Pardijaht tulekul.

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Pardijaht tulekul.

Postitus Postitas jorr »

Jah,hakkab see jahimehe linnujahipüha kätte jõudma, tea, kuidas sisemaal seda pardikest tänavu on?Suvi kuiv ja vett vähe, kas pardil oli kuskil ikka pesakohta ja räägitakse,et kus mink sees seal puha vaikus pidavat olema?Mere ääres need veemured olulised vist pole ja lindu ikka lendab.Padrunit pakutakse lausa pangege, et mida rohkem ostad seda odavam tuleb.Kuidas siis olukord paistab?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Postitus Postitas Metsakutsu »

Ma juba väga ootan seda päeva, kui pardijaht algab :lol:
Ma olen mere ääres käind..ja asi paistab suht jama....Linde pole eriti.
Rändparte pole ,ainult kohalikud.Ma usun millegi pärast , et paremad ajad tulevad septembri lõpus, kui jahedamaks läheb.Eelmine aasta enne 20ndat augustit oli ikka linde palju lendamas/liikumas näha.
Aga loodame pardijahis kõige paremat.

Selline küsimus veel, et ega keegi ei oska ise pardi prääksumis vilet/pilli valmistada :roll:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pardijaht tulekul

Postitus Postitas jorr »

No kui vilet otsid siis peavad ju kujud ka ikka olema, ega ta palja prääksumise peale ligi tule.Pole ise vilet kasutanud aga kuju peale tuleb ligi küll ja eriti priks.Kui kummipaadiga välja lähen siis ikka kujud kaasas, praegu see jama aint et mehed paganad tükivad kujusid puruks laskma.Ise veel seletavad kõva hääleg, et näe, ära lasin,ujub seal. :D
Olen viimasel ajal peale avajahti viinud pardijahi rohkem koristatud odrapõllule ja kui koht õige siis võid õhtu jooksul vöö tühjaks lasta.Ka kätte leiab põllust paremini kui kuskilt roopadrikust.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Postitus Postitas Metsakutsu »

Mul kujud ka olemas.Aga vahest piisab ka ainult vilest.Lendab kaugel,teed paar prääksu ja päris paljud tulevad uurima,et kes ja kus prääksus.
Ma olen ka koristatud põllul jahti pidanud.Sellesmõttes tõesti hea, et leiab kiirelt üles.Aga ma olen nii teind, et mina mere ääres roo kohal olevat parti ei lase.Ainult neid, kes vee kohal. Minuarust pole vaja mõtetult tappa :wink:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kohalikku parti j22b sisemaal ikka silma, paiguti suht kenasti, paiguti (st, enda jahimaadel siis) natuke v2hem. Aga vile peale tulevad niisama ka kohale, st, juhul kui mingi hea koht on, kuhu nad kipuvad koonduma, siis muudkui suhtle nendega ja ujuvad v6i lendavad kohale. Kujud muidugi abiks.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pardivile

Postitus Postitas jorr »

Vilesid peaks ju poest saama küll aga ise pole neid kasutanud.Pardijahiaega üldiselt vähe, sest teised jahid ka seljas nagu kobras,siga,kits ja varsti ka põder.Olid ajad kui tegime pardijahti 12päeva hooajal, sest siis muud eriti polnud aga praegu 1-2päeva aint saabki aega teha ja hakata selle jaoks nüüd vilet muretsema.Kobrast passides lendab neid tihti täitsa piisavalt, eriti õhtusel ajal, ning pole ka eraldi luba vaja välja kirjutada.
noorus on ilus aeg
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: pardivile

Postitus Postitas Pikk »

jorr kirjutas:Vilesid peaks ju poest saama küll aga ise pole neid kasutanud.Pardijahiaega üldiselt vähe, sest teised jahid ka seljas nagu kobras,siga,kits ja varsti ka põder.Olid ajad kui tegime pardijahti 12päeva hooajal, sest siis muud eriti polnud aga praegu 1-2päeva aint saabki aega teha ja hakata selle jaoks nüüd vilet muretsema.Kobrast passides lendab neid tihti täitsa piisavalt, eriti õhtusel ajal, ning pole ka eraldi luba vaja välja kirjutada.


Kas ei kipu olema et kui koprapaugud rauas siis lendavad pardid vuhinal üle pea ja kui paned pardipaugu siis ilmub ka kobras välja :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pardijaht tulekul

Postitus Postitas jorr »

Jah, nii see asi tõesti on, nagu Pikk mainis aga see juba loodusseadus, et mida ootad seda ei tule ja selle vastu meie ei saa.Kui lugu ikka kirjuks tükib, paned teise rauda nr 5e ja ootad edasi.Vähemalt ei pea mingit paberit täitma hakkama.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Postitus Postitas Metsakutsu »

Mina pean jahti tavaliselt nii,et kui olen läinud linnujahile, siis lasen ainult linde.Kui olen läinud loomajahile, siis lasen ainult looma.Sellepärast ma ei võta teisi pauke kaasagi.Ei ole mingit padrunite vahetamist, ega jamamist :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pardijaht tulekul

Postitus Postitas jorr »

Nojh, et lähed pardijahti, istud ja vaatad hommikust loodust ja kobras pagan ujub kõrvale.Ütled siis,et" ole sina kobras päris rahulik ja uju minema, mul nr5 kõige jämedam haavel kaasas."
noorus on ilus aeg
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Mis sest koprast minema kõssutada, on olnud juhust pardipauguga roost isegi kesik lasta, küll kõlbab koprale ka. Nii 5-6m peale vähemalt.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pardijaht.....

Postitus Postitas jorr »

No lähedalt võtab sile ikka vist iga looma ära.Endal on muide parti vaadates ka jämedam mats kaasas ja vene ajal oli tuttav mees kellel alati ka soolapauk ühes.Küsimuse peale, et kas soolad looma kohe lastes ära või, kohmas,et see" metsavahi pauk." :D Siin keegi kirjutas, et laseb parti nr6 ja 7mega aga ise tean meest kes laseb parti nr2 ja 1ega, sest püssiks mingi enne sõda valminud prantslane ning jookseb kõvasti kokku.Number viis ja kuus pidid olema 30m peal nagu sõela laskmine.Kui pardile annad õige maa peale on tulemuseks sulgedega pikitud hakkmass.Ka pidi peenike haavel tervise peale pahasti mõjuma,kadunud onu käis veel vana mehena pimesooleopil.Arst kes lõikas oli ise ka jahimees ja ütles ,et ise oled süüdi, ära lase parti nii peene haavliga et seedimisest läbi ei lähe. :D
noorus on ilus aeg
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

80-date lõpust endalgi meeles juhus, kus mehed peale esimest jahipäeva lastud parte süües vandusid: võtad suutäie pardipraadi ja sülitad haavleid välja :lol: Nimelt mõnel pardil läks ikka eriti täbaralt, sai ikka mitmest torust korraga laengu keresse :wink: Siis olid ju pardipaugud odavad, laskmine lõppes siis kui vöö tühi ja teistel ka polnud enam laenata :lol:
Omal sauna juures tiigi peal pardipere, aga kuidagi kahju neid lasta, peaaegu nagu kodulinnud :(
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Pardivöös on alati pauk seale, hanele ja inspektorile :wink: (see viimane on küll lihtsalt dokumendikoopiaterull kiles)
Aga kellel juba avapauk tehtud? Ise käisin päiksetõusu ajal oma suurtükile mereõhku näitamas. Vesi oli madal ja roog kuival ning meri plank. Parte ei näinud ühtegi ainult parv kiivitajaid lendas ringi. Ja siis ronis kesikupere 100m kauguselt roostikust välja hommikusuplusele. 8) Pauk jäi tegemata aga ilus hommik oli. Õhtu lähen uuesti aga sellisesse kohta juba kus prääksu kah kostab.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pardijaht....

Postitus Postitas jorr »

Sai ka see ilus lugu kaasa lauldud aga parti tänavu nigelalt.On midagi, aga selleeest just vanad parti rohkem,tea,kas pesitsemine polnud hea või mis?Varemalt ikka oli noort rohkem ja lennati ikka pesakonniti parves aga nüüd põhiliselt paaris kui tulevad lendu.Hommik muidu üliilus ja vaikne oli.Isegi üks kobras lasti ära.Endal õnnestus kaks lindu alla saada ja nägin ka linnukoer ilusat tööd ning üldiselt võib jahipäevaga rahule jääda.
noorus on ilus aeg
Vasta