Nugis ja nugisejaht

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ega ei peagi mitut meest olema.Kui avastad nugise puu otsast, jätad jope põõsale selga , teisele põõsale ka midagi peale ja ise vastaspoole.Nugis on segaduses- puu puha ümber piiratud,ei oska end peita.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Siili kirjutas:Ega ei peagi mitut meest olema.Kui avastad nugise puu otsast, jätad jope põõsale selga , teisele põõsale ka midagi peale ja ise vastaspoole.Nugis on segaduses- puu puha ümber piiratud,ei oska end peita.

nii saab isegi ilma püssita metsas olles nugise kätte - jätad paar hilpu puu alla ja ise koju püssi järgi, nugis ei kao kusagile. Kontrollitud võte.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Kuidas 22LR-ga pihta ei saa, minu meelest on nugis piisavalt suur märklaud nii 25m pealt, isegi 50 m oleks paras. Ei sega seal metsas mingi tuul.
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

honkomees kirjutas:nii saab isegi ilma püssita metsas olles nugise kätte - jätad paar hilpu puu alla ja ise koju püssi järgi, nugis ei kao kusagile. Kontrollitud võte.


Seda nippi peaks päris proovima,võib vaja minna.Kunagi oli selline juhus et padrunid said otsa aga nugis puu otsas ja koer haugub.Käisin jooksuga sõbra juures, tõin padruneid(edasi tagasi u.5km),koer õnneks valvas niikaua.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

nugis ja nugisejaht

Postitus Postitas jorr »

Ise ma suurem nugisekütt ei ole aga puu otsast olen lasknud nugist siledaga ja linnuhaavliga 5--7. ei lõhu nahka eriti ära. Raudatega püüdes otsin jämeda oksaga kuuse. Keset oksa panen tüki meekärge või verist liha ja kahele poole oksa peale rauad. Raua trossid kinnitan oksa külge nii, et kui kinni löövad kukkuvad koos loomaga rippuma, kui on käppapidi vahel siis ei saa käppa läbi närida.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: nugis ja nugisejaht

Postitus Postitas kakuke »

jorr kirjutas:Raudatega püüdes otsin jämeda oksaga kuuse. Keset oksa panen tüki meekärge või verist liha ja kahele poole oksa peale rauad. Raua trossid kinnitan oksa külge nii, et kui kinni löövad kukkuvad koos loomaga rippuma, kui on käppapidi vahel siis ei saa käppa läbi närida.

Sa vist kunagi püüdsid nii ja seadusekuuleka kodanikuna nii enam ei püüa. Onju? :wink:
Meekärjetriki kavatsen ise see talv kastis ära proovida. :idea:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Nugis ja nugisejaht

Postitus Postitas jorr »

Ei ole ise meekärge kastis proovinud.Talvel kasutasin kastis alati konna.Tuhkrule väga meeltis. Konni saab talvel allikast.Kui tead mõnd keevat allikat, need ju ei külmu, pöörad kepiga seal sees ja konn tulebki üles.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Oot ... nüüd läks midagi vist viltu. Vaata teema pealkirja, oma eelmist ja praegust postitust. Jutt nugisejahis. Tuli meelde, et ühed mu naise sugulased olid see talv nugisega hädas olnud. Olid mitmesse tarru sisse murdnud talvel ja palju paksu pahandust teinud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Seda jorri moodi raudadega püüki olen minagi harrastanud.Muidugi siis,kui nõukogud seda veel lubasid.Ja meekärg on väga hea sööt.Seda kasutan ma praegugi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Nugis ja nugisejaht

Postitus Postitas jorr »

Mis puutub seadusekuulekusse siis minu arvates meil Eestis selliseid ei esine, või tahad väita, et oled imelaps. (See puhtalt minu arvamus, ega pruugi tõsi olla).Ei tea ka sinu vanust ,kuid vene ajal neid küll polnud.
Jälle teemast mööda lastud.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tegelikult ongi nii, et noorema põlvkonna jahimehed (kaasaarvatud mina) pole selliste vanade, keelatud vidinatega hästi kursis ning seetõttu on ka ülimalt seadusekuulelikud ses suhtes :D no, satuvad kätte lubatud vidinad ning keelatutest ei oska isegi puudust tunda. Ja nende kastide ja raudadega mässamise teemal on hatkelgi päris hulk erinevaid võimalusi ning eks needki loomasid püüa.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tegelikult täpselt nii ongi nagu Feen kirjutab. Kui conibeer ja tavaline kastlõks püüavad samahästi kui kunagised taldrikrauad siis milleks peaksin metsa vahel vargana ringi hiilima? Eraldi nugist püüdnud pole, aga eks see talv proovin järgi kuidas legaalsed asjad tema peal töötavad. Hea meelega kuulaksin sõnavõtte a`la nugis ja conibeer vms.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

nugise söödaks on minu teada kõige parem loomade (põdra, sea) sisikonna vahel olev rasv... too pidi kõige paremina lõhna ka jäätunult eritama ... meeasja proovin ka see talv kindlasti ära, kuigi kärgesid enam meega pole aga vast ajab asja ära kui ka kulbiga mett panen :wink:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Meekärg on hea ja seda saab turult ikka.Ega kärge ei pea olema kilodes,piisab väikesest tükist.Natuke määrid mett ka puudele ümber lõksu.Meil käisid siin soomlased rääkimas oma lõksupüügist.Nende jutu järgi pidi kõige parem sööt olema kähriku liha.Ja seda kõigile väikekiskjatele.Need kohe surmavad lõksud on ikka karmid küll.Väiksema looma kolju lüüakse päris puruks.Trofeest pole juttugi.Conibeeriga saad veel pea kätte.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Olen see kuu kätte saanud juba 7 nugist. Mets kust neid püüan on umbes mingi 100 hektarit. Huvitav on see, et kõik need seitse olid isased. Huvitav kuhu emased saanud on? Või on sel aastal isaste arvukus proportsioonist väljas. Eelmistel aastatel sellist asja pole olnud. Oskab keegi ehk kommenteerida?
Vasta