Kopra teemaline küsitlus

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Kopra teemaline küsitlus

Postitus Postitas Feen »

Istusin siis mõne tunni kohvitassi taga ja tegin teoks selle, millest ammu olen puudust tundnud. Tulemuseks küsimustik, millele loodan saada paraja hulga vastuseid (ka nendelt, kes koprajahiga ei tegele). Vaja on mul seda abiks raamatu koostamisel ja selle suunitlusega ta ka kirja sai.

Asukoht http://jahindus.brigaad.com/

Tänan vastuste eest. Kui keegi veel miskit lisada parandada leiab, andku aga teada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Sa oleks võind mõnelt itimehelt abi paluda selle ankeedi niimoodi vormistamiseks, et vastajal oleks ainlt hiirega klõpsimise vaev ja vastavasse markeeeritud reale teksti toksimise tegevus. Nüüd nati raske seda täita, eriti minusugusel ülikoolidiplomi järgi bürokraadil ja hilisemalt info- ja kommunikatsioonitehnoloogia õpetaja paberitega hullul.
Ikka tahb hing et asi oleks nii nagu vaja vormistatud...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

honkomees kirjutas:Sa oleks võind mõnelt itimehelt abi paluda selle ankeedi niimoodi vormistamiseks, et vastajal oleks ainlt hiirega klõpsimise vaev ja vastavasse markeeeritud reale teksti toksimise tegevus. Nüüd nati raske seda täita, eriti minusugusel ülikoolidiplomi järgi bürokraadil ja hilisemalt info- ja kommunikatsioonitehnoloogia õpetaja paberitega hullul.
Ikka tahb hing et asi oleks nii nagu vaja vormistatud...



Vot mina sama asja feenile peale püüdsin suruda! :lol:
Asjaarmastajad täidavad ära, aga need kes ivake vähem sellest kopravärgist huvitatud jahimees lööb sellele käega!
Teine asi Feenil "kontrollimisega" ja mingi ülevaate saamisega... heaküll kui laekub 100 täidetud ankeeti, ühe õhtuga saad mingi pildi ette, kuid soov on vist kuni 500 täidetud eksemplari, siis ka asjast konkreetse ülevaate saamisega keeruline teema!

Aga küsimuste poole pealt on kõik väga asjalik!

:!: Nii et kui vähegi viitsite täitke ikka ära :wink: , tulemus huvitab ennastki 8)
tuleb jaht või jaa?
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Saadan ka omad vastused küsitlusele ära aga arvan ka et kõik ei viitsi vastata ja kas kõiki huvitab kobrastega sõdimine.
võimalikult suurem ports
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Samm tagasi oleks olnud, kui ankeedi oleks pidanud välja trükkima ja tigupostiga saatma ... ;)

BM


P.S. Tegelikult niisama naljapärast norisin ;)

bm
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Hmmm... äkki siis peaks tegema mingi .txt variandi kah, siis saaks otse maili nt vastata. Jama selles, et mind ei huvita mingi statistiline keskmine vaid iga vastus eraldi (st, statistika ka kokkuvõttes tore asi). Ja seda juba raske teha, et klõpsad aga nuppu ning siis on veel koht, kuhu täpsustada ning liiguvad ankeedid veel edasi mulle ülevaatamiseks (nagu mainitud, mind see mingi statistiline joon niiväga ei huvita). Ja 100 ankeeti üle vaadata, parasjalt põnev tegevus, aga kui tuleb ka tunduvalt rohkem, siis pole ka häda ühtki, lihtsalt läheb natukene rohkem aega. Analüüsi asi juba eraldi teema :)

Ahjaa... tegelikult mind huvitab väga nende vastus, kes kobrastega ei viitsi jantida, et siis miks ei viitsi (põhiliselt siis tuleks kahele küsimusele vastata, aga võib ka mõnele küsimusele veel vastata).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ikkagi on lugu vist nii, et palju mehi, eriti maal kes võiksid Sulle vastata ei omagi arvutit või ei oska seda kasutada, Sinule vajalikku inffi võiks neil aga palju olla. Muidugi, kõik sõltub Sinu kavandatava raamatu temaatikast. Aga statistika on alati tarbeks, seda võib vaadata erinevalt tavalisest vorstist rohkem kui kahest otsast, äkki annab ainest tulevikus ka teiseks raamatuks, seda enam kui ise nagunii kogu aeg asja sees oled.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Täitsin ära, aga saata ei oska. Jääb saatmata.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kaidojaht kirjutas:Täitsin ära, aga saata ei oska. Jääb saatmata.

elementarno, Watson :!: Täidad, kopid teksti uude faili oma arvutisse ja lisad meilile manusena (attach) - ongi kogu mugavus ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Plaan on see veel teha variandina, kus seda saab täita nii, et saad kirja (jahilist), täidad samas ära ning saadad kirja tagasi. Sellega läheb nõks aega. Vastata võib ka nii, et saadad mulle siia priva ja vastused siis nt 1) a, 2) - , 3) a vms... täpsustuseks kirjutad ka midagi kui vaja, 4)... jne

Mul lihtne see ankeeti ümber lasta.

Ja veelgi on plaan see küsimustik paberkandjale saada, aga see nõuab juba paberi ja tahma kulutamist ning süsteemi kuidas seda levitada (väga lihtne oleks ankeedid viia mõne mk jahiklubisse ja siis seal lastakse inimestel täita, samas, EJ seltsi kokkutulek ka variant. Mõtlen selle peale. Üldiselt on aga asi nii, et siis läheb asja maksumus natuke suureks, vaatan enne, et palju ma siit vastuseid saan ja kas mingit soovitud tulemust ka tuleb. (see paberkandjal variant kripeldab endal siiski päris tõsiselt).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Juba kolmas kord proovin saata erinevate arvutitega, aga ei oska küsib mingeid viisardeid. Ei ole sellises näpuosavuses eriti tugev.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Feen kirjutas:Plaan on see veel teha variandina, kus seda saab täita nii, et saad kirja (jahilist), täidad samas ära ning saadad kirja tagasi. Sellega läheb nõks aega. Vastata võib ka nii, et saadad mulle siia priva ja vastused siis nt 1) a, 2) - , 3) a vms... täpsustuseks kirjutad ka midagi kui vaja, 4)... jne

Mul lihtne see ankeeti ümber lasta.

Ja veelgi on plaan see küsimustik paberkandjale saada, aga see nõuab juba paberi ja tahma kulutamist ning süsteemi kuidas seda levitada (väga lihtne oleks ankeedid viia mõne mk jahiklubisse ja siis seal lastakse inimestel täita, samas, EJ seltsi kokkutulek ka variant. Mõtlen selle peale. Üldiselt on aga asi nii, et siis läheb asja maksumus natuke suureks, vaatan enne, et palju ma siit vastuseid saan ja kas mingit soovitud tulemust ka tuleb. (see paberkandjal variant kripeldab endal siiski päris tõsiselt).


Võib-olla panen ma nüüd raskelt puusse aga üks variantidest kuidas oma kontorikulusid kokku hoida oleks koostööd teha näiteks ajakirjaga "Eesti Loodus", siis on Teil seal Tartus ka hunnikus teadusasutusi. Iga suur saab alguse väiksest. Kui küsitlus Sulle huvipakkuv ja olulist tagasisidet andev tundub, siis eri variante läbi rehkendades peaks 1000 paberkandjal ankeedi tulem olema parimal juhul umbes 350-400 vastust. Arvestada võiks ka seda, et küsitluse laiemale lugejaskonnale kui meie saidile üles riputada võiks. Noh, need on uitmõtted. See 1000 ankeedi "omahind" Sinu jaoks võiks välja näha laias laastus niisugune:

1. paber(arvesta, et parem on saata vastajatele ankeedid 2ex-s, üks sodimise jaoks ca 500.-EEK
2. postmargid, ümbrikud(margistatud ja tagastusaadressiga, esimene variant või koostöös Eesti Postiga lepingu alusel tembeldatult) ca 5000.-EEk
3. printeri tahm, kaudsed kulud- max. 2000.-EEk

Kindlasti on kõik jahiseltsid ja nende liikmed nõus Sulle kaasabi osutama, küsimustik tuleks ehk läbi vaadata veel selle pilguga, et kas:

1. saada korraga võimalikult palju ja eripalgelist tagasisidet;
2.määratleda ära, on see ühekordne või jätkuv ja süstemaatiline aktsioon;
3.on olemas saadud vastuste analüüsi ja süstematiseerimise metoodika;

jne.

Jõudu!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kopraküsitlus

Postitus Postitas jorr »

Aga miks mitte Jahindusklubi kasutada, Liivi saaks ju vähemalt Tartu kandis küsitluse igasse seltsi viia.Plus need teised seltsid ja klubid üle Eestimaa.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Markide kulu jääks tõesti ära, sest kellelegi neid koju saatma ei hakkaks. pigem ikka nii, et kui keegi klubisse läheb, siis pistetakse nina ette ning äkki täidetakse ära. Ja siis igasugused kokkutulekud. Esialgu ei oska siiski veel öelda, kas ja kuidas see laiema kontingendi kaasamine aset laeiab. Näis mis siit foorumist saadud küsitluste põhjal koorub.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

värskendaks seda teemat ka. Pole mõnda aega täidetud ankeete saanud, mingi hulk siiski koos ja päris huvitav kohe. Seega, kel ikka hetk aega ja jõud üle käib, täitke, palun, see asi ära ning saatke mulle. Tahaks ka paadunud koprajahi ja liha vältijate ankeete.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta