uppunud siga

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

uppunud siga

Postitus Postitas fooniks »

kas on mingi põhjus, või on see olnud juhus, et olen kohanud nelja siga jões surnuna kuid mitte ühtegi teist ulukit ?
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Mina olen jõgedes uppununa kohanud vist küll kõiki ulukeid alates põdrast kuni nirgini välja... Aga põder ja siga on ikka põhilised.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kui ennevanasti sai pikassillas(väiksel emajõel) kalal käidud, siis seal kohtas ka ikka hulpivaid sigu ja põtru ja muid pudulojuseid
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

uppunud siga

Postitus Postitas jorr »

See kevadeti on tavaline asi.Ka sügise nõrga jääga aga harvemini.Jää nõrk ja kõik sead ei pruugi kaldale jõuda, eriti on põrsad sellised kes jäävad.Juhtus, et ka põdralehm koos vasikaga jäi värskeltkaevatud soomagistraalkraavi.
noorus on ilus aeg
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

peamine uppuja on jah siga. Aastas olen mere äärest ikka paar uppunud kesikut leidnud- ju nad ülejõu käinud ujumisretke ette võtnud. Suuremad tormid viskavad nad siis kaldale. Põtra olen ühekorra niimoodi näinud uppununa. Kitsed vist aga meres ujumist eriti ei harrasta sest neid niimoodi rannast ei leia.
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

Seaga pidavat selline lugu olevat, et kui hakkab pikemat vahemaad ujuma ja alguses teine kallas näha, siis võtab teekonna ette. Jama tekkivat, siis kui sihtpunkt silmist kaob, pidavat paanikasse sattuma ja ära uppuma. Kunagi 80-ndate lõpul üks tuttav seda omasilmaga ka näinud. Sõitsid jahiga sealt liiga lähedalt mööda ja vaene loom keeras nende poole. pärast enam õiget suunda ei suutnud valida ja läks kolinal põhja. [/i]
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Läbi nõrga jää nad vajuvad jah. Ise olen mõelnud, et põder oma pikkade koibadega kas peksab jää eest puruks või jaksab madalamas vees jääle tagasi hüpata. Aga siga vaeseke oma lühikeste väntadega sibab niikaua kuni jaks lõppeb. Suurema vee peal võib see shorty pakutud variant tõsi olla küll, ei ole see suunahoidmine hõlpus, kui kärss laine varjust välja ei ulata.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Tegelt on nad head ujujad kõik, ikka juhtub olema, kas pikk maa, paanika või jääst läbi.
Vasta