Millega lased siga?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

reimakas kirjutas:Ma panin alles selle kuu alguses ühele mehele mööda lõugu, kui lasi seajahil karabiinist täismantel kuuliga, pärast ajasime 5 tundi verist siga taga. Samas oli ka meil probleemid kartetsiga laskjatega aga peale seda kui üks koer vigaseks lasti, tegime 500 eekise trahvi muutus olukord paremaks.


No mitte ei saa aru mis meestega teil seal tegu on!!!
Kas teil mehed jahil ikka kaine peaga???
Ja kas see mööda lõugu natuke üleliialdatud pole(ma millegipärast ei usu et see nii oli :? )

Meil näiteks pole mingeid karistusi,aga mehed vist niipalju jahitarkust omavad et vähemalt selliseid lollusi pole olnud. :D
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

reimakas kirjutas:Ma panin alles selle kuu alguses ühele mehele mööda lõugu, kui lasi seajahil karabiinist täismantel kuuliga, pärast ajasime 5 tundi verist siga taga. Samas oli ka meil probleemid kartetsiga laskjatega aga peale seda kui üks koer vigaseks lasti, tegime 500 eekise trahvi muutus olukord paremaks.


Karmid mehed pole midagi öelda....

Kas see siga oli seda väärt et saada endale üks vihavaenlane :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Meil samad problemid, mis paljudel eelnevatel, vanad jahimehed ei anna aru, mida teevad ja teised probeemsed jahimehed on nn jõmmid. Praegu tõstame nooremate jahimeestega pead, kelle eesmärgiks on loomade säilitamine ja eetilin jahi pidamine. Probleeme ei ole põdra jahil aga sea jahil küll. Õnneks olen ise ka jahisektsiooni juhatuse liige ja sellepärast oman ka sõnaõigust. Probleem on aga selles, et meie kandis järelkasv jahimeestele puudub ja sellest tulenevalt teevad vanakesd mis tahavad.
See, kes tapab, pole veel jahimees
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Enamikes postitustes kõlab läbi, et vanakesed need kurja juurikad? :M
Ma ütleks selle kohta, mitte "tropid" vanakesed vaid "nigelad" noored, kes oma vaateid läbi suruda ei suuda! Ja jahimehi ei liigitata jahis vanakesteks ja tatikateks vaid ikka ühe puuga mõõdetakse: ei ole ju nii, et noored saavad jagamistel pool portsu, metsas tohivad teha vaid ühe paugu, rääkida võivad ainult siis kui üle 50. aastased mehed rääkinud on?
Kõik on ju inimesed ja sõnadega saab uuemad ja vanemad vaated kokku viia ja kogu jahipidamise seaduslikuks/eetiliseks muuta!

Sea laskmine haavlitega on kindlasti taunitav tegu ja teema, mida jahimeeste keskel tuleks arutada! Kui teil tõesti on selliseid puupäid, kellele isegi rähn ei suuda auku pähe taguda, (eeldades, et enamik grupi jahimehi peab sea laskmist haavlitega valeks), siis teiste jahimeeste vihjete ja väljaütlemistega muutub kindlasti ka kõige "kõvem" mees pisut pehmemaks ja paneb seajahis rauda vaid kuuli! Kuid see kõik toimib senikaua, kuni ei peeta MÖÖDALASKMIST häbiasjaks! Kui kõik pärast naeravad ja viltu vaatavad, kui värisevate kätega taat on mööd kihtutanud, siis on ju arusaadav, kust see soov oma tabamisvõimalust haavlite näol suurendada! Kõikid jahimeeste moto peaks ikka olema, et PAREM MÖÖDA KUI VIGASEKS!
tuleb jaht või jaa?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

millega lased siga

Postitus Postitas jorr »

Jah, kartets võtab põdra ära küll aga kui kaugelt?Aastal 1948 eksis kadunud isa maja alla ojamülkasse põder, kes ise välja ei saanud ja külakoerad lõhkusid tal kaela puruks.Tuli ära lasta.Isa põline jahimees aga kuulipauku kodus polnud.Otsis siis kõige jämedamad kartetsid,vist midagi 6mm kanti ja andis armupaugu kõrva taha, jäi vaikseks küll.Oli ka see saksa vint olemas aga selle paugukõla võis siis siberi kaela tuua.
Läks vähe teemast mööda.
Kartetsiga 8,8mm olen ise suvel seapõrsa kunagi ära lasknud.Neid terakesi läks 16 kl padrunisse vist neli kihti üksteise peale.Kuid siis olin veel noor, notsu aruga ja jahtisin esimesi sigu, mis olid alles väga haruldased loomad meie kandis.Noortele ütleks, et alates seast on siledal ikka kuul see millele võid kindel olla,kuigi suvel võtab ka kartets põrsa maha.Mina eelistan just Brennekest või Blondod ja kui aega on, ikka enda laetud,ise tead kui tugeva laengu paned, et täpselt võtaks.
noorus on ilus aeg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Vabandage väga kui ütlen midagi valesti aga minu arvamus on see ,et kui teil toimuvad ühisjahil ( kõikjale silmad ju ei ulata) sellised asjad siis tuleb otsida ikkagi viga juhtkonnast.Ühisjaht on üritus kus peab olema kord majas ja igasugune muu jama on lubamatu :evil: Ega need seadused ilmaasjata tehtud ei ole.Suured inimesed juba võiks nagu natuke mõelda kah . Minu arvamus on kindel kui ei täida mees eeskirju siis esimene kord hoiatus ja teinekord juba ilma igasugu jututa mees sellel hooajal enam jahist osa ei võta.Ega muidu korda majja ei saa. :!:

BM tõi välja kõik olulise kui jahijuhataja täidab kõiki neid punkte ja meestel endil kah natuke mõistust peas on siis peaks olema praktiliselt kõik probleemid välistatud.
Viimati muutis andrus, T Veebr 21, 2006 7:32 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Küsimus oli,et millega lased siga.Selge see,et kuuliga.Minul oli sel talvel juhus,kus pidin sea surmama 00-ga.Olin koeraga jälgedel,kui korraga läks lärmiks.Varsti lendaski kesik kuuskede vahel minust mööda.Esimese laksuga lasin ära esijala ja siis muud kui jooksin ja lasin,jooksin ja lasin.Asi lõppes sellega,et kuulid said otsa ja siga ronis mööda rabakraavi ikka edasi.Ei jäänudki muud üle,kui tuli jaht lõpetada 00-ga.Noaga ligi minna peale seda enam ei julge,kui üks kärss mu külili lükkas.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

ah, jaa sealaskimine. Sileraudesega lasen 16kal polejeva või brennek kuuliga. Olid kasutusel ka vahepeal nn spets paugud. 28kal kuulid kaks tükki kondeineris ja need paugud olid sea ja põdra jahil super.
Karabiiniga lasen 7,62x54R poolmantel moonaga.
Loodame, et igasugused kartetsid ja täismantlid ära kaovad ja jahikuhatajad hakkavad oma tööd korralikult tegema. Loomulikult ei saa jahijuhataja iga põmmpea eest vastutada aga kahjuks vastutab;(
See, kes tapab, pole veel jahimees
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

reimakas kirjutas: 28kal kuulid kaks tükki kondeineris ja need paugud olid sea ja põdra jahil super.


Kuidas selline asi ka jooksis? Kui suht ühte auku, siis võibolla isegi on enamvähem ohutu, kuid miks siis mitee juba kuuli peale välja minna!
Kui suht laiali, siis on see ju võrdne kartetsiga?????????? St. ei tea iial kuhu võib tabada :roll: Või kuids sellega on?
tuleb jaht või jaa?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

reimakas kirjutas:...Loodame, et igasugused kartetsid ja täismantlid ära kaovad ja jahikuhatajad hakkavad oma tööd korralikult tegema. Loomulikult ei saa jahijuhataja iga põmmpea eest vastutada aga kahjuks vastutab;(


Tegelikult ei vastuta, kui ta on instrueerinud (ja tõestab ka kindluse mõttes ära, et on) ühisjahi nõuetest ja selle kohta on jahis osalejad allkirja andnud. Enda jaoks ma töötasin välja jahinimekirja blanketi, kus Jahiseaduse ja Jahieeskirja vastavad nõuded pöördel kirjas. Kunagi ei saa olla liiga kindel, kui asi puudutab teiste tegevusest sõltuvat enda vastutust ;)

BM
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Jookseb suht hästi, 30-40m peal hajumine umbes 20cm. Proovisime alguses tiirus ja siis reaalses jahis. Kartetsi efekti pole veel täheldanud aga eks kõik algab laskjast :)

BM kas sul selline jahinimekiri ka neti teel levitatav on? Oleks huvitatud, sest ise ka jahijuhataja aegajalt.
See, kes tapab, pole veel jahimees
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma uurin, kas saab siia kuskile üles uploadida. Kui juba, siis kõikidele, meili teel ei viitsi hakata saatma.

BM
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Tore oleks, see tuleks kõigile kasuks :lol:
See, kes tapab, pole veel jahimees
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minu arusaamise järgi see reimaka kahe "kuuli" variant sama mis kartetšigagi. Aga noh igastahes Jorr pani hea teema püsti. Enne ma miskipärast kaldusin arvama, et Tartu kandi meestel tugev klubi ja ka kord majas, kuid nüüd tundub, et minu sektsioonis on korda kordi rohkem kui mujal :roll:. Nende postituste järgi tundub, et osades seltsides on tegemist täieliku anarhiaga, kuid kui neile palju kirutud ja lugupeetud "vanakestele" õige "nurga" alt selgitustööd teha saab kah asja. See "rusikatega" vehkimine ja ähvardamine annavad minu arusaamise järgi vastupidise tulemuse. Nii et "noored" tegijad pange järelkasvu jaoks "riistad" :wink: sooja ja mõistus tööle, mitte ärge kiruge kedagi taga :wink: .
ikka lõbusalt
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Postitus Postitas veix23 »

Ma ei tea kuda teiega on,aga mina küll mäletan juba ammusest ajast, kuidas täitsa alguses, kui ma püssiga metsas sain, ütlesid vanad jahimehed enne seajahi algust mulle, et pane aga alumisse rauda kuul ja ülemisse kartets... To oli küll juba ammu ammu aega tagasi, kuid hästi meeles...
Nüüd aint kuulidega seajahis käin.
Jaht on nagu väga hea õpetaja tund, kust puudumine tuleb kõne alla ainult siis, kui tõesti tõsine haigus ei luba voodist tõusta.
Vasta