vaatama tulla, kes ma selline olen.
koos koeraga
Vasta