Suured linnud parves?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
walker_metsas
Postitusi: 52
Liitunud: T Juul 25, 2006 12:08 am

Suured linnud parves?

Postitus Postitas walker_metsas »

Kaamera seljakotis läksin nädalai tagais kange pakasega vereta jahile (ma päris jahimees veel ei ole, nö. püss ja puha) et no keda me siis täna tabame.

Parkisin masina ühe suure uudismaa serva ja kohe alguses nägin kilomeetri pealt et vastas raba servas on söödaplatsi ääres lepikus mingid linnud puudel.

Vahetasin kaameral objektiivi 500 mmm peeglile ja siis astusin teele. Liikusin ühe võsa varjus ja jõudsin poole peale. Näginb puude otsas kokku 8-9 suurt lindu. Oolen metsist ja tetre ka näinud aga no ei teinud vahet nii lähedal ka ei olnud. Suuruselt meenutasid kalkuneid aga ümaramad, no olid ikka suured küll kui kilomeetri pealt nägid mis tondid need istuvad seal puudel.

Saatuslikuks sai, et ei olnud statiivi ja valget jopet. Jäin haruldastest kaadritest ilma.

Kas oskate oma kogemusest öelda, mis linnud need võisid olla, kes hoiavad parve! Oli käre pakane üle -12 kraadi.
No kuidas siis ei kisu metsa, kui ma elangi metsas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kindlalt väita miskit ei saa sellise kirjelduse järgi, aga pakun tetre.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
walker_metsas
Postitusi: 52
Liitunud: T Juul 25, 2006 12:08 am

Postitus Postitas walker_metsas »

Kas tedred kogunevad mingil aastajal parve?
No kuidas siis ei kisu metsa, kui ma elangi metsas.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Talvel ikka tedrekuked parves ja ega vist Eestimaal muid suuri linde talvel parves polegi.Mõtus parve ei hoia,ehk mängu ajal aga see kevade poole.Muidugi juhul,kui künnivaresed polnud.Ja ega sa puus olevale tedrekukele eriti ligi pääse ka.
noorus on ilus aeg
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Kindlalt tedred, eelmine talv nägin ca 50 tk istus puu peal ,ei karnudt nad midagi ,sihtisin neid 20 meetri pealt ,oleks võind sealt 3 tk alla kõmmutada.
metsas käi tasa tasa.....
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Minu arvamus sama, mis Robi1- l. Kuna ilm oli külm, ajavad nad suled kohevile ja tunduvad hulga suuremad.
kuro
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

ulukid

Postitus Postitas Kallekke »

Kui kasepuu seljas siis kindlasti puhevil tedred söömas olid.
lepa otsas pole näinud muid kui vareseid mis ka külmaga puhevil ja suured.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
walker_metsas
Postitusi: 52
Liitunud: T Juul 25, 2006 12:08 am

Postitus Postitas walker_metsas »

:lol:

Ei ma ikka nii lähedale sain ja vaatasin läbi objektiivi, varesed need küll ei olnud :lol:

Ei seal oli kased leppadega segamini, raba servas. No olid ikka mölakad küll, tõega pole sellist pilti enne näinud.

Kas võib siis teema kokku võtta - tõenäoliselt olid tedred.
No kuidas siis ei kisu metsa, kui ma elangi metsas.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Usun küll,et need ikka tedrekuked olid ja külmaga kohevil,pealegi kui musta värvi.Lennupilt ka tedrel selline eriline,läheb nagu vurinaga lendu,kiired tiivalöögid.
Aga Robi1,sa unustasid lause lõpetamata,3 tükki oleks alla küll lasknud kui pihta oleks saanud.
noorus on ilus aeg
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: ulukid

Postitus Postitas Pauli »

Kallekke kirjutas:lepa otsas pole näinud muid kui vareseid mis ka külmaga puhevil ja suured.

Tuleb välja, et ma olen libatetresid näinud! Seda ma teadsin, et vares tark lind on, aga et ta nii osav on, et enese tedreks maskeerib poleks küll aimanud.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Ma pakuks ka et tedred.Praegu raba ääres autoga sõites saab neile 30-40 meetri kaugusele.Olen sel aastal pidevalt kahte parve näinud.Üks ca20 lindu ja teine ca40 lindu.
Vasta