Tihaste sügisene käitumine

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
jahiline
Postitusi: 8
Liitunud: N Okt 18, 2007 7:15 am

Tihaste sügisene käitumine

Postitus Postitas jahiline »

Igal aastal sügise saabudes tihased käivad ja kopsivad ümber maja, otsides putukaid seina- ja palgi pragude vahelt.

Sellel aastal on asi aga päris hulluks läinud. Maja ümber käib ikka väga kõva kobistamine. Kui kuskilt soojustusvill nähtaval on siis see koht kakutakse tükkhaaval lagedaks. Isegi alles pakendis villapakkide kiled taotakse auklikuks ja pakki sisse tekitatakse pesa taolised õõnsused. Narmendab ka kogu papist majapidamistaara. Pääsu pole ka autode mootori ja kerevahelisel mürasummutusisolatsioonil, kõik on tükkhaaval auto kõhu all maas.
Ei pelga nad ka sinu enda kohalolemist, lendab aga rahumeeli villapakki tekitatud auku ja kukub edasi kühveldama. Aru ma ei saa mis toimub?

Mõned näited:

Pilt Pilt

Pilt Pilt

Pilt Pilt
Viimati muutis jahiline, R Okt 19, 2007 7:14 pm, muudetud 5 korda kokku.
Elu looduse keskel
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et tali tuleb külm, sellest siis tihased otsivad "soojustust".Muide on tavaline,et enne külma tihased ikka akna taga.Tartus pole küll märganud sellist asja,et tihane sooja otsiks aga linnalugu, siin teine keskkond.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
jahiline
Postitusi: 8
Liitunud: N Okt 18, 2007 7:15 am

Tundub et ma pole ainuke

Postitus Postitas jahiline »

Uurisin internetist tihaste käitumiste kohta käivaid selgitusi ja sattusin ühes foorumis analoogsele juhtumile, ainult et peategelaseks oli rähn :):

Meil on rähnimure. Nimelt otsustas üks kirju suur rähn meie kodu ka oma koduks teha. Selleks toksis ta maja krohvi sisse augu, sealt edasi uuristas soojustuseks oleva 15cm penoplasti sisse omale käigu ja tegi (hetkel veel rajab) pesa. Eelnevalt proovis ta veel paaris kohas krohvi paksust, tekitades seina sisse erineva sügavusega katselapikesi, kuni valis välja praeguse koha.
Praegu sajab mul akna taga valget penoplasti-lund, sest pesa on ju vaja mõnusaks viimistleda. Selle viimase kuu jooksul oleme me iga päev kümneid kordi jooksnud toast õue lindu peletama, tulemus on ajutine.

On kellegi mingeid ideid, et kuidas nuhtlusest lahti saada nii, et ta olemasoleva kolme augu asemel tervet maja auguliseks ei toksiks järgmist pesakohta otsides? Kuidas küll rähnile mõistus pähe panna? Mets ümberringi, tema tahab moodne olla ja majas elada!
Elu looduse keskel
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

mul küll linnud villa ei putu, montaaživahtu nokivad. Samas hiired teevad pesa nii villarulli kui tassivad selle puuriita pesaks. Ka seisvast autost kakuvad soojustust ja närivad suvalist plasti ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta