Kitsed - 2006

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Kitsed - 2006

Postitus Postitas kakuke »

Kuidas teil kitsed söödal käivad ja millised tähelepanekud on? Praegu peaks vist talve kõige raskem aeg nende jaoks olema/tulema.
Kuskil siin oli juttu, et kitsed heina nagu ei taha. Sai käidud see suvi Tartust Võrumaale käsitsi heina tegemas, et oleks kas või ilu pärastki söödasõimes sületäis heina. Otsisin suhteliselt kena lehelise platsi ja niitsin mõned seljatäied maha. Nüüd on lugu selline, et söödasõim mille see aasta ise püsti panin, sealt on esimene täis ära söödud. Viisin siis teise täie veel sinna ja lähedal asuvasse söödasõime ja viimasest panid nädalaga söödasõimetäis heina nahka. Üllatus oli minu jaoks suur. Neisse kohtadesse olen ikka vilja ja puuvilja ka vedanud ja seda vist ei maksa mainidagi, et lähevad kui soe sai. Vihtu pistavad ka, need siis vaarikast tehtud ja soolvees eelnevalt leotanud pole. Viimati kui kuivikuid viisin siis need olid puutumata. Kas ei võta kitse hammas või on liialt uus asi. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Mina olen silo ikka viinud ja söövad tõesti nagu lehmad - kõik puhtaks.
Väiksemaid kartuleid ka ikka proovivad süüa aga need tükivad ka ära külmuma ja siis ei võta hammas neil. Aga söötade külastus on tihe küll, ju siis neil ikka mujalt toitu raske saada.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Viimane kord ei olnd nagu eriti käind, õunu ikka otsivad ja vilja, aga heina minimaalselt, nõgesevihtasid ka näksivad, aga mitte hirmsasti. Mõni nädal tagasi, suure külmaga, oli nagu sõime ümber jälgederikkam ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise olen vaadanud, et nõgesevihad tikuvad seisma niisama.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

..
Viimati muutis Silverx, P Mär 02, 2008 5:21 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Praegu meeldib kitsedele, jänestele ka haavakoor. Omal sai paar haaba metsaserval külili lükatud, kitsed nüüd päris tihti jaol. Nad pidid puukoorest miskit kasulikke aineid saama. Nüüd päris hea köögiaknast neid vahel vaadata kah :wink:
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

heinast niipalju, et päris hobuse heina ei maksa viia. hein peaks olema ikka selline lambaheina moodu
ja pistavad nii vaarikat, paju kui ka angervaksa
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

üllar003 kirjutas:Praegu meeldib kitsedele, jänestele ka haavakoor. Omal sai paar haaba metsaserval külili lükatud, kitsed nüüd päris tihti jaol. Nad pidid puukoorest miskit kasulikke aineid saama. Nüüd päris hea köögiaknast neid vahel vaadata kah :wink:


Haabadega tehke nii, et kusagil kesksuvel lõigake alt koor läbi (k.a. niineosa) Seda muidugi puudega, mis on plaanis talvel põtradele ja kitsedele langetada. Talveks on puudel kombeks suhkruid juurtesse koguda ja kui need "sooned läbi lõigata" siis jääb kõik hea ja parem koorde sisse.
Mine metsa!! ;)
Kaxsik
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 23, 2005 11:48 pm

Postitus Postitas Kaxsik »

Mina ka tegin just hiljuti kitseldele soolaku.Algul oli ainult soolak ja siis vaatasin et käivad seal soola lakkumas päris palju ja viisin sinna kõrvale ka heina ja õunu.Õunad olid ära söönud.Heina olid ka natukene näksinud küllap sai õuntest kõht täis. :wink:
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Vist ei ole praegu (sel talvel vist üldse) kohane rääkida kitsedele raskest ajast. Käisin täna repsi kiusamas ja läbi optika sai möödaminnes jälgitud u 500m kaugusel oleva kitsekarja tegemisi. Lausa suu võttis muigvele, pole ammu NIIIII mänguhimulisi loomi näinud - lihtsalt lõbu pärast mängisid ja lollitasid ning jooksid paksus lumes suuri vahemaid edasi - tagasi.
Ps. On kindlalt teada, et sealkandis neile keegi lisasööta ei vii.
Viimati muutis kaliiber, T Veebr 28, 2006 9:34 am, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Ise olen vaadanud, et nõgesevihad tikuvad seisma niisama.


See on jah, imelik asi nende vihtadega. Mõni aasta, kui on olnud hullemad lumeolud kui praegu ja sõimega metsatuka kõrval ei ole mingi õlitaime põldu, ei vaadatud vaarikavihtade poolegi. Praegu vii niipalju kui jõuad ja on viia, ikkagi õgitakse kõik ära. Kuigi sellelt põllult meeldib neile põllumajandusühistu toodet rohkem nosida.

BM
LauriV
Postitusi: 50
Liitunud: K Veebr 08, 2006 10:19 pm

Postitus Postitas LauriV »

meil söövad kitsed vilja ja õunu....vihtasid kahjuks pakkuda pole aga soolakut külastavad tihti.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Ma ei saa võimude loogikast hästi aru,räägitakse et kui kitse sõimesid ei tee on trahvid kaelas.Käisin hiljuti loengul kus väideti et kitsi nii palju, et kui ei küti on jälle sanksioonid!Ei saa aru miks neile lisasööta on vaja kui neid nii palju on! Käisin täna metsas ja nägin kokku ca 50 kitse!
metsas käi tasa tasa.....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Hoia arvukus normis ja hoolitse ülejäänute eest oleks lühike ja korrektne vastus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

LauriV kirjutas:meil söövad kitsed vilja ja õunu....vihtasid kahjuks pakkuda pole aga soolakut külastavad tihti.

heh, mul pole jälle soolaposti all jälgegi, tegelt vist asi selles, et post on kõrge ja sula pole olnd paar kuud ning sool ei sula ja ei tilgu mööda posti, aga ülevalt nad kätte ei saa...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta