Hanejaht 2006

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

puukoi kirjutas:Kuulge, hanekütid, kas teil on ikka meeles talvine linnugripiepideemia!?

Ammu meelest läinud. Vaatamata sellele , et nii mõndagi näperdanud ja suisa söönud, olen täie elu ja tervise juures. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

TO Hanespets
ja kust sa selle välja lugesid ,et ma parve sisse põrutan ja mitte konkreetset ei sihi,siis veel puht huvi pärast küsin,kui nüüd natuke pikema maa pealt 0000 hanele virutada ja päris hästi ei taba,mida ikka lennust lastes ette tuleb,mitu haavlit hanele pihta läheb?
Üks mees meil kasutab ka hanejahil nii öelda sokupauku,ehki pole lugenud laseb ta hooajal ära umbes 100 padrunit,kätte saab 7-8 hane,ise pärast imestab kuidas teised temast rohkem saavad,(muuseas selle mehega ma taldrikute laskmises võistelda ei taha), aga kui rootslastega võrrelda,siis polegi kõige hullem,need pidavat 60 padruniga ühe hane saama.
243win
hanespets
Postitusi: 21
Liitunud: P Okt 22, 2006 4:22 pm

Postitus Postitas hanespets »

Ega ei lugenudki välja . Lihtsalt vaatasin ,et jutuks tuli ja avaldasin arvamust sest oled näinud ,kui mõned targad parve lasevad ja olen sellist memuaari ka kuulnud vanemate meeste suust ,et kaks kiiret pauku parve keskele. Ja ega pika maa pealt 0000ga ei põrutagi. Selles suhtes sul tuline õigus ,et peab õnne olema ,et maha saada kaugemalt nii jämeda pauguga. ja õnne peab üldse kõvasti olema ,kui kaugelt lasta tahad :D
Kokkuvõtteks eks see rohkem igaühe enda asi ,millega ja kui kaugelt laseb eks ikka tulemused loevad :)

Edu !
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ega ise seda parve sisse laskmist küll poolda aga näinud olen kui lastakse ja allatulekuga on nagu on, vahel tuleb vahel mitte.Lasin möödunud aastal vindiga põllust ja kõik läksid lendu.Kuna olin lasus kindel siis läksin ja vaatasin koha üle ja leidsin verised suled ja soolikajupid maast.Lastud 308 täismantliga.Haneparve jälgisin pärast lasku ligi kilomeetri ja alla ei tulnud ühtegi.
Mis kanagrippi puutub siis arvan,et see soojamaa soojapea haigus ja meil eriti ei levi.Sai pardi ja hanejahti peetud neid söödud ja palja käega katsutud aga nagu Kakukegi ütles,ikka veel elus ja terve.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Jorr aga gripil pidada olema peiteaeg... oodake kakukesega ikka kevad ära- viimati lööb siis välja :lol: :lol: :lol:
Aga juhul kui ei löö katsetage 2007 aastal uuesti :wink:
ikka lõbusalt
hanespets
Postitusi: 21
Liitunud: P Okt 22, 2006 4:22 pm

Postitus Postitas hanespets »

pärast lööb üldse järgmise aasta 1. oktoobril välja . mis siis peale hakkad?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

hanijaht

Postitus Postitas jorr »

Ega muud,kui ootan jälle järgmist aastat,et saaks aga hanejahti.Kes ikka poomissurma määratud ei seda kanagripp võta.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

jahe kirjutas: ....... tiivad terveks jäävad,ära lendab sinder,eks igaühel ole muidugi oma lemmik laskemoon,peale laskmist tasuks hanedele nii kaua ,kui silm seletab järgi vaadata,mõni lendab hulk maad edasi enne ,kui alla kukub

Mul eile oli selline juhus, et lasin vindiga. Peale lasku jäin lolli näoga pealt vaatama, kuidas haned minekut tegid ja ükski maha ei jäänud peale pauku, kuna tunne laskmise ajal oli selline, et no kindlasti pidi ära saama. Ja tuligi üks kaugemal maha. Oli parasjagu nii kaugel, et silmasin põllust ära. Põldu järgi minnes, aga olin ise korra lohus ja kui sealt välja tulin siis oli hani kadunud. Otsisin kõvasti, aga kadunuks ta jäigi. Tea kas puges mingi maltsa alla või jooksis minema, sest sinder maru kiiresti ju jookeb ja väga ühte värvi ka kõrrepõlluga.
Selline siis arvatavasti minu punkt selle hooaja hanejahile, sest lõbu saab kolmapäeval läbi, kuigi hanesid veel jaguks keda lasta.
Ps. linnugripist, kes hunti kardab see metsa ärgu mingu. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

On ka teistmoodi ütlemine:kes ennast ise kaitseb,seda kaitseb ka jumal.Vene keeles kõlab see paremini.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

hanejaht

Postitus Postitas jorr »

Jah,neid ütlemisi on igasuguseid,nii poolt kui vastu ja jahimees riskib ikka kogu aeg.Linnujahil see linnugripp, röövloomajahil marutaud ja seajahil need ussid jms, siis karu võib kallale tulla ja hundist ma parem ei räägi.Aga arvan,et ikka kõige ullem lugu on kui vares oma häda pähe teeb,katsu kas oskad kodus naisele seletada miks see latakas just sinu pähe sattus?
Hanerasv aga pidi iga haiguse vastu paremini mõjuma kui lõuatäis viina,muidugi kui just surmahäda pole.Kuigi sügisene hani just venest tulnud ja rasvavaene see linnuke on aga midagi ikka saab.Kevadel kui hani lõunast tuleb ja mandariine ning meloneid täis puukinud ja rasvane siis jaht temale just sellepärast keelatud,et jahimehed paksuks ei läheks ja ikka metsa minna jõuaks. :D
noorus on ilus aeg
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Kuule Jorr kust seda tead ,et hani kevadel rasvane on :D
243win
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

hanejaht

Postitus Postitas jorr »

Jah, see väga õige küsimine aga minul see häda, et olen ikka tükk aega siin maamunapeal tolmu üles keerutanud ja mõndagi tähele pannud.Vene aegas oli hanejaht vahepeal ka kevadel lubatud ja mis siin pattu salata eks salaküttimist ka kunagi tehtud, ikkagi üle neljakümne aasta paberiga jahimees oldud ja selle aja jooksul on mõndagi juhtunud.Jahikorralduses olen näinud,et seda mis täna rangelt keelatakse,võidakse homme isegi väga soovitada.Vaata näiteks kähriku ja koprajaht.Aint ei tea,miks praegu on kevadine linnujaht hanele ja nepile keelatud?Ise arvan,et asi selles mehes kinni kes parajasti keelava nupu juures istub nagu praegu see hagijaga põdrajaht keelatud on.Tuleb teine mees pukki ja asi pööratakse pea peale aga kõik ikka seaduse järgi, teaduslikult põhjendatud ja üldsuse hüvenguks.Inimese harjumisi aga päeva pealt ei muutnud isegi Jossi küüditamine mitte.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Jorril jumala õigus, enamus selliseid "keelan" otsuseid on ilma mõistliku põhjenduseta. Kasvõi hea näide meie ja soomlaste jahikalendrist. Neil pardi/hanejaht vana-aasta õhtuni lubatud (klimaatiliselt muidugi jabur- jää tuleb ju varem kui meil). Või see kui vene ajal jänesejaht käis kolmemeheliste brigaadidega. Tükk aega on vaevanud eesti jahiseaduse ja jahieeskirja võrdlus läbi aegade- äkki on keegi ära teinud?
Aga seda, et hani kevadel rasvane on, rääkis tuntud saarlasest jahimees vana saarlaste tõde:" Kes siis sügisest ane laseb, see oo lahja nigu jaanipäevane lest. Vaata kevadine ani, see kukub alla nigu täis rahakott- matsti" ise võttes rahakoti taskust ja viskas oma sõnade kinnituseks maha.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Ei hakanud uut teemat postitama,aga küsimus siis järgmine on hanede rännet keegi juba täheldand ka?Eile pukis passides nagu tundus et kraaksusid kaugel?
metsas käi tasa tasa.....
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

robi1 kirjutas:Ei hakanud uut teemat postitama,aga küsimus siis järgmine on hanede rännet keegi juba täheldand ka?Eile pukis passides nagu tundus et kraaksusid kaugel?

Ju olid varesed :D ,aga tegelikult umbes kolme nädala pärast võib sisemaal juba hane näha
243win
Vasta