Rebaserohkus

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas eros »

Metsakutsu kirjutas:See sama marutaudi vaktsiin,mida metsa loobitakse(eelkõige rebastele/kähradele), pidi näiteks nugised ära tapma vist üldse ,kui nad seda söövad. Üks vanem jahimees/jääger rääkis,et pidi nende jaoks nati liiga kange olema see ja nagu üledoosi saavad vms.
Minu arust see Jorri arvamus,et tapab nugise ära.Vabanda mind kui valest mäletan.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas sooviku »

Seda nugise mürgitamise juttu rääkisid möödunud sügise isegi vetlabori inimesed aga õnneks pole vist asi nii kole.Olen kuulnud,et nugise arvukus on mitmel pool tõusnud.Hea,sest see vist ainuke loom kelle nahku on kogu aeg vastu võetud.
Naine võib olla,koer peab olema!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas Olavi Kool »

Ei tapa vaktsiin kedagi kellel veel nakkust küljes pole aga kui juba marutaudi pisik küljes siis pidi loomaarsti sõnul haiguse kulg kordades kiirenema kui loom vaktsiini saab. Kui käisin päid vet.keskusesse viimas siis rääkisime sealse spetsialistiga sellel teemal pikalt, muuhulgas ka nugistest. Vaktsiini proov võetakse hamba kanalist ja suur osa rebase,kähriku ja nugise proove näitas, et nad olid vaktsiini saanud. Kui loomaarst koeri vaktsineerib ei mängi ju koera suurus rohu toseerimise juures mingit rolli.
naised saunas rääkisid
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas Margo »

Rebaste ja kährikute arvukus ja looduse tasakaal on ikka suuresti jahimehe enda teha. Asi peaks toimima ilma ähvarduste ja tagajärgedeta. Väikekiskja küttimine on ju sama loomulik, kui sigade lisasöötmine. Arvestades muidugi laskemooma maksumust peaks mingi väike toetus olema laskjale, kuid jahimeheks astumine on olnud alati vabatahtlik ja kui see tee juba valitud on siis ka kohustused vastavad. :M

Mina võtsin vastu otsuse, et ennem ühtegi suuruluki luba ei anna, kui kähriku või rebase pea laual ei ole :evil: ja seda juba möödunud aasta alguses. Sel aastal kütitakse juba vabatahtlikult ja ütleks, et väikekiskjate arvukus on täiesti OK ning jahimeeste aktiivsus ja kollektiivsus tõusis ka oluliselt.

Üks võimalus on muidugi edasi üksteist süüdistada :VS
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas kakuke »

teadjamiis kirjutas:Kui loomaarst koeri vaktsineerib ei mängi ju koera suurus rohu toseerimise juures mingit rolli.

Nõus, aga kui see koer saab 2, 3, 4, 5 annust? Mis siis? Metsas ju iga nugise juures valvurit pole, kes valvaks, et loom üle ühe pala ei sööks. Või on see vaktsiin ohutu ka siis? Mina ei tea, pole veterinaar, aga peas küsimused tekivad. :M
Margo näite varal julgen väita, et üks jahtkond Eestis on nagu piisk meres. Globaalset probleemi selliselt ei lahenda ja vaja oleks ühtset poliitikat.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas baddmann »

Võimalik, et selline suukaudne vaktsiin, mis ei ole mõeldud koduloomadele, on ehk paisatud turule lihtsustatud korras, s.o ei ole pidanud läbima teatud katsetusi jm protseduure. Seetõttu on ehk formaalselt kohustuslik enne kasutamist hoiatada, et koduloomadele ei tohi anda ja tuleb koduloomadele sattumine võimaluse korral välistada. Sihtgrupi loomade osas ju ei ole tõenäoliselt oluline, kas mõni kährik-rebane-nugis ehk metsas liigsuure annuse saab ja maha kärvab

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas jorr »

Mina arvan sellest marutaudi häävitusest nii,et lõpuks on jahimees rebaserohkuses süüdi ja pannakse siis tema kaela see rebase-kähriku vähendamise kohustus.Praegu juba vaikselt toimubki.Keegi ju mainis,et enne muuloomaluba ei anna,kui rebasepea laual.Kährik ju minu teada sissetoodud loomaliik ja kuigi jahimehed on kohustatud tema arvukust alla viima juba õige mitmeid aastaid,pole seda siiani ikka suudetud.Vaevalt see rebasegagi õnnestub.Vene ajal oli vähemalt nahaplaangi,kuigi karusnaha eest anti kopikaid.Rebasenahk maksis kokkuostus nii 16rbl ümber aga turul (oli keelatud lugu) anti ka mitte väga ilusa repsinaha eest 60rbl.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas rajaleidja »

Jorr, kui palju peaks rebase eest saama, et laskmine end siis ära tasuks või sa siis neid laskma hakkaksid? Toornahku osteti minu meelest 300.- eeku/tk. Peade korjamine on toiminud juba mitu aastat. Lisaks sai veel vere eest 80.- eeku. Minu meelest päris normaalne.
See, kui mõnes seltsis ei anta suuruluki luba enne, kui kähr/rebusk lastud on, on puhtalt selle seltsi sisene otsus, mitte eurodirektiiv nagu sulle meeldib mõelda. Sea ja põdra arvukuse reguleerimise vastu ei ole sul midagi, aga rebast ja kähra lasta ei taha. Aga miks? Sest kährik süüa ei sünni? Rebase jaht ju veelgi põnevam kui siga pukis oodata. Jaht on hobi ja sellega tegeletakse vabast tahtest. Ja selle hobiga kaasnevad siiski ka mõningased kohustused, millega tuleb leppida, või siis omale uus hobi leida.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas kakuke »

Kus kohas rebasenaha eest 300 eeku antakse? Mina päris nõus pole Rajaleidja seisukohaga. Kui riik leidis mõne milli, et arvukus ülesse viia siis leidku ka murdosa sellest, mis lennukitelt alla loobiti, et arvukus tagasi kontrolli alla saada. Kuna viimati on Eestis mõni inimene marutaudi kätte ära surnud? Siin palju hullemaid haigusi levib ringi, mille kätte reaalselt ära surrakse, aga ikka tegeletakse sellega, kus kisa kõvem. Pseudoprobleem. :roll:
Ps. Mulle ka meeldib jutt paradiisist, kus tiiger ja kits kõrvuti rohtu näksivad. Tegelikkus, aga ... :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas jorr »

Jah,sa Rajaleidja ajad lihtsalt oma õigust.See,et kuskil 300eeku rebasenaha eest antakse,ei tähenda seda,et seda raha iga naha eest sulle antakse.Sellise hinnaga nahk peab ikka väga klantsima ja neid nahku on mõned üksikud.(Mina enam jahimeheks ei hakka,vaid juba hakkan lõpetama seda tegevust,jahti peetud isegi nati rohkem kui sinul eluaastaid,ehk võtame lugu viiskamalt?)Üldiselt saan sinust väga hästi aru,kui ise noor olin,siis ka tahtsin seda revuluutsijat kogu aeg teha ja ei olnud nendega nõus kes segama tükkisid.Ikka kirvega kurejahti.Mul juba üks fänn on siin Aivari näol ja paistab,et sa ka nagu püüad selleks saada,ära näe vaeva,mul aivarigi lugudest naeru küll.Aga see joru läks teemast kõrvale.
Muide,repsi-kähriku päid ei tea,kas tänavu ka võetakse?Mul mõned juba varuks ja ega neid päidki kõiki võeta,aasta lõpupoole öeldakse,plaan täis ja pole rohkem vaja tuua.Minu teada maksab praegu paremat sorti rebasenahk(mis talvel lastud) kuskil 150-200eeku ja kehvemat nahka kokkuostja üldse ei tahagi,vähemalt Tartu kandis on lood nii.
noorus on ilus aeg
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

kui vaadata seda rohkust autode poolt allaaetud isendite võrdluses (et siis seal kandis kus ise liigun), siis sel aastal pol niipalju allaaetud noorloomi märganud kui möödunud aastal või on see periood alles augustis ees, kahtlen.
Ole kui leebe tuul...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas aivar00 »

Viimati mineva kuu veel viimaseid päevi ametis oplevat Luillemäed nähes tuli jutuks peade nn. kokkuost. Vastuseks oli- koguge aga ja tooge küll rahad kah millaski tulevad... :VS
Eks lihtsalt kulutati vaksineerimisele suured summad aga nn. jahimeestele järelkontrolli tegemiseks enam raha kulutada ei raatsita. Vähemalt selline mulje jäi.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas Feen »

Nüüd siis teada, et päid võetakse ja verd ka, hind parem kui möödunud aastal. Aga vaja on päid, mis saanud alates augustist. Auto alla jäänud loomadel olnud 2 suuremat lainet (mõlemad siis kui ma autos rohkem ringi liikunud :D, lainete vahele jäänud ajad kui kodus olen). Esimene oli juunis kui kutsikad igale poole ronivad, Teine siis u nüüd. Eelmine nädal olin ka pikalt sõidus ning koos külma saabumisega on teeääred jälle kährikuid-rebaseid täis. (Metspahrile sõites on ka alati hulka looma näha olnud, ja see samuti sept jahedamal ajal).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas andrus »

Rebasega on nii nagu on aga no kähra on üle mõistuse.Täna poole kaheksast kuni poole üheksani lasime kahepeale erinevatelt söötadelt 2km vahega 9 kährikut.Aga uitama jäi neid sinna veel pimedaks läks lihtsalt.
jahismurf
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas Feen »

Nu, siis igati korda läinud õhtu ju. 9 pead. 80 kronksu pea eest, äkki veel veri ka? (mul ikka mõni ampull kotis, aga kindlasti mitte 9t). Arvestades, et seajahi kõrvalt tuli (nu, kui oli kährikujaht, siis eraldi võttes samuti igati edukas), pole paha... pole üldse paha :D Lisakas, 9t kährikut ikka jahipäeva jooksul välja ei kaeva, parim tulemus vist 3 v 4 kährikut olnud ühel päeval (muidugi, rebased lisaks).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta