Valge metssiga

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Praegu kuluks üks rajakaamera marjaks ära 8)
Puhtalt uudisimust võiks looma kasvama jätta, teinekord jälle lõbus "vana tuttavat" kohata, kuni ta kellegi optika ette jääb...
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Eelmise aasta kevadel õnnestus ühte karja mitu päeva järjest lähemalt uurida, tolle karja juhtemis oli ka valge kuid mitte albiino-kõrvad ja jalad olid tumedamad :D
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Valge sea saladus on murtud, Zakslane on müstifikatsiooni juba varem edukalt lahendanud - vt pilte http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... c&start=45 Ei olnud vaja isegi püssi pealt zossi parema vastu vahetada, lihtsalt tuli silmad lahti teha.. :lol:
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: valge siga

Postitus Postitas Pauli »

Kallekke kirjutas:kas albiinodel ei olnud mitte kõik keha osad valged ka sõrad ja silmamunad ja nii edasi


Ei pruugi, esineb ka selline nähtus nagu osaline albinism. Ise juhtunud nägema nii valge pea ja kaelaga sinikaela, kel ülejäänud keha normaalsetes värvides (Feen, kas sinuga koos nägime toda?) kui ka valge kehaga sinikaela, kel ainult tiivad kirjud. Samuti olen trehvanud valgete sulepartiidega varblasi ja vareseid (selliseid, näiteks ühe valge tiivaga, on tõenäoloselt paljud kohanud) ja ka hiireviud. Isegi "määrdunud rahutuvi" (ehk lehma moodi laiguline) on geneetiliselt osaline albiino. Albinootilised imetajad minu "kollektsioonist" seni puuduvad.
Aga nagu kult ja Kallekke rõhutasid, pole veel iga hele siga albiino.
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

valge kährikkoer

Postitus Postitas villuvih »

Pilt

Meil leidub valget siga :D põhjanaabritel albiinokährikut. On meil ka keegi sellist kohanud?
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Jahimehe ajakirjas oli kunagi pilt musta-valgetkirju metssigatest. Ühes ajalehes oli pilt kährikust, kes oli ka liigile mitte omaste toonidega.Ei mäleta täpselt, aga oli vist "Jahimehes" ka jutt. Ise olen tabanud albiino nugise.
kuro
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Olen oma silmaga näinud metssea põrsa nahka, mis oli valge, pruuni ja mustakirju ja seda talvekarvas. Samas pesakonnas, kust see lasti olevat olnud ka samat värvi emis. Aga teadjamad arvasid, et see kodusea ja metssea sugutis. Aga miks nad tegelikult sellist värvi olid- ei oska öelda.
...kohe metsa...
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

Olgerd kirjutas:Albiinodel on minu teada punased silmad ja roosad sõrad. :wink:

Silmad peaks kindlasti punased olema, sõrgu ei oska öelda. Mis aga puutub eelmainitud valgetesse silmadesse, siis need vist rohkem nagu ainult surnud kaladel. :roll: Muidu poleks nagu midagi kirjutanud, aga Kallekkese jutt pani kurgu kuivama :lol:
Aga kui võimalik siis küti ära ja siis selge mis js kas on.
Käi jahis, aga ära mölise!
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Ei hakanud uut teemat püstitama aga tahaks teada kuidas praegu mujal söödaplatsidel sigadega on. Olen nädala käinud kuid sigu näen igalpool mujal kui platsi künas vilja söömas. kas tasub mul edasi üritada. Ehk ei käigi nad enam söödal vaid hoopis juba viljapõldudel...
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Postitus Postitas Ats »

[quote="<Traks>"]Ei hakanud uut teemat püstitama aga tahaks teada kuidas praegu mujal söödaplatsidel sigadega on. Olen nädala käinud kuid sigu näen igalpool mujal kui platsi künas vilja söömas. kas tasub mul edasi üritada. Ehk ei käigi nad enam söödal vaid hoopis juba viljapõldudel...[/quot

sead juba ammu nisus :D , sööta külastavad harva
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ei külasta harva!Iga päev veeretavad maisipudelit ja lõhuvad automaati.Viljas ja kartulis käivad muidugi ka.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et kui loom kuskilt kõhutäiteks head sööta saab siis sinna tuleb ta tagasi ka.Vilja ja varajase kartuli põlde rüüstavad nad praegu küll hoolega,sest see on söök ja söödakohal käivad minu tähelepaneku järgi rohkem pimediku saabudes.Mais pole põllus veel küps aga söödakohal seda küpset maisi on ja miks siis mitte?Kellel nüüd see kallis optika,mis pimedikus näitab,see tehtud mees.Muidu peale kella poolt kahtteist enam eriti ei passi ja seda ka selge ilmaga.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Sead jah isegi rukki põllus pidevalt ja kartul on ka ikka üks lemmik pala. Küll nad su söödale tulevad, kui paremad palad on nopitud mujalt, mida veel noppida annab.
Viimati muutis Olgerd, K Juul 25, 2007 12:32 am, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Huvitav, kas Margo on oma valge sea kätte saanud? Kuidagi väga vaikseks on jälle jäänud. Tea kas istub siiani pukis ja ootab teist? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ärgu enam oodaku!Vihm pesi jahutolmu või savi seljast maha ja siga jälle omakarva :D .
Vasta