Andke nõu

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
krissu
Postitusi: 43
Liitunud: E Okt 20, 2008 6:35 pm

Andke nõu

Postitus Postitas krissu »

Nõu siis ühe pasatõbise soku koha pealt.
Reedel tulin koju ja tegin väikese tiiru aias ja märkasin kitse jälerea peal pasarada. Nüüd selle ajaga, mis ma kodus olen olnud on loom muutunud kas nii julgeks või meeleheitlikuks, et käib ka päise päeva ajal õunapuude alt mahakukkunud ja poolmädanenud õunu järamas. Tegu on sellesuvise sokutallega, kellel pole isegi sarve veel peas. Eile siis juhtus asi, mis pani mind juba tõsiselt mõtlema, mida selle loomaga ette võtta. Nimelt olin koeraga välja minemas ja koer ei olnud mul toast väljudes rihma otsas(läksime jalutama). Tegin ukse lahti ja keset õue seisab seesama sokuplõnks. Koera ei jõudnu ma kinni pidada ja muidugi jooksis see teda rõõmsalt haukudes taga ajama. Sokk oli nii jõuetu et ei suutnut isegi põgeneda ja üritas oma nudipeaga rünnata küll koera, kes tema õmber suuri ringe tegi, küll mind, kes ma koera kaelarihmast püüdsin kinni saada. Kuid läksin mina lähemale talle ja koerale, põgenes kits paarkümmend sammu eemale. Tagagajamine päädis sellega, et kits kukkus kõhuli kraavi, kust ta enam välja ei jõudnud ronida. Mina haarasin koera kinni, aga kitse koha pealt ei suutnud ma midagi otsustada. Kits üritas 10 minutit tagajärjetult jalgu alla saada, et kraavist jälja ronida, kuni ma ta turja pidi üles tõstsin ja minema lasin minna.
Nüüd siis küsimus ka pika jutu peale, kas oli mul tark tegu see loom minema lasta? Või oleks pidanud ta kinni hoidma ja mõne jahimehe kutsuma? Ja veel, kas pasatõbi, kui selline võib ka koduloomadele külge tulla?
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Andke nõu

Postitus Postitas duma »

Mina arvan et kõige õigem oleks olnud ikkagi selle loomakaese piinad lõpetada kas siis jahimehe kaudu või kõige kiiremal võimalusel. Lubab ju loomakaitse seaduski abitusse seisundisse looma hukata.
Viimati muutis duma, K Dets 24, 2008 1:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
duo on parem
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Andke nõu

Postitus Postitas aivar00 »

Pole hullu kedagist selle pasatõvega- see kits läheb esimese suurema külmaga ise loojakarja. Loomulikult oleks õigem teatada asjast 1313 keskkonnameestele või kohalikule jahipealikule. Tema ajaks selle asja korda, sest haigusetekitajat loodusesse vedelema jätta pole ka õige. Koerale ta ka vaevalt külge hakkab. Aga see, et kitsed õues õunu söömas käivad- täiesti normaalne nähe. Minul eelmise aasta jõulude ajal oli 7 kitsepunt õues maiustamas. Väga kena oli köögi aknast nende toimetamisi jälgida.
ikka lõbusalt
krissu
Postitusi: 43
Liitunud: E Okt 20, 2008 6:35 pm

Re: Andke nõu

Postitus Postitas krissu »

ma pigem pakun, et enne, kui külm tuleb, jõuab mõni rebane või hulkuv koer jaole, sest sellel loomal polnud küll mingit jõudu põgenemiseks. Aga muidugi on kena vaadata, kui kits käib akna taga söömas, kuigi tema tegevusjäljed ei ole nii kenad, kui kõik jäljed on s***a täis.
Eks kaeb, pärast aastavahetust anna asjast kohalikele jahimeestele ka teada, las siis ise mõtlevad, kuidas ta kätte saada, või kas teda üldse tarvis taga ajada.
Tänud rahvas ja häid jõule teile,
k.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Andke nõu

Postitus Postitas gunnar »

krissu kirjutas:Eks kaeb, pärast aastavahetust anna asjast kohalikele jahimeestele ka teada, las siis ise mõtlevad, kuidas ta kätte saada, või kas teda üldse tarvis taga ajada.
Tänud rahvas ja häid jõule teile,
k.


Kui tal polnud jõudu kraavistki läbi minna, siis pole neil peale aastavahetust küll enam midagi taga ajada. Üldiselt, ma ei imestaks kui läheksid metsa alla kuhu põgenes ja nii paarisaja meetri pärast leiad ta maast...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Andke nõu

Postitus Postitas Feen »

Huvitav, kui tegemist solkmega (põhiline kurjam pasatõve teemal), peaks see hakkama külge nii koerale kui inimesele. Solkmeid muidugi peaks ka mitu liiki olema, aga ehk hakkab külge nii koerale kui peremehele :M
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Andke nõu

Postitus Postitas sooviku »

Feen,pagan,kas sa tõesti soovid Krissule ja ta koerale jõuludeks solkmeid külge :shock: .
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Andke nõu

Postitus Postitas kakuke »

Naljaga pooleks ehk on selle söömaorgia puhul isegi kasuks. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Andke nõu

Postitus Postitas Kaarel »

Tere!
Solkmeid(ascaris) on mitut liiki. Inimesel inimesesolge ,seal seasolge jne. Seasolge inimeses ei
parasiteeru ja vastupidi. Küll aga võib inimene olla solkmete vaheperemeheks(kutsika/koera solkme puhul). Mina olen nii asjast aru saanud.
Tark ei torma!
krissu
Postitusi: 43
Liitunud: E Okt 20, 2008 6:35 pm

Re: Andke nõu

Postitus Postitas krissu »

jah, nii ongi et uuel astal pole enam kedagi taga ajada. Eile hommikul ei olnud värsket jälge enam aias, ja metsas käies leidsin juba ainult rindkere, koos esijalgade ja peaga. Rebane oli jõululõunat võtnud. :D Koer saab ussirohud aga mina ei puutunud temaga nii palju kokku, et seda karta oleks. Seekord siis lõppes nii, et loodus tekitas probleemi ja loodus lahendas probleemi.
Tänud ja tegusat uut aastat!
k.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Andke nõu

Postitus Postitas Feen »

Solge solkmeks, aga enamasti on totaalse pasatõve korral seganakkus. Ja siis võib kenasti mõnele parasiidile inimene ka vaheperemeheks olla. Miks ka mitte koer. Ega ma kellelegi seda jama ei soovi, isegi neid pasaseid ära komposteerinud ja siiani vist terve :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta