Millega lased siga?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Millega lased siga?

Postitus Postitas jorr »

Millega siis lased siga,kas kuuliga või tarvitad kartetsi?Mõnedel ka need kolm terakest padrunis.
Lugu ise järgmine:pidasime naabritega seajahti ja saime saagiks põrsa.Et omal polnud aega puhastamise juurte jääda aga mehed lubasid, et teevad selle meieta ära, tulge homme portsule järgi.Nüüd külm aeg, säilib ilusti.Tulime siis järgmine päev ja mis selgus, liha ei kõlvanudki süüa?
Nädal tagasi oli keegi lasknud põrsast kartetsiga.Soolikad puru,rinnakorvis vereklimbid ja tagajalas ka paar terakest.Tähendab, lastud oli õigelt kauguselt ja laeng oli tabanud korralikult.Ime, et see siga joosta jõudis enne kustutavat lasku!Lasti veel kahe mehega.
Aga nülgimisel väljanägemine oli hirmus ja värskeltlastud looma liha haises.Keegi meestest oli õhtul pannud tüki ahupotti aga kui valmis sa siis süüa ei julgenud vaid andis koerale,koer ka ei söönud.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina lasen kindlalt kuuliga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mina lasen kah kindlalt kuuliga. Jamasid pole vaja.

BM
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Ja mina mõtlesin, et need ajad mil kartetshidega siga lasti on mõõdas.
sellest haigusest lahti ei saa
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Minu teada ei tohigi kartetsiga siga lasta.
metsas käi tasa tasa.....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kanavaras kirjutas:Ja mina mõtlesin, et need ajad mil kartetshidega siga lasti on mõõdas.

See aeg kaob ainult koos mingi kindla põlvkonnaga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Millega lased siga

Postitus Postitas jorr »

Aga leidub veel mehi, kes seda ei tea, et talvel tuleb ka põrsast kuuliga lasta, siledast.Suvel veidi teine lugu, sest põrsal karv veel hõre ja saab ka kartetsiga maha, kuigi ka siis on kuul kindel valik.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Põhimõtteliselt võib ka kesiku korraliku õhukaga maha võtta, kuid sellest juttu küll olnud. See kartetšiga laskmine on lihtsalt seadusega keelatud ning minu arusaamise järgi väga vastutustundetu käitumine ka kaasjahimeeste suhtes. Kui mõni mees veel pole sellest aru saanud, siis tõesti tuleb loota tema "surmale" nagu kakuke kirjutas. Omalgi "õnneks" mõned aastad tegasi (4-5) oli paar sellist juhust, kus oma pundist üks "sooda" lasi ajus õnneks kaugelt kartetšiga emist ja emis maha ei jäänud. Lootus, et ehk ei vigastanud. Umbes kuu aega hiljem lasi teine "sooda" kahte põrsast ka kartetšiga. Ühel oli veri taga, kuid kätte ei leidnud kumbagi. Peale seda sai koosolekul meestele asi selgeks tehtud ja vähemalt ühisjahis sellist asja pole enam juhtunud. See selgitustöö kandis eriti heasti "vilja" siis kui oli tabatud elusast peast mädanev kesik ühisjahis, kes oli kartetše ülekere täis. Juba lahkamise ajal läks osadel meestel süda pahaks ja see oli vist efektiivsem kui rääkimine. :(
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nüüd saan edasiste sõnade pärast kindlasti mööda muhku, aga olen tähele pannud, et kartets tikkub kokku käima ebastabiilsete papidega. Mida kindlama käega mees, seda enam ta kaldub kuuli poole. Loodetakse vist, et ehk mõni tera ikka tabab vms. Meil ühel koosolekul ka tõstatati ülesse probleem, et naabrite juures (suht piiri ääres) leiti surnud emis. Arvatavasti oli tulnud meie maa pealt ja sees tal siis mõni tera, mis saatuslikuks lõpuks said. Selle asemel, et omad järeldused teha, hakkas peale jahumine, et ega see ikka meie maa pealt tulnud jne. aga järgmises ühisjahis olid ikka nii mõnelgi kartetsid rauas.
Ps. kes mind klobida tahab selle jutu eest siis paluks kummitoas seda teha. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kas ei kontrollitagi mis mehed, mis relvadega, mis moonaga, kas on kained, kas suuruluki katse on tehtud jne? Kui ei, siis jääb loota, et mõni haavlimees suure kuldi tigedaks ajab ja oma taguotsa tükid põõsastest kartulikorviga kirurgi juurde toimetab.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Sa võid ju jahi alguses kontrollida aga see mis padrunivööst hiljem rauda rändab kuskil sihipeal on juba võibolla midagi muud. Meil ''vanad olijad'' lasevad ka sokkusid ja kitsi suvel metsa surema 000 paukudega. Siis pärast õigustatakse, et kui mõni tera sisse lääg küll maha jääb, aga nääd ei leidnud metsat ülesse jne jne. Aga proovigu mõni mees neile minna ütlema, et nii ei kõlba ja nii ei saa, siis olete elu aeg vihavaenlased.


Seale ikka kuuliga, kui kuuligagi vahel maha ei jää, mis siis veel kartešist loota.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

karupoeg kirjutas:Sa võid ju jahi alguses kontrollida aga see mis padrunivööst hiljem rauda rändab kuskil sihipeal on juba võibolla midagi muud. Meil ''vanad olijad'' lasevad ka sokkusid ja kitsi suvel metsa surema 000 paukudega. Siis pärast õigustatakse, et kui mõni tera sisse lääg küll maha jääb, aga nääd ei leidnud metsat ülesse jne jne. Aga proovigu mõni mees neile minna ütlema, et nii ei kõlba ja nii ei saa, siis olete elu aeg vihavaenlased.


Seale ikka kuuliga, kui kuuligagi vahel maha ei jää, mis siis veel kartešist loota.


Miks 000 ei kõlba metskitsele? Sellel juhul praak pigem ikka laskja enda viga, mitte moona. Ka haavliga tuleb katsetada, et mis millega ja millise tšokiga...
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

No mida tee mehed jahute kartetsid on juba ammu keelatud ja täiesti põhjendatud. Ja minu arust tuleks need 6,5 mm relvad suurulukijahis ka keelata sest olen lasknud ikka päris mitu raibet(st. kuulihaavadega siga) Loomulikult palju oleneb ikka laskjast ka ja ei tahaks kellegile midagi halvasti öelda sest enda sõprade hulgas on ka paar meest kel 6,5mm suur siga, põder ja hirv????? Meil on selline kord et suurulukijahis ei tohi haavlipaugud isegi taskus ega vöös olla!Pärast kõigil probleeme vähem et kus ja mis. Kivi kotti
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Keelatud küll, aga millal eestlane seaduse järgi on talitanud? Ikka oma tarkust mööda. Suurest tarkusest lasin minagi ühe põrsa kartetšiga, jäi maha ilusti, aga kuna piiskagi verd laskmiskoha ja surnud sea vahel polnud (vabalt oleks võinud metsa jääda), siis rohkem nii teha ei kavatse.
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Koertega seajahil kartetsid???? Pluss meeste endi ohutus! Olen kuulnud lugusid ,kui veel kartetsidega lasti et "andsin paugu kaks jäi, kaks vigast" On see siis normaalne? minuarust mitte aga kõikil on ama arvamus ja igast relvaga metsas lonkijast ei saa veel "jahimees"
Vasta