Sokk 2009

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas volli30 »

Meil kitse on a soku pead ikka otsima.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas sammal.habe »

sellest r22kisin ma juba enne s6da h2rra ringkonnaylemaga - ehk juba eelmisel sygisel oli selline tunne et sokku on tublisti v2hem n2ha kui kitse. ent meie vanemate jahimeeste arvates oli sokk olemas kyll, aga kas rohu sees v6i metsas v. muidu n2htamatu... :wink:
sel aastal soku liikumisi uurides oli sigudikke vaat et rohkemgi n2htaval kui kitselisi. viimasel ajal olen kodumaalt eemal olnud ja uusimaid olusid muidugi ei tea. esmalt arvasin et meil tarkuselinn ja sealt tulevad salakytid syydi, aga kui mujalt ka sarnased teated tulevad, siis ju see ulukipopulatsiooni tavap2rane k6ikumine on. v6i syyakse kitselised lihtsalt 2ra - ilveste ja MaSu-s t@@ta j22nud kylameeste poolt?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas andrus »

Meite pool sokuga samad lood.Kitse(aga vähem) on aga enamus ilma talledeta.Mina pole isiklikult see aasta talle veel näinud.Ja metsas käin vähemalt 2x nädalas.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Meite pool sokuga samad lood.Kitse(aga vähem) on aga enamus ilma talledeta.Mina pole isiklikult see aasta talle veel näinud.Ja metsas käin vähemalt 2x nädalas.

tallesid olen küll näinud, kodu juures kits kahe tallega taidleb ringi ja ühekorra jahile sõites juuli algul seisis tall metsateel, kitse nägin suure vahtimisega kõrval heinamaal ära ...
aga vähe on kitse jah
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas jahe »

Eks kitse-soku vähesuses on põhjuseid mitmeid,kindlasti unt ja ilves ,aga ilmselt peamine põhjus on see püssiga olend ja üsna vabad limiidid,aga vähemasti jääb mitu tuhat ha metsa alles ,mis kitsed muidu oleks ära söönud :wink:
243win
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas sooviku »

Tulin tund aega tagasi(nii kella nelja paiku päeval siis) Sindist ja süda väriseb praegugi veel sees.Otse linna piiril,kus saad juba parema jala sügavamale suruda,kargas Sokk 2009 siukse valuga teele,et pidin osa Vitara kumme asfaldile jätma.Tea,kas Sintis mõni kodukits häälitses,et nii kiire oli majade vahele minna.Ilus suurte sarvedega loom oli.
Naine võib olla,koer peab olema!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas Joosep Käba »

Jah ega see lõbus pole. Mul endal Kits 2007 lõhkus autu päris ära. Preemiaks sain turvapadjaga vastu vahtimist ka veel.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas kakuke »

Mul täna sama juhus oli, et hakkasin Tartusse sisse sõitma, kui vahetult enne linna põllus vaatan, et sokk väljas. Pidasin auto kinni ja puhusin kitsepiuksu. Hakkaski diagonaalselt kohe minu suunas liikuma jooksuga. Ju jooksukas peast soojaks ajanud. See juhtus siis nii pool neli päeval. Eile õhtul ja täna hommikul vara oli veel silmapiiril sokkusid kitsedega ja ilma, keda kaine mõistus maha jätnud ja keda kannustas tagant vaid sugukihk.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas Kolevoll »

Eile-üleeile oli kitselisi liikumas näha päev läbi. Tänagi juba loomakest nähtud ühe talu sissesõiduteel. Aga kolmeharuliste sarvedega sokku ma veel kohanud ei ole.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas honkomees »

Täna hommikul vaatasin põllus kitse, tall tölberdas sabas, jooksukast ei märkigi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
sokupoiss
Postitusi: 26
Liitunud: T Mai 11, 2004 6:51 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas sokupoiss »

Kolme sarveline sokk, kütitud viimasel nädalavahetusel.
Manused
sokk 2.JPG
sokk 1.JPG
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas Kellapoiss »

Lootsin salamahti,et minus kadedust pole.Looda sa.Nüüd purebki ... .Olen püüdnud kah ainult väärakaid nokkida,aga need on tõesti vinged.Edu
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas aivar00 »

Mul üks analoogne olemas (y)
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sokk 2009

Postitus Postitas Ats »

üle eelmine aasta sai ka üks selline sokupoiss lastud
Pole looma, pole probleemi!
Vasta