Kobras 2008 (kevad)

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas kakuke »

Ise neid kahte esimest ka korduvalt näinud, aga nende viimase kahega. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas honkomees »

mul vist valed kopratiigid - see aasta pole ühtegi neist elukates näind ja tegelt pole viimastel aastatel kobrast passides neist kedagi peale mingi näinud. :?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas Feen »

Mul endal olnud saarma nägemist sinna 20-30 korra kanti mõne viimase aasta kohta. Ropult on saarmast liikvel.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas lendorav »

Õnnestus ka nädalavahetusel elu esimesed koprad lasta.
Esimene õhtul kuskil seitsme paiku tuli pajusid krõmpsutama ja kaks tükki päeval koostöös amfiibtaksiga.
Kaalu 12, 18,5 ja 22kg.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas honkomees »

Jah praeguseks on aktiivsus tõusnud. Õnnestus lasta järjest umbes samal ajal kolm koprapoega, ühe paugu järel jõudsin teise padruni rauda tõmmata ja optikast vaadata et on ikka pinnal kui näen teist juurde ujumas, kuskil meetri kaugusel laibast sai ka see paugu. Siis ronisin vööni vette ja nii kümmekond meetrit järgi. Samal ajal ronis üks tegelane selja taga roika peale :lol: Tulin kaldale tagasi ja ootasin veel mõne minuti ning tuli kolmas kah toru ette ... ja kaugemal mulin käis täie hooga.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Mitu jahimeest on kurtnud, et pärast esimest, (no enda arvates) surmavat peapauku sukeldub loom ja kaob igaveseks! Kas piisavalt suures veekogus ujub loom urgu või uputab enda ära? :roll: :evil: :)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas tony »

Haavatud loom teeb mõlemat.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas 22LR »

Haavatud loom poeb peitu viimse jõuraasuni.Suitsiidikobrast pole veel kohanud! :D
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas jahe »

Olen jälginud pealasuga kopraid päris mitmeid madalas vees,ütleks nii ,et pealasuga sureb kobras kohe,kuigi tõmbleb päris kaua,vees muutub loom suht kergeks ja paari jalgade tõukega(tõmblusega)võib loom liikuda lasukohast päris kaugele,kuigi teadlikult kobras oma tegevust enam ei kontrolli ja urgu jõuab niisugune loom puht juhuslikult,millegipärast pealasuga koprad jäävad tavaliselt vee alla ja nii jääbki loom leidmata.
243win
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas rajaleidja »

jahe kirjutas:millegipärast pealasuga koprad jäävad tavaliselt vee alla ja nii jääbki loom leidmata.

Mul millegipärast just vastupidised kogemused. :M
Lask pähe, sipleb natuke aega, aga sukelduda ei suuda. Põhja pole veel ükski vajunud. Mõned on visanud kohe kõhu ülesse poole ka ja siis siplevad natuke, aga ei läe kuhugi.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

mul hüppas ükskord peale tabamuse saamist kraavist kaldale ja jäigi sinna lebama. Ükskord sukeldus peale tabamuse saamist, aga koht juhtus olema suht tammi lähedal. Ei näinud kobrast vees, aga kui tammi maha tõmbasin ja 15-20 min ootasin hakkas üks tagumine jalg veest paistma. Sikutasin kopra välja ja nägin, et ta suu oli põhjataimestikku täis, nagu oleks hammastega kinni hoidnud, et mitte veepeale tõusta.
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas honkomees »

rajaleidja kirjutas:
jahe kirjutas:millegipärast pealasuga koprad jäävad tavaliselt vee alla ja nii jääbki loom leidmata.

Mul millegipärast just vastupidised kogemused. :M
....

ma Jahe'ga täitsa nõus. Olen viimasel ajal üritanud lasta tagant, paar tolli saba algusest kõrgemale selgroogu, siis ei tõmble kah, vajub nagu kott maha. Tegelt juhtub sama ka pealasu puhul kui kahe silma vahele lastes kuul selgroogu purustades terve kere läbib ... aga nii hästi trehvab harva
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas soobel »

On olnud juhuseid kus paari meetri pealt pähe lastes on loom hetkega surnud ja vajub aeglaselt põhja.Nagu valguks vett täis.Vahel jälle nii,et peale pauku kaob vee alla ja paarkümend sekunit hiljem tuleb tagasi vee peale õhku ahmima,või jääb pinnale lebama.Kui rohkem eluvaimu sees,siis poeb urgu või jumal teab kuhu,ja kadunud ta on. Elamusrikkaima lasu koprale olen teinud kuival maal(harjutus "jookev kobras" :D ).Käis teine kuival maal söömas ja põgenes siis vee poole.30 m pealt lasin,peale pauku veeres veel edasi kuni jõe kaldast alla ning jäi vee peale hulpima. Jahil juhtub nii mõndagi!
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas soobel »

Enamus pealasuga kopraid on jäänud siiski vee peale.
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

Re: Kobras 2008 (kevad)

Postitus Postitas mola »

Kui koprapunn pinnale hingama tuleb, siis oota kuni tal hapnikuvõlg tasutud on, siis lase. Isegi haavatud loomal on sel juhul raskusi sukeldumisega (vee alla vajumisega).

Targemad nii rääkinud...
Vasta