Hanejaht 2006

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: hanejaht 2006

Postitus Postitas bighornet »

[quote="jorr"]No kui lend käib siis ikka külma ka tulemas.

Tühjagi ainult see külm hane-parti lendama paneb!
Need tulemised käivad põhjast ikka omasoodu ja ainult siis, kui tuul paar päeva soodne on, nagu ma kusagil enne juba maininud olen. Mitte et pool päeva tulevad ja siis kusagil põllus vahepeal nuumavad. Kui sealt "Ülevalt" tulema hakkavad ,siis joonelt ja pikalt, ööd ja päeava arvestamata. Ära nad selle tabavad ja molutama ei jää. Poolteise- kuni kahe ja poole päevaga on kohal.
Praktiliselt teevad nad esimese peatuse alles kas seal- või siinpool lahte.
Nii et kui plaani pidada, tuleb vennasrahva ilmateadet poole silmaga jälgida.
(Kui kellelgi säälpool sidet on, las telefoneerib -"TULEVAD- :!: , siis jõuab ilusasti päeva poolteisega ette.
Ja kuna tänavu pole viljapõldudel teradega vettinud lompe nähagi-lootagi, saab hiilimiskoha otsimine keeruline olema.
Ida- Virumaal on millegipärast väga palju maisipõllu lahmakaid, nii et siinsed viljapõllud saavad hinnas olema.
Eile olid Sillamäest Tallinna poole aga tõesti ühed pontskad juba ennast põldu laiali laotanud :!:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Eile õhtul Viinistu sadamas lendas pikki randa läände iga poole tunni tagant haneparv, esimesed kõrgel ja peale kuute juba päris vee kohal. Et binoklit ei olnud ei suutnud ka täpselt määrata aga hallid olid.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

venelased ütlevad, et hani hakkab massiliselt tulema pärast seda kui Murmanskis esimene lumi maha tuleb. See aasta oli see 20. sept, paari päeva pärast olid Karjalas ja nüüd on siiakanti kah jõudnud ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

haned

Postitus Postitas jorr »

Midagi ikka liigub juba aga vähevõitu veel, eks tahab meilgi seda külma ilma.Ja kui hani kõrgel siis sooja veel hoiab.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

eile õhtul tallinna sõites oli paide kandis märgata haneparvi lendamas. seda siis enne kella kuute õhtul juba
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Ma alles kahte parve näinud lendamas ei ole veel lendu.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Kuulsin ja nägin ka täna õhtu tartumaal neid lendamas.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Oli jah, isegi põllus leidus neid. Järvel ka õhtuti kisa kosta. Aga tundub, et siiski veel eelparved asja uurimas.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
lenno20
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 15, 2003 6:36 pm

Postitus Postitas lenno20 »

Pärnumaal käivad haned usinasti juba lõigatud odrapõlde kylastamas(hommikul ja õhtul), eile õhtul sai neid seal oodatud ja juba kella 6 ajal hakkasid tulema. Kokkuvõttes nägin ca 200 lindu ja alla sai neist 2 lastud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

hanejaht

Postitus Postitas jorr »

Tulin just hanesid kiusamast ja tõesti on esimene jagu kohal.Teeb vist ilmamuutust.Ka mul oli kõrrepõld hanest hall, nii üle paarisaja linnu kindlasti aga olin üksi ja sõitsin neile väga selga enne kui märkasin.Maanteest nii 50m kaugusel ehk olid ja lasid mul autost ilusti välja tulla neid vaadata aga nagu püssi võtsin nii oli minek.Taevas oli hanest kirju, tegid paar ringi ja võtsid suuna uute kohta kuid olin binokli koju jätnud ja sõites kadusid käest aga arvan,et järvele maha tulid.Lendama hakkas kell veerand seitse õhtul ja tulid üles turbakarjäärist soopealt.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: hanejaht

Postitus Postitas pri:t »

jorr kirjutas:Maanteest nii 50m kaugusel ehk olid ja lasid mul autost ilusti välja tulla neid vaadata aga nagu püssi võtsin nii oli minek.


Nii on iga ulukiga... nad kohe tunnetavad jahimehe ära :)
Mine metsa!! ;)
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

no täna siis esimene sõda maha peetud,hane lendas nii, et vahepeal läks laadimisega kiireks,14matsu ära lastud,viis hane alla,üks suvatses siiski veel jalga lasta,nii et neli kodu,kolm rabahane,üks suur-laukahani,arvestasin sellega, et vahele lasen veel parti,nii olin vöösse ka mõningad nr 7pannud kodus avastasin ,et enese teadmata olen neli matsu nr 7-ga hanedele andnud :oops:, ah ja rabast välja tulles avastasin et udu on nii tihe maha tulnud ei näe ööd ega mütsi,usaldades seekord tuult nii ma auto juurde saingi :D
243win
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

tänane jaht siis niisugune,hane lendas päris hästi kuigi minu jaoks natuke vale koha pealt,mõned parved tulid siiski minu toru ette,eile tundus ,et poe
moon võtab kuidagi visalt,mõtlesin, et laen ise mõned paugud,ei tea kas käsi oli täna kuidagi kindlam või olid padrunid paremad,aga igatahes hani tuli alla palju paremini,täna siis kuus hane alla,kaks lasid varvast,neli kodu,ise rahul :D
243win
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Öösel pukis istudes hane ikka jah juba iga natukese aja tagant kuulda.
...kohe metsa...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma sain ka täna käe valgeks. Muidu varem paar jahti edutult neid hiilinud. Nii, et hane peaks jaguma. Järsku keegi on nii tore ja jagab muljeid hanejahist peibutuskujudega ja vilega.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta