Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Koeraomaniku jaoks tõsine kaotus niiviisi koerast ilma jääda. Imelik on ainult lugeda Männili juttu, et hundid metsas koeri ei murra :?: Näiteks Ida- ja kohati ka Kesk-Soomes on piirkondi, kus koerajaht täielikult lõppenud. Seal kümneid koeri niiviisi juba otsa saanud. Ükski jahimees ei taha enam oma sõpra metsa huntidele söödaks viia. Sellest kirjutasin juba möödunud aastal ühes postituses. Meile jõudis see probleem väikese viivitusega. Kõhutunne ütleb, et see õnnetu laika ei jää viimaseks, kes niiviisi otsa saab :evil: Eks sihuke see pärismaalase elu on, nuumame aga hundusid öiroherrade rõõmuks :twisted:
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kui sellel laikal poleks radarit olnud, oleks ta lihtsalt teadmata kadunute kirja läinud, palju neid koeri niimoodi metsas jahi käigus murtud on ei tea keegi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jäin minagi paar talve tagasi oma inglise hagijast ilma metsas.Arvan ise,et karu töö aga mine võta kinni kes oli?Rebasega läks ja kadunuks jäi.Hunt ju koeraliha himustab ja kodudeski neid(koer) korjamas käib.Radar oleks siin hea abiline ikka,leiad vähemalt kohagi kätte ja hing jääb rahule,et tead mis juhtus,muidu otsid ja ootad veel kaua.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

Kolevoll kirjutas:Hundid murdsid jahikoera:
http://www.epl.ee/artikkel/406541



Einoh, ma jätsin poole peal nende kommentaaride lugemise pooleli, nii kurjaks sain :x .

Minu arvamus hundist: aukartust äratav loom.
Ei vihka neid sugugi ja ei arva, et kõik tuleks maha nottida... aga olen ise näinud kutsikate õpetamise tagajärgi, ei olnud üldse ilus vaatepilt, lausa õõvastav ma ütleks :(

Tuttav pealinna mees ostis 5 lammast oma suvekodusse, et lastel tore vaadata, kui maal käivad. Lambad olid täiesti keset küla asuval karjamaal, koos naabrimehe kahe lamba ja hobusega. Ühel hommikul tuli ärev kõne meie sõbralt pealinnast: "lambad on maha murtud minge vaadake kas hundid v koerad". Ajasime mehega kähku riided selga ja sõitsime kohale. See pilt mis seal oli, oli julm.... siis tekkis küll tunne et krdi hundid.... Kõik 7 lammast oli maha murtud, 6 olid põllupeal laiali, üks kadunud, hiljem leidsime võsast sööduna. Kõige jubedam oli see et hobune oli tõenäoliselt huntidega kõvasti võidelnud ja lambaid "oma karja" üritanud kaitsta, sest meie saabudes käis ta ühe lamba juurest teise juurde ja tundus lausa et tahtis ka meie eest lambaid kaitsta.....

Talve ja lume saabudes, läks muidugi kohe lahti kõva hundijaht, kuna lube ju mitme hooldusala peale vaid loetud arv, ühe suure isase ka tabasime, ema pääses lippudest läbi ja kuigi teda saatis kuulirahe (mehed olid kaugel ei õnnestunud tabada) õnnestus tal tervelt pääseda....
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Vaatasin, et eriti äärmuslik oli üks pealiku- nimeline. Tahab hakata jahimeestele jahti pidama. Verbaalselt on päris kõva tegija. Reaalis poleks selle vastu midagi, et temaga sõjamängu pidada (kui ta seda nii väga tahab) ja kontrollida kui hea jahimeestetapjaga tegu on, aga seadused lubavad seda vaid värvilaengutega lastes - ma ei mäleta enam selle mängu nimetust, aga teenust pakutakse - ju siis on lubatud. Mis viga verbaalselt ropendada kui tead, et päris tegudeks niikuinii ei lähe. Igal juhul väga ohtlik äärmuslus, kus lausa kutsutakse tapma. Seadusandlus vist ei luba sellised kommentaare ja nende eest peaks oma karistus olema. Sisuliselt on ju üleskutse massilistele tapatalgutele - miks sellised kommentaarid üldse läbi lähevad??
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Postitus Postitas lant »

Käisin täna Koeru taga ja kella 14.20 ajal sattusin peale kolmele hundile, kes hoolega midagi sõid .Karta on, et see oli siga.Olin teises lagendiku otsas ja hundid ei märganud mind.Üks nendest oli ikka igavene pirakas ja pärast nägin nende jälgi, millest ühed erinesid suuruselt ikka tunduvalt.
Jälgedest oli näha, et olid seakarja juba kaua jälitanud.
Suuremast jäljereast sai mobiiliga pilt kah tehtud.Vilets on, aga suurusest annab ettekujutuse.http://www.album.ee/files/55/433/norm/14355433_WP5b.jpg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Pilt muidugi ei anna täpselt jälge edasi aga omale tundub,et tegemist on koerajäljega.Selline ümarikupoolne,susijälg oleks rohkem kitsam ehk kokkusurutud,aga mida hunditundjad arvavad?Või on tegemist hoopis metsistunud koeraga,või ristandiga,hundid ju päeval eriti ei tegutse?
noorus on ilus aeg
jahilane
Postitusi: 10
Liitunud: E Sept 27, 2004 8:14 pm

Postitus Postitas jahilane »

Pildil näha olev käpajälg kuulub ilmselt suurele koerale. Hundi käpajälg on rohkem piklikum ja üheks kindlamaks tunnuseks on see, et keskmised varbad on rohkem ligistikku võrreldes külgmiste varvastega.
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Postitus Postitas lant »

panin veel ülejäänud kah üles http://www.album.ee/album/30043638/50097058
Oleks need hundid järanud toda siga kusagil asula ligidal, siis oleks küll olnud võimalus, et ajasin koertega segi.Hetkel pole aega, vast õhtul panen ligikaudsed GPS koordinaadid üles.Eks siis otsustage kas koerad lähevad ikka sellisesse kohta.Mina seda igatahes ei usu.

Leidsin netist ühe jälje, kuigi mudases pinnases http://deltanewsweb.com/archives/images/wolf_track_md.jpg
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Postitus Postitas lant »

Nii panen siis L-Est koordinaadid X:6525765 Y:621130

Enam vähem seal kuskil oli.Toksige need andmed http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis lehelt sisse ja veendute, et koer ikka sinna ei lähe.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Olin teises lagendiku otsas ja hundid ei märganud mind.Üks nendest oli ikka igavene pirakas ja pärast nägin nende jälgi, millest ühed erinesid suuruselt ikka tunduvalt.




ei sea siin midagi kahtluse alla, vaid lihtsalt jutu jätkuks küsin, et mille kuradi pärast sa seal neid jälgi pildistasid, kui oleks olnud võimalus saada unikaalsed kaadrid kolmest hundist, kes seaga maiustavad !???
tuleb jaht või jaa?
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Need kindlalt koera jäljed.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

mustlesk kirjutas:Need kindlalt koera jäljed.
Miks te kõik nii kindlad olete.Mees ju ise nägi neid,häda tal valetada.
metsas käi tasa tasa.....
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Ei pretendeeri absoluutsele tõele, see lihtsalt minu arvamus.
Vasta