Aidake tuvastada jälgede omanik

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Tee või tina, aga ma ei tea ühtegi nelja varbaga sulelist meiemaal... Üle jääb ainult kopraonu.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Mina pakuks ka, et see on kobras.
Kas tuleb jaht???
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kopra tagumist käpajälge pakuks isegi. Kobras astub küll sedasi jalad sisse poole. Kas muid koprale viitavaid tegutsemisjälgi näha polnud? Linnu puhul kahtleks selles juba, et kas ikka on olemas mõnda, kellel jalg tagant nii lai.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

sookurg pole see päris kindlasti,kui tegu just mutandiga pole,sookured käivad mul tihti sigade söödal ja jätavad sinna hoopis teistsugused jäljed.......tundub ,et kobras
243win
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Postitus Postitas skog »

kaliiber kirjutas:Tee või tina, aga ma ei tea ühtegi nelja varbaga sulelist meiemaal... Üle jääb ainult kopraonu.

Ma ei näe 4 varvast. Kolm tundub olevat. Pakuks ikkagi lindu. Milline neist, see on iseasi.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Vaata esimest ja viimast pilti. Seal tundub küll et 4 varvast. Osadel on jälle kindlalt 3 ja seal kus neljas peaks olema on tühjus. Võimalik et loom on ühe tagajala neljanda varba lihtsalt kuskile taldrikraudade vahele jätnud või omavahelistes võitlustes sellest ilma jäänud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

PiltKopra jälg.
Peaaegu identne.
Kuna käimisel kõikki varbaid ei kasuta, siis need ka halvasti näha. Ujumisel aga kõik täie eest rabavad.:D
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Mart kirjutas:PiltKopra jälg.
Peaaegu identne.
Kuna käimisel kõikki varbaid ei kasuta, siis need ka halvasti näha. Ujumisel aga kõik täie eest rabavad.:D


Sama vaatasin ise ka netist,aga Kallekkese kindluse järel arvasin, et jusiis eksisin!
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Postitus Postitas skog »

Njaa, kui nii uurida siis tõesti vist ikka see http://symphoniq.typepad.com/photos/unc ... beaver.gif
elukas.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Põhimõtteliselt oleks see võrdlus kõlanud pigem nii autoga ehk masinaga, mitte autoga ehk mootorattaga. Kui ma ei eksi siis haigur kuulub ka kureliste hulka ja ta nagu suht pesitseb soistel aladel.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Teemast küll välja, aga alles hiljuti oli ornitoloog Mossega juttu, et pigem hallhaigur ja valge-toonekurg ühes ja samas pundis ja neil pole miskit pistmist sookurega. Teder ka soisel alal nagu sookurg ega siis sellepärast veel nad samas pundis ole. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

vaadake, mina ei tea, kus kellelgi silmad on ja kui suur jäljekütt keegi on ning kedagi halvustada ka ei taha. Aga igatahes KURG see KINDLASTI EI OLE ja KOBRAS ON SEE KINDLASTI. päikest jäljeküttidele :D
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Julgeks ka nutriat arvata võib-olla kellegil kodust jalga lasknud
243win
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Ei tea kui suur see kobras siis peab küll olema, et 16 cm jälje maha jätab.Olen ise ka ikka mõned koprad nülgind, aga nii suurt käppa ei ole küll kohanud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ses suhtes ongi nii, et kanna osa on kobras mis kobras, vaatasin enne seda kolmevarbalist pilti, ja seal tundus asi imelik. Esiteks on muda natukene, mis peaks eeldama, et lesta osa on jälje jätnud (siiani need ikka näha olnud, kuigi, väga põhjalikult pole süvenenud ka), teiseks on varbad ikka päris pikad, kolmandaks... 16 cm, priskejalgne elukas. Elupaik on küll kopra oma. Lisaks küünte osa nagu kopral. Ma katsun järgmine kord jälje üle mõõta kui mõnda trehvan nägema (kopral ongi päris pikk jalalaba).

Ps. Viimast pilti vaadates on siiski näha ka kerge lesta osa vajutus mudale.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta