Karu

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Karu

Postitus Postitas rajaleidja »

Mis neist mõõtudest ja piltidest. Ma ootan karu peiesid :)
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Karu

Postitus Postitas aadu kadakas »

No vot, nii need jahimeeste memuaarid alguse saavad. Pole infot, tuleb hakata ise ette kujutama :D
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Karu

Postitus Postitas Inks »

Kas karudele ei tehta sepetsiaalseid söödakohti nagu on sigadel jne??? Küsimus tekkis sellest, et seoses jahihoojaga võib talveunest äratatav karu olla emakaru, kellel on pojad ning talvel pole karul kusagilt toitu? (täisväärtuslikku) saada, et pojad üles kasvatada. Kas karu uinub uuesti kui on äratatud ???


PS! Ei hakka karjuma, et rumalad küsimused. Alles õpin :oops:
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Karu

Postitus Postitas puugi »

Ei juhtu karudega kes jooksu aetakse midagi.Otsivad endale ruttu uue pesa ja talvel peavad täiega paastukat.Meil liikus ükskord aastaste poegadega 4 kilomeetrit ja jäi jälle magama.Teine teema on nende karuemadega kellel talvel pojad sünnivad,sest vastsündinud on abitud kui ema ära jookseb. :!:
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Karu

Postitus Postitas mustlesk »

Kirjanduse järgi otsivad karud endale sügisel valmis mitu pesa ja kui ühest mingil põhjusel lahkub, siis liigub järgmisse ja magab edasi.
riff
Postitusi: 2
Liitunud: P Dets 23, 2012 7:40 pm

Re: Karu

Postitus Postitas riff »

sajand tagasi eesti karujahimehed
http://aule.ee/ida/kirjutised/ludvik_jahilood.pdf
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Karu

Postitus Postitas aadu kadakas »

Koos sõpradega traditsioonilise jahinädalavahetuse teabena.
Neljapäeval tuli suur karu seasöögi lähedale. Sead tulid... ja läksid.
Laupäeval "astusime" teises kandis passi minnes "peale" emakarule kolme pojaga.
Pühapäeval tulid sead kolmandas kandis söögile, rahutud nagu kärbsed ja peale karu liikumist metsaservas kadusid paari minuti pärast nagu õhk.

See emakaruga kohtumine oli seekord üsna hirmutav. Igatahes sõbraga panime pühapäeva hommikul valged linasesärgid selga ja nautisime päeva ja elu.
Metsa kaelakoht kahe põllu vahel. Kolm teekest teise põldu. Vahel Lv-noorendik ja üksikud kased sees ja servas. 5 minutit arutasime asju hargnemiskohas ning mina vaskule, mis kohe põldu ja sõber paremale võsa vahelt minema põllunurka. Vaatan kivihunniku kohal, kuhu kolmas tee põlluni tuleb, et krdi suur kivi ja kae liigub ka. Siis 20 m peal mamma püsti (nõgesed ja koeraputked tal nabani) ja 2 poega kase otsas, üks veel all rohus. Noh?, küsisin poolkõvalt. Tuul minu poolt. Mamma nõelus edasi-tagasi ja puhises mis kole, kuni pojad maha tulid ja õnneks hakkasid võpsikust läbi suruma. Kurja, sõber ju just läheb sealt kitsast vahest. Tegin sellist häält, et sead kuulsid ka ilmselt sohu ära:"Hoia, karu tuleb!" Astusin suts põllu poole ja nägin, et semu just põllu nurka jõudnud. Mõtlesin, et hästi. Siis aga kargas karu põllupoolsest küljest välja ja sirgelt sõbra suunas ja ca 20 m peal püsti. Sel hetkel tuli mul esimest korda püss meelde. Ja siis karu täiega sõbrale peale ja kuulsin, kui vana laadis ja ütles kõvasti: "Minge ära!" 5 m enne ja 1 sekund enne laskmisplaani pööras aga vana äkki võssi tagasi ning tuli meie arutluskohta. Seal jälle lõhn ees. Suu vahtus lendas 40 m minu tuldud jälgi mööda minu suunas nagu umbes rünnates ja siis koledasti möirates metsasiilu mööda minema. Pojad tegid ka hullu häält.
Sõber ei astunud endise ohvitseri taseme kenasti välja vedades jalatäitki kuskile poole ja selgus, et tema ja emakaru vahel oli üks karumõmm, kes ehmatas nii mehe kui ema reaktsiooni peale ning pani võsa serva. See olukorra päästiski, ilmselt. Või minu kõva hõikumine seljatagant. Lasta mina poleks tõenäoliselt enne saanud, kui oleksin kohale jõudnud. Meie kahe vahe oli 88 meetrit ja mees-karu ühel joonel. Üks mõte käis peast läbi: kiirabi... kohe peale olukorra lahendamist, kui midagi veel võtta on... aga enne sinna ja appi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Karu

Postitus Postitas kakuke »

Adrenaliini jagus siis kohe mitme jahi jagu. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Karu

Postitus Postitas hundikütt »

Ja pesumasinal tööd tükiks ajaks :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Karu

Postitus Postitas aivar00 »

Ma kaldun arvama, et sellises olukorras ei olnud pükstel isegi mahti püüli sõeluma hakata :lol: Igatahes väga vinge.
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Karu

Postitus Postitas Ats »

http://www.maaleht.ee/news/uudised/eest ... d=66722365

vaatasin foorumis sellest juttu pole, igatahes õnnitlused kütile
Pole looma, pole probleemi!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Karu

Postitus Postitas Tormis »

Virgi! Palju Õnne, iga jahimehe unistus on oma lastud karu maitsta. Las koerad hauguvad, see nende amet!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Karu

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Õnnitlused Virgile ka siitpoolt! Kas karujahist uuel hooajal püssi-panni saates ka muljeid jagatakse? :wink:
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Karu

Postitus Postitas Messer »

Õnnitlused ja lugupidamine! Sellest olukorrast oleks saanud päris korraliku saatejupi teha.
Kommentaariumitest saab nüüd igal juhul palju rumalaid arvamusi lugeda.
Aga nendest pole avalikus meedias jahiteema korral kunagi puudus olnud.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Karu

Postitus Postitas Välek »

Karu poegadega käib söödal. Kuidas teie karudega lood? Huvitav, kui miinusekärakas tuleb, kas siis keerab kerasse...
Vasta