Tänavune põtrade poegimine

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Tänavune põtrade poegimine

Postitus Postitas shorty »

Käisin eelmisel nädalalõpul mööda Emajõe Suursoo ääri kolamas. Fotokas kaasas, äkki satub midagi kaamera ette. Olin reedel(umbes 7-8 vahel õhtul) siis natukene kuivematelt aladelt soosse jõudnud ja ennäe: põder. ragistasin liiga kõvasti ja metsaalune ka võsas, nii et pilt jäi saamata. Järgmine päev läksin juba hommikul 8 paiku metsa, et teen lihtsalt sportlikku tiiru tervise huvides, aga suundusin üsna samasse kohta, kus eelmisel õhtul põtra nägin. Metsa ja soo vahel olid mahakukkunud puud ja miski sundis nagu ühe sellise juurte otsa ronima. vaatan ringi. Korraga vaatan jälle põder. Poseerib ilusti. Olin unustanud kaameral hääled maha võtta ja eks ta siis veits kuulis, sest vahtis minu poole ja kikitas kõrvu. sain kolm pilti tehtud ja põder lõpetas urineerimist ja asus teele, kui ei kuskilt ilmus välja põdravasikas. teda kahjuk pildile ei saanud, sest ei jõudnud uuesti zoomida.

Nüüd aga üldse selle juurde, miks teema siia püstitasin. Nimelt nägin eelmisel kevadel, pärast seda, kui põder oli auto alla jäänud, põdralooteid, mis oleks pidanud teadjameeste sõnul sündima umbes nädala-kahe pärast. põdravasikas, keda eelmine nädal nägin, ei olnud võrdlusobjektidest aga oluliselt suurem, mis andis alust arvata, et tegu oli umbes nädalavanuse isendiga. Kas tänavu on suurulukite, nagu põder ja metssiga, poegimine jäänud hiljema peale või minu täjele panekud valed või see lihtsalt harv juhtum. varasemate teadmiste põhjal oleks arvanud, et põder poegib aprilli alguseks, kui mitte varem.

Eduard K kirjutas:Heh! Laup2eval l2ks minu onu p6tradele soola viima! Jõudis kohale natuke oli veel minna.Ja 2kki n2gi enda ees 20 meetri peal emis.Aga ymber emise rohu sees kõndisid v2ikesed põrssad vist 4 p2eva tagasi sydinud.Ja 2kki emis m2rkas onu ja tegi yhe röhitsuse mille peale jooksis v6sast v2lja kult ja kohe onule peale. Hea oli et onul oli pukk sial l2hedal ja ta j6udis puki otsa ronida.Muidu oleks kult ta puruks rebinud :D :!: :!: :!:
Siit loeks välja, et ka seapõrsad alles üsna hiljaaegu sündinud, kuigi olen lugenud, et sead teinekord ka juba lumega poegivad.

Ise arvan, et põhjus võib olla tavapärasest jahedamas kevades, aga võta näpust ehk asi muus.
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

kes neid pilte soovib võib privaase kirjutada. ette öeldes, et kvaliteet ei ole küll kõige parem, sest fokuseerisin minu ja põdra vahele jäävatesse okstesse. KAHJUKS
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

shorty kirjutas:kes neid pilte soovib võib privaase kirjutada. ette öeldes, et kvaliteet ei ole küll kõige parem, sest fokuseerisin minu ja põdra vahele jäävatesse okstesse. KAHJUKS

No aga meil ju siin selline tore asi olemas nagu album ja seal näiteks "Fotovõistlus 2006" :wink:
http://www.marandi.fie.ee/album/
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

fotovõistluseks liiga kehv pilt. sinna plaanis midagi paremat saata. Poleks 3 pilti piir, siis võiks ju tolle ka saata. Aga see hetkel vist väga OFFTOPIC
Vasta