Hanejaht 2007

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Põllust täismantel, Õhust 0 kuni 0000.
Olen kunagi isegi karthedžiga proovinud :lol:
MUlle isiklikult 2/0 kõige südamelähedasem :)
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

üleeile oli veel suht vaikne,lendasid üle küll,aga kõrgelt,eilne õhtu jällegi niisugune kus vöötäiest padrunitest jääb väheks,vist isegi kahest :),vaikset momenti vist polnudki.
Ats kui siledat mõtled,siis 4mm haavel paras.
243win
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Mul eile jälle vastupidine olukord - kuniks veel vähegi ilmavalgust oli, seni lendasid üle ja maha tulid siis alles täitsa pimedas. Ikka siis, kui mina juba rabaservas olin. Täna õhtul ma nii vara ära ei tule :twisted:
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Postitus Postitas SUPS »

Huvitav kuhu need haned kadusid,....nädala algul olid mitme põllu peal maas ...eks sai karistatud kah...ja nüüd pole juba 2 päeva mitte ühtegi isegi kõrgelt lendamas näinud. Tundub et jõgevamaa keskosa väga vaikne
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Järvas midagi isegi lendas ja suure vaevaga sai mõne kottigi pistetud. Aga lennusuund oli kuidagi imelikuvõitu, nokad olid kõigil Norra poole :roll: :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

See ju nälginud venemaa hani ja Norras pidi tänavu hea viljasaak olema,küllap said kuulda ja nüüd meil eriti ei peatugi. :D Aga jah,lend on hõredaks jäänud.
noorus on ilus aeg
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Peipsi ääres oli küll lend kõva. Üks pooltuhat isendit kindlasti ,arvatavalt rohkem lendas eile ööseks järve peale. Seda siis Lämmi ääres ja u 5 km rannaribal.
KUi järve ääres kaks pauku pardi pihta tegin hakkas otsekui terve järv elama, sellist kisa tuli, et ise enda mõtteidki ei kuulnud.
Täna siis jälle lennuteede peale passima :)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

omal ka järve/soo poole liikus pimedas hirmus kisakari, näha polnd midagi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Metsline
Postitusi: 55
Liitunud: K Mär 14, 2007 5:54 pm

Postitus Postitas Metsline »

Reedel oli ikka kõva lend üle Saaremaa. Kõrgelt ja ikka hullult palju, ei tea kuhu neil äkki kiire hakkas. Liikus ka veidi madalamal ja mereääres. Laupäeval liikus sama teed veel hulgaliselt parvi kuid juba vähem kui reede. Suurem osa oli Valgepõsk lagle.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tartumaal liiguvad Võrtsjärvelt Tartu suunas kindlasti, seal neid näha. Keeri järvele tuleb ka mingi osa. Isegi paar tk lasti eile maha. Nii, et võib vaikselt põldusid kiibitseda, mõnes kohas nokivad usinasti.

Aga pühapäevast meentus kuidas 5-6 hane orasepõllus olid ning mina neid hiilisn. Eesmärk oli ühe posti ja põõsani jõuda, aga 20 meetrit jäi puudu kui korraga kusagilt sadade kaupa hanesid tulema hakkas. Vedelesin kõhuli maas, endal ainult vintpüss. Haned otsustasid paar tiiru teha, üsna madalalt ja minust ka üle. Nagu pasavihma oleks sadanud, sain isegi pihta. Hani jäi kätte saamata (1 auto hirmustas nad ära, hiljem polnud omal õnne).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Reedel lendas ka Viljandimaal kõvasti.
Kell 22 kuni 23 olin väljas. Parvedel praktiliselt vahet eipolnud. Läks ka selles kottpimedas üsna kõrgelt(hääle järgi muidugi :wink: )
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Postitus Postitas SUURKOER »

Ei saa aru mis see aasta toimub pole veel ühtegi hane põllu peal kohanud ja lendu ka vähevõitu.Sai just raba pealt tuldud ja üks ainukene parv oli ,seegi kaugel ja kõrgel.Haned nagu justkui lähevad ja ei lähe ka.Kirjutage mis seis mujal on ise olen Pärnumaal Saarde vallas. :)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga vanarahvas räägib,et kui hani kõrgel siis sügis pikk ja soe.Ja tänavu tundub tõesti.Usun muide,et venes tegi äkilist külma ja hirmutas haneparved tulema.Nüüd vaja jahimehel hoolas olla,et näljased haned ikka midagi orasepõllule alles jätaks.Kui ikka tuhatkond näljast hane(nagu Feenil oli) talumehe orasepõllul paar tundi einestab,siis midagi nad seal ära söövad.
noorus on ilus aeg
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Eile Järvamaal raba peal oli peaaegu täielik vaikus. Paari tunni jooksul ehk 3-4 väikest parve. Maha ei tahtnud keegi tulla.

Reedel ja laupäeval oli taevas pidev liikumine ning suured parved.

Kui eelmisel aastal lastud hani oli kurguni vilja täis, siis selle aasta kaks tükki ei olnud. Sama lugu rasvaga - selle aasta omadel puudus igasugune rasvakiht.

Priit
recluse
Postitusi: 23
Liitunud: K Nov 23, 2005 12:35 pm

Postitus Postitas recluse »

jorr kirjutas:Aga vanarahvas räägib,et kui hani kõrgel siis sügis pikk ja soe.Ja tänavu tundub tõesti.Usun muide,et venes tegi äkilist külma ja hirmutas haneparved tulema.Nüüd vaja jahimehel hoolas olla,et näljased haned ikka midagi orasepõllule alles jätaks.Kui ikka tuhatkond näljast hane(nagu Feenil oli) talumehe orasepõllul paar tundi einestab,siis midagi nad seal ära söövad.


Vaat Jorr, vanasti seapõrna pealt sedasi ilma uurida ei saanud ikka iga päev ja iga 3- 6 tunniskese tsüklite kaupa.
Sul netiühendus ja puha :!: Uuri, võrdle, siis kommenteeri.
http://www.ilm.ee/metar/
Vaata sealt, mis ilm sääl põhjas oli või on. Ajaviiteks vaata ilma Eestis kaa.
Kärdlas praegu hoopis teine ilm kui kusagil tagapool Tartut.
Peale 30 sammu vaata ka tagasi
Vasta