Hanejaht 2007

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kormoranidel ei hülga sulestik vett ja seepärast nad nii ''oksad harali'' ongi- kuivatavad sulgi.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Eile lasin suur-laukhane, oli u 20 tegelast põllus, maru julged.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Nüüd juba 11 käes. Istuvad küntud põllu peal. Iga päev võiks lasta. Sellel aastal on ikka väga palju hane.
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

minu meelest just see aasta hanedega väga nigel seis.. Või on räne lihtsalt hiljemaks jäänud :s
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kõik haned rändavad Kaidojahi põldusid pidi ;) Seega, viimane võimalus veel talle külla minna.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah,vanarahva tarkus,et hani kõrgel,sügis soe ja pikk.Tänavu isegi liiga pikk.
Ka mulle tundub,et need viimased haned on julgemad ja seda ikka juba aastaid,tea, kas kuskilt ligidalt tulevad,et nii hilja peale jäävad?
noorus on ilus aeg
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Postitus Postitas SUURKOER »

Saarde vallas pole ammu ühtegi näinud ,paistab ,et läinud. :(
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Tundi-paar tagasi lendas just majast mitu parve üle ja hääle järgi võttes väga madalalt :evil: No ei ole kahjuks homme võimalik jahti minna ja tuleb seda pulli vesise suuga pealt vaadata :)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Mis värk on?Ei saa aru kus te elate :shock: .Meite maal pole juba paar nädalat ühtegi hanekäuksu kuulda olnud.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Polnud Järvamaalgi tükk aega lendu märgata. Ise arvan, et soojad ilmad hoidsid haned kusagil paigal, nüüd lubas ilma külmaks keerata ja kohe lend lahti kah.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

jorr kirjutas:Ka mulle tundub,et need viimased haned on julgemad ja seda ikka juba aastaid,tea, kas kuskilt ligidalt tulevad,et nii hilja peale jäävad?

Loogika ja paralleelid teiste linnuliikidega lubavad oletada, et need viimased on "pesamunad" ehk siis kõige äbarikumad pesakonnad ja isendid, kes polnud valmis teistega koos startima. Sellest ka julgus - noored ja lollikesed lihtsalt. Samas see lind, kelle Feen kätte sai, tundus täiskasvanud olema, aga eks siis kui söödud, ütleb luude järgi täpsemalt vanuse.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Hani oli ka täna juba küntud põllu peal maas. Eile lasin veel ühe suurlaukhane, parim pauk üldse kael oli läbi lastud. Selle aasta hanedel avastasin mingid täid seljast, varem ei ole selliseid näinud. Kuue jalaga sellised piklikud putukad, väga kõvasti hoidis mul nahast kinni.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Need ju vasesed venemaa haned,täiju täis ja ilma rasvata.Ega laulusalm ei valeta.Aga linnutäi küll inimesele selga ei tule,Mosse muidugi teab täpsemalt.Olen ise neid ka pardil näinud.
noorus on ilus aeg
Vasta