Põder 2008 .

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas Olgerd »

Vaata meil siin Nõo kandis pole eriti suured metsa masiivid ning põdrad käivad koguaeg üle piiri teistele maadele nii, kui meilt midagi välja läheb, siis on juba kuulda, kuidas naabrimehed need loomad ära lasid, sest neil suuremad maad ja rohkem mehi seega kergem jahti pidada. Nii, et Nõos võib nii öelda küll, et kui me ei lase, siis laseb keegi teine ikka ära.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Olgerd kirjutas:Vaata meil siin Nõo kandis pole eriti suured metsa masiivid ning põdrad käivad koguaeg üle piiri teistele maadele nii, kui meilt midagi välja läheb, siis on juba kuulda, kuidas naabrimehed need loomad ära lasid, sest neil suuremad maad ja rohkem mehi seega kergem jahti pidada. Nii, et Nõos võib nii öelda küll, et kui me ei lase, siis laseb keegi teine ikka ära.

Vaat see just meie jahinduse üks probleem ongi ,kui mina ei lase siis keegi ikka ,millal me jõuame sinna ,et mina + mina +mina+mina.... ei lase ja siis tuleb preemijaks ka ajust lõpuks see unelmate koll ja siis veelüks jne.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas rixa »

kult kirjutas: Vaat see just meie jahinduse üks probleem ongi ,kui mina ei lase siis keegi ikka ,millal me jõuame sinna ,et mina + mina +mina+mina.... ei lase ja siis tuleb preemijaks ka ajust lõpuks see unelmate koll ja siis veelüks jne.

Ei ta tule midagi. Sest vahepeal käib saksa turist, kes laseb kõike, millel sarved.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja ei tea küll kes seda saksa turisti kantseldab :M Ikka jälle mina + mina.....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas kakuke »

Sarvedest rääkima ei hakka, aga panen ühe pildi. Jäsku mõnel mõni tuttav nägu veel peal. Lasid kaks meest (pildil teine teisel pool puud) ja nii huvitavalt kukkus välja, et teised vaid ühte pauku kuulsidki ja kopsus oli kaks läbivat auku. :)
Manused
põdrajaht.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas duma »

kas said ka mehed omavahel kokkuleppele kes sarved saab?
või tehti ka mingisugune liisuviskamise võistlus v midagi oopis muud?
duo on parem
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas rajaleidja »

duma kirjutas:kas said ka mehed omavahel kokkuleppele kes sarved saab?
või tehti ka mingisugune liisuviskamise võistlus v midagi oopis muud?

Üks sai ühe poole ja teine teise :lol:
Sellises olukorras tuleks vist õnne tänada, et korralikud kühvlid ei olnud
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas jorr »

On ka selliseid mehi,kes vaba tahte korras kokku lepivad ja sarved said ikka ühes tükis ühele laskjale.Pildil siis vassakul pool puud olevale kütile,kuna paremal olev laskja on tänavu juba sarved,isegi suuremad lasknud.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas kakuke »

duma kirjutas:kas said ka mehed omavahel kokkuleppele kes sarved saab?
...

Ikka, aga tehti ka nalja, et kui need kaks oleks ühed teised laskjad olnud siis oleks see pull veel pimedas metsas olnud (lastud sai esimesest ajust kohe hommikul) ja arutatud, et kellele sarved jäävad, kuna saare standardi järgi see pull puude vahelt läbi poleks kindlasti mahtunud. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
taibukas
Postitusi: 36
Liitunud: E Juun 09, 2008 12:48 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas taibukas »

Mõnikord need ühtlased paksud 3+3 sarved on ka täiega ilusad. Sõber on leidnud metasast kaks korda 3+3 sarved .:D
Hoia metsa nagu oma kodu . ;)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas jorr »

Minu arust ei oma seinale pandud sarved ilu suhtes erilist tähtsust.Tähtsm ehk meenutus(jahimehele endale),kuidas need sarved tulid,ehk jahipäev koos põdra laskmisega.Mõned sarved on sellise tavalise välimusega,(pulgajuku),kuid meenutavad hästi põnevat jahipäeva.Muide,ilusat sarve võid vahel täikaltki saada.
noorus on ilus aeg
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas Joosep Käba »

Nuvot Jorr. Mulle ka ei istu see kui iga hinna eest vaja sarve kätte saada. Turult ilmselt saabki kindlamini kätte. Mõnel mehel on mulle ikka küsimusi olnud, et mes tuulad seal metsas sul ju sarvi küll. :shock:
Aga neid vaadates tuleb ilusaid hetki meelde küll.
Käi jahis sarved saad boonuseks kui aeg selleks küps. :D
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Põder 2008 .

Postitus Postitas AndresR »

jorr kirjutas:Minu arust ei oma seinale pandud sarved ilu suhtes erilist tähtsust.Tähtsm ehk meenutus(jahimehele endale),kuidas need sarved tulid,ehk jahipäev koos põdra laskmisega.Mõned sarved on sellise tavalise välimusega,(pulgajuku),kuid meenutavad hästi põnevat jahipäeva.Muide,ilusat sarve võid vahel täikaltki saada.

Mulle jäävad need sarved küll alatiseks meelde,kuna oli ikkagi esimene põdra jaht:)
Vasta