Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas mustlesk »

Annan pisut lisainfot ka. Tegu kahe loomaga ja liiguvad juba pikemat aega meie maadel. Päris mitu korda kasutasid ühte ja sama teed liikumiseks, üks päev ühele poole teine päev teisele poole. Ei liikunud reas vaid kõrvuti, tee ääres kraapimis ja märgistamis jäljed.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Hing ei andnud rahu ja käisin naabri juures,palju sellest nüüd abi on aga see on puhast verd hundikoera jälg.Tänaval vahtisin igasugu nähvitsate jälgi aga need on ikka päris ümmargused. Pilt

Homme püüan leida metsast hundi oma ja panen kõrvale.
Viimati muutis andrus, R Dets 26, 2008 4:43 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas jagwelt »

Hunt mis hunt
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas jorr »

Mina ehk ei ütleks,et tegu hundiga,esimesd varbad-küüned pole koos ja jäljekuju ümarikum,pehmem.Muide,ka seda peab vaatama,et kuidas loom on liikunud,kuidas jäljerada kulgeb?Kas on liikumisel astunud jälg jäljes või paterdanud nagu kährik jms?Näiteks hall ja valgejänesel näitab jäljerada loomaliigi päris täpselt ära.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

Pole samuti mingi hundi spets, kuid minu arust rohkem hundijälg on Andruse näidatud hundikoera oma, kui Kakukese "hundi" oma :mrgreen: ..sry. aga see on tõesti ainult visuaalne tõdemine.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas Joosep Käba »

jorr kirjutas:Mina ehk ei ütleks,et tegu hundiga,esimesd varbad-küüned pole koos ja jäljekuju ümarikum,pehmem.Muide,ka seda peab vaatama,et kuidas loom on liikunud,kuidas jäljerada kulgeb?Kas on liikumisel astunud jälg jäljes või paterdanud nagu kährik jms?Näiteks hall ja valgejänesel näitab jäljerada loomaliigi päris täpselt ära.

Öeldi ju, et naabri koera jälg. :VS
Kuule jorr kui Kakukese jäljel on küünised koos ja sellel pole siis läks küll midagi puusse? :D
See tõesti rohkem hundijälje moodi aga kui väidetud, et naabrikoer siis ....
ühesõnaga ähmane on see piir.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas jorr »

Jah,ma juba mainisin,et ega seda jälge eriti täpselt ütle kui tegu pildiga,ka muud asja tuleb tähele panna,mitte aint ühe jälje kuju.Andrus ütles jah,et naabri koer ja ma siis juhtisin tähelepanu,et mis nati teist moodi kui hundil,kuigi pakuti hundi jäljeks.Ehk on kellegil võimalik kaukaaslase(koera ikka mitte inimese) jälge üles panna,ka suur jälg aga teist moodi kui hundil või hundikoeral.Praegu meil neid segaverelisi (hundikoera -kaukaaslase) ristandeid päris palju liikvel ja neil jälle omapärane jäljekuju.Lumega metsas annab päris nuputada,et kes kooserdab?
noorus on ilus aeg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Olen siin vahtinud igasuguseid penide jälgesid(käisin täna rakveres kõik tuttavad läbi kellel koer on) ja kõige enam siiski võib ajada segamini ikkagi sellise koeraga millel hunti rohkem sees.Teised kipuvad ikka sellised ümmargused olema.
jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas jorr »

Täpselt Andrus,aga püüa nüüd metsast ka hundijälg üles foorumi panna ja kõrvuti hundikoera jäljega,siis saaks erinevusi tähele panna?Samuti võiks olla kõrvuti rebase,kähriku ja väiksema karjakrantsi jälg,need ka päris sarnased.Kährikut ja rebast aitab väga hästi eristada just jäljerida,mida nad rahulikus olekus liikudes endast maha jätavad.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas Ain Aavik »

Peale pikka :VS ja :M leidsin üles ühe selgema jäljepildiga selgitava loo Maalehe veergudelt

http://paber.maaleht.ee/?page=Loodus&gr ... kkel=11224

Kui võtta ja panna kõrvuti Andruse pilt ja maalehe pilt , saab aru küll , mis loom on milline - proovisin kruttida selgemaks Photoshopiga ka Kakuse pilte - jään nendest jälgedest küll vastusega pisut jänni ja kaldun arvama , et kõige õigem on küsida Läänemaa meestelt . Anti Peetris, Hannes Tähtsalu ja Heiki Saunik olid nood mehed , kes need huntkoerad ära kutsusid , nad oskavad ilmselt paremini kommenteerida , kellele kuuluvad jäljed Kakukese piltidel .
Edu
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas Joosep Käba »

"Hundi jäljed, näha on esikäpa ja tagumise käpa jälje suuruse vahe".
Jutt Maalehe pildi alt.
Oma vaatlustel olen ka seda tähele pannud. Siin vist kirjutasin ka korra, et üks infikaatoreid on esikäpa jälje ja tagumise suuruse erinevus. Ilmselt on see seda suurem, mida võimsam on loom???
Koeral pole nii suurt erinevust küll täheldanud.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

jorr kirjutas:Jah,ma juba mainisin,et ega seda jälge eriti täpselt ütle kui tegu pildiga,ka muud asja tuleb tähele panna,mitte aint ühe jälje kuju.Andrus ütles jah,et naabri koer ja ma siis juhtisin tähelepanu,et mis nati teist moodi kui hundil,kuigi pakuti hundi jäljeks.Ehk on kellegil võimalik kaukaaslase(koera ikka mitte inimese) jälge üles panna,ka suur jälg aga teist moodi kui hundil või hundikoeral.Praegu meil neid segaverelisi (hundikoera -kaukaaslase) ristandeid päris palju liikvel ja neil jälle omapärane jäljekuju.Lumega metsas annab päris nuputada,et kes kooserdab?

Täna sigade jäljeluurel leidsin sellised jäljed (ilves?), tegin tel. pilti, kuna mõtlesin selle teema peale siin :D
Pilt
Pilt
Pilt

....polnud midagi paremat käepärast ka kohe võtta, et jälje suurust teieni tuua. Relvaluba on teist vast igaüks näinud :mrgreen:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kui jälg ümmargune ja ühte jutti jookseb siis ikka ilves. Koera/hundi jäljega ilvese oma sassi naljalt juba ei aja. Küünise jäljed puuduvad ja ka varba jäljed on iseloomulikult ümarad.
Udune too pilt on aga võib olla ilves küll.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

Joosep Käba kirjutas:Kui jälg ümmargune ja ühte jutti jookseb siis ikka ilves. Koera/hundi jäljega ilvese oma sassi naljalt juba ei aja.
Udune too pilt ov aga ilmselt ilves.
Udune sellepärast, et mu telefon laseb läbi ainult 1,3megapixel-t. :wink: ..Aga ilves(ed) on meile ennast neile lumedega sinna Luunja maadele kõvasti ilmutanud.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Hundi või koera jälg (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

Joosep Käba kirjutas:Kui jälg ümmargune ja ühte jutti jookseb siis ikka ilves. Koera/hundi jäljega ilvese oma sassi naljalt juba ei aja. Küünise jäljed puuduvad ja ka varba jäljed on iseloomulikult ümarad.
Udune too pilt on aga võib olla ilves küll.

Minu pildil küünised ju täiesti olemas :roll:
Panen ka ühe "kindla" ilvese pildi kõrvale võrdluseks:

PiltPilt
Vasta