Nugis ja nugisejaht

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

kult kirjutas:Oleme üsna thti näinud nugist keset suurt põldu jahti pidamas,seda juba kuskil kella viiest -kuuest .Varem pole sellist janti näinud,ta ju seal lagedal põllul ideaalne saak nii mõnelegi teisele "röövlile".Ei tea kas metsast hiired otsas? Kas kuskil veel midagi sellist näha on olnud?
Kivi kotti!


Nägin ka nugist põllul ja mõtlesin mida janti?
...kohe metsa...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

:) Saialõikaja ka pajatas, et kui suuskadega põldusid pidi ringi ajada, võiks nii mõnegi nugise kätte saada (ma eeldan, et ta suusatamise teemal põldusid). Märkis veel, et nugist pidi põllus olema lihtsam tabada kui rebast, vot, ka selliseid kohtasid leidub meie riigis.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Feen kirjutas::) Saialõikaja ka pajatas, et kui suuskadega põldusid pidi ringi ajada, võiks nii mõnegi nugise kätte saada (ma eeldan, et ta suusatamise teemal põldusid). Märkis veel, et nugist pidi põllus olema lihtsam tabada kui rebast, vot, ka selliseid kohtasid leidub meie riigis.


No millestki said sa nüüd küll valesti aru aga ega ma pahandagi :twisted:
Rääkisin suga muidu ikka sellest, et rabase naha väärts rahaliselt on rohkem kui poole väiksem nugise naha väärtusest, olgugi et nugist on tunduvalt lihtsam tabada (st. meie maade peal on rebast väga vähe ja nugist nii et puudu ei tule :) )
Mööda sihte suuskadega sõites võid pea iga saja meetri tagant kohata nugise ülekäike, samas rebase jälgi põldudel vaid mõned üksikud!

Ise pole kunagi ühtki nugist põllus näinud ja suuskadega mööda põlde pole ka teisi taga ajanud :D aga seda looma ikka liigub omajagu, see on küll selge :wink:
Kasutaja avatar
Voog
Postitusi: 20
Liitunud: N Sept 07, 2006 11:28 am

Re: Nugis ja nugisejaht

Postitus Postitas Voog »

küsimus nugise hääle kohta
Nimelt on mu isa mesinik ja nugis külastab meid tihti.Nägime et öösel on ta kõvasti kärgi söönud aga kas ta on küünist lahkunud ei tea. Mina siis ootasin küüni taga fotokaga ja isa kolistas küünis et teda välja ajada.aga tuhkagi.üks elukas pages hoopis kahe puuriida vahele ja välja ei tule.tegi imelikku häält mis mõtlema panigi. ta kräunus ja urises nagu kass :| . stress oli nii kõva et ei tulnud enne ööd sealt välja. ma pole ennem sellist kräunumist nugise poolt kuulnud ja otsustasin küsida teie kogemusi.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Re: Nugis ja nugisejaht

Postitus Postitas Vari »

Vanasti ,kui nugiseid veel taldrikraudadega püüda sai, siis raudu sattunud nugis tegi ka vahest sellist kräunuvat häält. Eriti veel siis kui tal kraest kinni sai võetud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Nugis ja nugisejaht

Postitus Postitas jorr »

Jah,nugine kräunub kassi kombel ja turtsub ka,isegi nirk turtsub kassi kombel aga hääl peenem(jäi mul kunagi taltrikute vahele kui tuhkrut laudast püüdsin).Oli omal kunagi juhus,et nugis puges puuriide alla kuuris.Tagusin ja kolistasin aga välja ei tule.Ladusin siis terve riida ümber(kuur kinnine),et küll ma su kätte saan.Ootas paganas viimaste halgude all ja alles siis pani minema ning tahtis uuesti laotud riida alla pageda aga ei mahtunud kohe ja sain kätte loomakese,siiski kulus kättesaamisele paar tundi tugevat tööd(uus puuriit kuuris).
Meekärge kasutasin ka ise söödana nugisepüügil.Praegu pidi kopranääre paremini meelitama.
Räägid,et nugisejälge palju,arvan,et nugist kindlasti seal on aga üks nugis võib ka mitmeid jälgi teha ja kuna nugis kiskja, siis ega ta karjas ela,vaid üksikult liigub.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Voog
Postitusi: 20
Liitunud: N Sept 07, 2006 11:28 am

Re: Nugis ja nugisejaht

Postitus Postitas Voog »

igatahes aitäh teile ma ei pea enam pead vaevama et äki oli hoopis mõni küla kass kes sinna kinni jäi, ja ma ei pea nüüd puuriita ümber hakkama laduma :D
Vasta