Kahtlane kobras

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Kahtlane kobras

Postitus Postitas <Mario> »

Lugu ise veidi kurb. Läksin täna fotokaga jõeäärde, et jäädvustada midagi ilusat. Veidi aja pärast jäi juba silma kobras, kes sõi kaldal. Hiilisin talle ligemale ja asi kippus kahtlaseks siis kui 15 sammu peal oks mu jala all kõva praksakaga murdus ja kobras väljagi ei teinud. Paari meetri peal silmasin tal juba põletikulisi arme seljal ja kaelal. Ühe esimese käpa peale astumist ta vältis. Hingamisega oli tal ka raskusi, vahel köhatas ja susises. Ma pole just kõige kogenum jahimees ja ei tea mis eetika oleks ette näidanud kuid minust jäi see kobras veel sinna---süüa ja juua ta veel suutis. Arvatavasti nendest kahjustustest ta ära ei parane. Algul arvasin et jahimeeste ebaõnnestumine kuid teda oli rohkem pigem räsitud siit-sealt.

Pilt
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga meil nagu KKT olemas,suhtle nendega.Ise arvan,et nii vigane loom oleks pidanud ära võetama.
noorus on ilus aeg
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Liigisisene olelusvõitlus, tingituna üleasustusest, ma arvan.
sellest haigusest lahti ei saa
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Täpselt nii.Olen paaril kopral enne ka selliseid vigastusi näinud.Kas asustus tihe või aetakse pesast minema ei oska öelda, aga teise kopra poolt on need kindlalt tekitatud.Kui luba puudub,siis lasta teda ei tohi.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Omade käest klohmida saanud äkki
Mine metsa!! ;)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kahtlane kobras

Postitus Postitas baddmann »

<Traks> kirjutas:... asi kippus kahtlaseks siis kui 15 sammu peal oks mu jala all kõva praksakaga murdus ja kobras väljagi ei teinud...


Kurdiks jäänud äkki ? Sel juhul ma küll pigem kahtlustaks jahimeeste praaki.

BM
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Tõenäoliselt tuleb niisuguse looma nahaalt hulga haavlipuru või mis iganes tina välja
243win
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kindel mats,et nahka võttes nende kahtlaste kohtade peal mädanevad hambajäljed.Nagu mainisin kahel kopral ja ühel taksil samasuguseid vigastusi kohanud.Taksil väliseid aga kobrastel siseseid(nahka võttes).
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Ei ole välistatud ka suurkiskja (karu,ilves) poolt tekitatud vigastused.Paar aastat tagasi lasin ühest ja samast kohast 2 isaslooma,mõlemad sinna 25 kg lähedale.Nahka võttes olid mõlemil diagonaalis üle turja nahkaläbistavad küüne jäljed,nii 4-5cm vahedega.Pärast selgus,et lähedal oli karusöötmis koht.Isaste võtluse korral võiva haavad olla sügavad,reeglina nahaalused mädakolded.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

...jahipraagi tõesti välistaks, sest siis pidanuks see kobras saama umbes 3 riivekaga tabamust---mida ise isiklikult ei usu. Haavad asetsesid lihtselt üksteisest liiga kauge vahemaaga. Pigem mõni teine loom, kellele ta ette jäi.
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kui asustustihedus suur, siis tuleb enamasti pooled suurte loomade nahad maha kanda. Arme palju, sabad ka ära näksitud. Tihti sellised lõhnatud mädakolded naha all. Ma ise ka seda meelt, et kas on teise kopraga korralik andmine olnud või mõni suurkiskja kallale pääsenud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta