Valge metssiga

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Valge metssiga

Postitus Postitas Margo »

Väga imelik lugu juhtus eile sööda platsil, kui sinna ilmus valge metssiga. :shock: Kas keegi on varem sellist liiki/laadi siga näinud?
Vanust oli tal umbes aasta ja tuli täiesti üksinda, kahtlen, et ta kult oli. Kell umbes 23:30

Kuna tegu oli veidrusega jätsin isendi laskmata.

Olen täiesti kindel, et see oli siga ja olen kindel, et olin ka pukis, mitte sigalas. :M
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas oled esimest aastat jahimees? Kui oli valge siis asi üsna loomulik .Kesikud on talvekarva maha ajanud ja nüüd väike valge tüügas peal ,nägin üht karja eile isegi.Kui aga oli roosa ,nagu kodusiga ,siis ei oska arvata kust ta sulle sinna ilmus!
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Jahindusega olen tegelenud juba lapsest saadik aga sellist pilti näen esimest korda, küsisn paarilt jahi kaaslaselt ka ja nemad kuulsid esimest korda sellisest seast. Seepärast ka see teema siin.

Tundub üsna loogiline, et karva ei ole, kuid ühel, kelle lasin oli ka üsna hõre karvkate, kuid naha värv oli sellest hoolimata üsna tume.
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Albiinosid leidub vist kõikidel liikidel. Kui siga ikka täiesti valge oli siis peaks olema albiino. Kui aga mõningaid musti lappe ka oli siis võis olla ka kodusea ja metssea ristand. Läänemaal Käbi motelli seinal on isegi üks sellise segadiku lapiline nahk. Ega enne täpsemalt ei saa öelda siga lähemalt näha saab. Niiet õhtul tagasi pukki proovi ta kätte saada. :)
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Ei märganud ühtegi lappi tal, loomult oli palju ettevaatlikum, kui teised sealised. Täna sajab kehvalt aga eks võiks naha seinale saada küll (y)
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kusjuures, selliseid laigulisi sigasid olevat mitmes kandis. EJ-s kirjutati mingi aeg sellistest. Aga kui valge, siis vast albiino jah (no, kui ikka nii valge, et selgelt kohe on valge). A kui luba on, lase maha, hiljem hea nahka teistelegi näidata, aga kuna tegemist on geenimutstsiooniga (raske haigus), siis ära liha söö, vaid saada mulle uurimiseks ;)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

valge siga

Postitus Postitas Kallekke »

Valge siga? jumala normaalne nähtus praegu-pole ta nii valge midagi,rohkem ikka hallikas,õhtuhämaras tundub valgem. Laskmata ei jätnud ja liha oli viimase peal.(viimane valge särtsus pannil paar aastat tagasi)
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Eks neid üllatusi on veel tulemas, loodus on juba selline :P
Huvitav, millal albiino põtra kohata võib :M
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Eriti ei usu sellist asja, kuid kõik on võimalik. Selles suhtes, et kui otsid googlist leiad ikka albiino põdra pilte, kitse jms. Aga siga küll mitte. Albiino põtru on Idahos ja Canadas metsikult viimaste aastatega.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

valge siga

Postitus Postitas Kallekke »

Ärme aja nüüd albiinot segi lihtsalt heledamakarvalise elukaga.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Kui peaksin eluka kätte saama eks näitan pilte :)
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kas see ei olnud mitte sedasi, et liigiti iga 1000000 paarituse kohta satub üks albiino sisse, see et sattus just siia on ju parasjagu ime.
Geenimehed parandagu, kui miskit valesti olen aru saanud.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

valge siga

Postitus Postitas Kallekke »

ei ole mingi geenimees aga kas albiinodel ei olnud mitte kõik keha osad valged ka sõrad ja silmamunad ja nii edasi.
kord veel et ei maksa lühikest suvekarva heleda ohakaga segi ajada albiinoga.
kui aga Margol tõesti Eestis elav täis albiino seal on ja ta selle ära tõestab siis joogid minu kulul kõigile sõnavõtjatele sel teemal Margo albiinosea sašlõki kõrvale!
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Albiinodel on minu teada punased silmad ja roosad sõrad. :wink:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: valge siga

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kallekke kirjutas:ei ole mingi geenimees aga kas albiinodel ei olnud mitte kõik keha osad valged ka sõrad ja silmamunad ja nii edasi.
kord veel et ei maksa lühikest suvekarva heleda ohakaga segi ajada albiinoga.
kui aga Margol tõesti Eestis elav täis albiino seal on ja ta selle ära tõestab siis joogid minu kulul kõigile sõnavõtjatele sel teemal Margo albiinosea sašlõki kõrvale!

Mul oli ka terve kari neid "albiinosid" ükspäev söödal :) ! Kesikutel lihtsalt talvekarv maas ,käivad veel kuskilt savimülkast läbi ja ongi hämaras vaadates albiinod valmis.
Vasta