Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
pure
Postitusi: 40
Liitunud: N Juun 02, 2005 9:46 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas pure »

Eks lasen siis samuti vanamoodi edasi :) kuidas muidu hetkel on nugistega, mul 1 kuu juba pmst. vaikus, nelja puuri juures olid jäljed, kuid sisse ei läinud - ei tea vb. lõhna polnud vms. :|
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Keerake nahad ümber õigel ajal.Ärge kuivatage päris ära,lihtsalt tahkeks,et on vormi võtnud japind ei kleebiks laua külge.Aega ei oska öelda ,oleneb kuivatamisruumi temperatuurist.Siis pole hirmu ,et läheks katki või oleks jama keeramisel.Esijalad võtan käpa esimesest liigesest lahti ja jätan rippu .Kuivatan pea ülespidi ja jalad jäävadki kenasti kõhu alla rippu.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Nugisenahka,karv seespool,kuivatada üle kahe tunni ei tasu. Mina pööran siis ringi ja tõmban lauale millele on enne ajaleht ümber keeratud. See imeb veel rasva ja niiskust,kui seda jäänud on,omasse. Esikäpad,mis on küünarliigeseni lõhki lõigatud,kuivatan algul selliste parajas mõõtus käpapulkade peal.Need pulgad hoiava selle käpaaugu kokkukuivamise ka ära.Peale ümberpööramist jäävad niisama rippu.Lahtilõigatud saba kinnitan lauale krohvivõrgu tükiga.
Naine võib olla,koer peab olema!
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas aberukk »

Tegijamad mehed võiks ikka rohkem pilte üles panna, sellest ehk oleks teistel rohkem kasu oma oskuste lihvimisel.
pure
Postitusi: 40
Liitunud: N Juun 02, 2005 9:46 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas pure »

Erinevatel päevadel. Korraga kaks on rekord siiamaani :|
Nii teen mina. Esikäpad ainult pikad, peab siis lühemalt tegema (või koguni üldse ära lõikama või pooleks - pikkupidi - oskab seda pikkupidi keegi kommenteerida, kas mõjutab parkimist või hinda?) Siiamaani tänavu olen saanult ainult ühe emase tüvepikkusega 56 cm ja ühe kivinugise tüvepikkusega 62 cm.
Manused
IMG_0065.JPG
IMG_0094.JPG
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas rixa »

Nugise küttimise kasuks räägib ühelt poolt asjaolu, et karusnaha müügiga võib head raha teenida.

Ei saa üldse aru, mida siin kurdetakse, et vähe makstakse. Lehes ju isegi kirjutab, et head raha saab. :P
pure
Postitusi: 40
Liitunud: N Juun 02, 2005 9:46 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas pure »

Antud pildi kohaselt tundub ikkagi ilveselõksu moodi, pilt võib muidugi petlik olla.
Link, mis viitab samale tehnikale, kuid püüab ahmi.

http://www.trapperman.com/forum/ubbthre ... /3908540/8
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sax »

Nje paimal, nje vor. Punkt
tnusepp
Postitusi: 29
Liitunud: N Nov 21, 2013 4:24 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tnusepp »

Kindlasti suurem uluk kui nugis. Nugise raudu oleks võinud sinna auku 4 tükki toppida. Siis kui oli kordonisse ära lohistatud see pakk siis tuldi minu käest nõu küsima mis see on. Ma siis küsisin et milleks ära lohistasite raudasid ju ei olnud sees võibolla mees otsib taga praegu ja kui oleks tahtnud kätte saada kelle oma siis oleks võinud kaamera panna, aga noh läks nii nagu alati
andi
Postitusi: 1
Liitunud: P Nov 02, 2014 11:02 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andi »

Kas nugise nahku on keegi müünud? Kui siis mis hinnaga on ostetud?
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

Tere kütid!
Soovin järgmine hooaeg proovida kiskjaid peibutada kopranõrega. Oskab keegi mingit soovitus jagada, kuidas hoiustada sügis/talveni. Võib-olla mõni näpunäide millega kokku segada või naturaalne see kõige parem? Hetkeseisuga mõlemad purgid ilusti täis.
Manused
18216929_1682130981800309_1672880125_n.jpg
18197783_1682130978466976_1445548799_n.jpg
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Mina pole selle nõrega midagi erilist ette võtnud enne puuri panemist.Olen kopral selle kaadervärgi kogu täiega tagant ära lõiganud ja sügavkülma pannud.Kui aeg käes lõksudesse viia,kirvega parajad palad ja kogu moos.Eraldi välja puhastada,nugisepüügiks,ei näe küll vajadust.
Naine võib olla,koer peab olema!
tnusepp
Postitusi: 29
Liitunud: N Nov 21, 2013 4:24 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tnusepp »

Piltidel on nii kõpra nõre kui anaalnääre need erinevad asjad. Kui lõksutamiseks ja soovid purki panna siis sega vaseliiniga saad manti rohkem ja hea lõksusid kokku määrida. Või sügav külmutad ja kui lõksu metsa viid siis juba hõõrud puid sellega,tekitad lõhna koridori mida mööda loom su lõksu leiab.
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

Kas väiksemas purgis see hele ollus on kopranõre?
Jaht koerata on nagu tummfilm.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tireb »

kopranõre on need prepareerimata asjakesed selle laua peal
Vasta