Rebaserohkus

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Rebaserohkus

Postitus Postitas jorr »

Leht kirjutab,et maarahvas rebasega hädas,loomakest juba nii palju,et mets enam toita ei jõua ja nüüd küla siis peab toitma.Jah need suured looduse ümberkujundajad,et paneme jõed teisipidi voolama või tapame sääsed päris ära,mõnusam elada siis.Rebastest arvan,et nende rohkuses pole aint see marutaudi vastane lugu süüdi,vaid siin ka loomakaitsjad mõjutavad lugu.Naha pärast rebast eriti ei kütita,aint kaitseme ja jahimees laseb teda umbes nagu tüütud putukat,et kahjulik tegelane ta ju on,kuigi igaüks ei taha selleks padrunit raisata.Tea seda nüüd,mis neid maaspesitasevaid linde ootab kui rebane saab juba nüüd süüa külast.
noorus on ilus aeg
LauriV
Postitusi: 50
Liitunud: K Veebr 08, 2006 10:19 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas LauriV »

Ega see jutt väga mula polegi, ise sõitsin laupäeva varahommikul tallinnast viljandisse ja teepeal oli alla aetud 6 noort rebast, kõik said sealt ka ära tõstetud. Murelikuks tegi see asi et on mehi, kes julgevad alla neid ajada aga ei ole mehi, kes neid ära julgeb tõsta.
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas Metsakutsu »

Marutaud neid enam ei võta ka ju,saavad vaktsiini.Looduse enda tegemisi ei tohiks nii minuarust segada.Phmtl on jäänud ainult autode alla jäämine ja jahimehed.Aga minu tutvusringkonnas kütivad jahimehed ikka väga vähesel määral rebaseid. Kedagi ei huvita see jaht enam ja kui lastaksegi,siis maetakse ka maha ilmselt.Ise olen see aasta lasknud 6 rebast .Ja külades olen ka näind liikumas,see oli rohkem kevadel,kui noored ringi lasid(aastased siis ).Arvukus on ikka tõesti märgatavalt tõusnud.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas Eraser »

Kokkutulekult Viljandisse sõites (Türilt) oli teel 8-9 rebast ja 2 kährikut. Paistab, et neid on ikka päris parajas koguses .
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas eros »

Metsakutsu kirjutas:Marutaud neid enam ei võta ka ju,saavad vaktsiini.Looduse enda tegemisi ei tohiks nii minuarust segada.
Kõik arvavad et looduse asjadesse ei tasu ennast segada,paraku me jahimehed ju ainult praktiliselt seda teeme... :VS :VS
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas jorr »

Jah,looduse asjadesse ei tohi vahele segada aga kui inimene on juba kord segama hakanud,siis peab ka inimene seda edasi tegema,ainult mõistusega tuleb läheneda,mitte nii(nagu marutaudiga),et hävitame loodusest midagi ära.Minu arust on loodus aastasadade jooksul paika loksunud värk ja kui nüüd sealt midagi ära võtta,siis annab see kindlasti kohe tunda teises kohas.Need inimese nägemise järgi tehtud kamaajad loodusele küll kasulikud pole.Ja oma rumalused maksab ikka inimane ise kinni,loodus tühja kohta ei jäta.See marutaudi hävitamine tundub väga stiihiline ja lõpuni läbi mõtlemata lugu olevat,vaksiinitootjad said võimule liiga ligi ja kes maksab,see tellib.Raha tuleb ja mis selleks muud vaja oligi.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas rajaleidja »

Jorr, sa krt hädaldad ka kogu aeg ja iga asja üle nagu eit, kelle on igakuised pahad päevad :)
Loomulikult on tänu vaktsiinile rebase ja kähriku arvukus kasvanud ja mitte vähe, aga iseenesest mulle meeldib marutaudi vaba mets siiski rohkem. Seda enam, et oma koerad on kährikute peale maiad ja pidevalt on neil nägu kähra hammustustest lõhki.
Ja kui ütlete, et loodus peab ise kõike reguleerima, siis unustage ära ka puugivaktsiinid. Las loodus otsustab, kas olete piisavalt tugevad või kuulute mahakandmisele
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas eros »

rajaleidja kirjutas:Jorr, sa krt hädaldad ka kogu aeg ja iga asja üle nagu eit, kelle on igakuised pahad päevad :)
Loomulikult on tänu vaktsiinile rebase ja kähriku arvukus kasvanud ja mitte vähe, aga iseenesest mulle meeldib marutaudi vaba mets siiski rohkem. Seda enam, et oma koerad on kährikute peale maiad ja pidevalt on neil nägu kähra hammustustest lõhki.
Ja kui ütlete, et loodus peab ise kõike reguleerima, siis unustage ära ka puugivaktsiinid. Las loodus otsustab, kas olete piisavalt tugevad või kuulute mahakandmisele
(y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas honkomees »

Jorril ju suht õigus!
P.S. Ja oma pugivaktsiini võite endale ise süstida, peale määrida ja sisse süüa, siiani (47+ aastat) olen maal elades ikka ellu jäänud ja ei tea ka ühtegi tuttavat, kes otsad oleks andnud. Endal mõni küljes olnd ja penil neid igapäevaselt ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas Olgerd »

Ise tegin ennem suve esimesed kaks puugivaktsiini süsti ära ja järgmise peaks saama aasta pärast. Olen iga aasta saanud puugi enda küljest, mis on kinni imenud. Siiani on õnneks läinud, aga nüüd on mul vähemalt mingi imuunsus selle vastu ja ma ei pea põdema alati, et äkki sain/saan ensefaliidi. Loomulikult on võimalik saada borrelioosi, aga see ravitav. Ise olen samamoodi väga väikesest saati kolanud metsas ja puuke koguaeg korjanud enda küljest ja nii iga aasta võiks ju sama moodi loota, et kui siiamaani pole saanud haigust, et siis ei saagi. Aga ma küll seda lootma ei hakka.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas hendrik »

honkomees kirjutas:Jorril ju suht õigus!
P.S. Ja oma pugivaktsiini võite endale ise süstida, peale määrida ja sisse süüa, siiani (47+ aastat) olen maal elades ikka ellu jäänud ja ei tea ka ühtegi tuttavat, kes otsad oleks andnud. Endal mõni küljes olnd ja penil neid igapäevaselt ...


Ära nori saatust. Tean mitut metsa- ja niisama meest, kes on entsefaliidi ja borrelioosiga kurja vaeva näinud ja paar tükki pole enam mõistusele ja või täielikule füüsilisele tervisele tagasi tulnudki. Üks selline elab 100m eemal. Seni on sul lihtsalt vedanud. Punkt.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas annaliisa »

tean ka päris paljusid, kes pikalt pikalt puugi pärast maas olnud. nalja sellega pole... tasub ikka ära teha..
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas sooviku »

:shock: Kas tõesti mõni arvab,et marutaud ja puugid on vajalikud?Kui selle inimese laps saab marutaudis rebase käest pureda,küll siis arvamus muutub.Olen ise veneajal marutaudisüstikuuri läbi teinud ja see ei olnud mitte mõnus.Samuti olen tundnud inimest,kes tänu puugihammustusele oli invaliid.Ka see ei ole ilus vaatepilt.Muuseas,puugitõve võib saada ka lihtsalt koeralt puuki eemaldades.
Kindlasti oli marutauditõrje kasulik,kuid nüüd peavad need vaksineerimise korraldajad kiiresti välja mõtlema kuidas nende tervete :? rebaste-kährikute arvukust ohjes hoida.Praegu need mehed,kes arvavad,et lastes igal võimalikul juhul rebast või kährikut ja jättes korjuse vedelema,ei tee küll loodusele teenet.Need samad laibad metsa all on kasvulavaks järgmistele(võimalik,et veel hullematele) taudidele-tõvedele.
Muide,kui sarnast tõrjet oleks tehtud 20-30 aastat tagasi,oleks jahimehed asjast ainult rõõmu tundnud.Sel ajal sai ja isegi pidi karusnahku ära andma.Tänapäeval,kui nahku enam ei taheta, tuleb probleem kuidagi teisiti lahendada.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas kakuke »

Mina teist varianti peale jahimehe selle arvukuse reguleerijana ei näe. Toimiks tegelikult analoogne asi, nagu oli see peade ostmine. Iseasi, kas riik sellise asja eest raha on nõus välja käima. Tal lihtsam jahimeest sundida/hirmutada jahimaa kasutuslubade kaudu. Samas riik ise on selle arvukuse ülesse tõstnud ja seega oma käe mängu pannud. Kokku tuleks osta terveid loomi ja kuhu mujale neid ikka vedada, kui mitte Väike-Maarjasse. Karm nagu. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Re: Rebaserohkus

Postitus Postitas Metsakutsu »

See sama marutaudi vaktsiin,mida metsa loobitakse(eelkõige rebastele/kähradele), pidi näiteks nugised ära tapma vist üldse ,kui nad seda söövad. Üks vanem jahimees/jääger rääkis,et pidi nende jaoks nati liiga kange olema see ja nagu üledoosi saavad vms.
Vasta