Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Võib ka nii juhtuda.Kohesurmav eluspüügi lõks :)
Manused
20191207_122749.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

Mul jäi aastaid tagasi samamoodi tõhk sellisesse puuri kinni. Ei tea kuidas jõudis päästa ja joosta :?
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

Tere kütid kuidas sel aastal ka saagiga on nugise puhul
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Tuli lumi maha ja otsustasin koeraga nugiseid otsima minna, aga koer leidis esimese 10 minutiga sead ja ülejäänud päev kulus koera kätte saamisele. Mõtlesin et jäängi metsa, 6,5 tundi haukus siga, siis lõpus väsis nii palju ära, et sain ta maha kutsutud. Aga ainult ühed nugise jäljed leidsin, lund pisut vähe veel, et ilma koerata jälge ajada.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Sel aastal lõikasin mina endale nugise peibutamisega näppu,et mitte öelda kätte ja kõvasti :( .Tegelikult olen ma kõva peibutamise usku ja katsetanud igasuguseid lõhnu ja hääli.
Suvel,kokkutulekul ostsin kalalõhnalist peibutusvedelikku.Olen ise kunagi teinud sellist puudele määrimiseks kalapastat ja kalaga ka nugist püüdnud.Ühesõnaga see ostetud sprey ütles kohe üles ja tänu sellele sain novembri keskel neli nugist. :D Mingi aeg leidsin uue pihusti ja läks peibutamiseks lahti.Lasin rauadadele,puuridesse ja ümber ringi puudele seda haisu ja.......siiani täielik vaikus.Nugis ei saa ka otsas olla,sest olen ikka palju aastaid püüdnud ja alati vähemalt paarkümmend või üle looma saanud.Osa kaste on ka täiesti puutumata kohtade peal.Krt ja pidin ma kõik oma 30+ lõksu "ära peibutama".Nüüd vaatan,et mõni valgemast lauast kast on selle vedeliku kohalt päris süsimustaks tõmmanud.Tundub,et ma sain peibutuse asemel peletusvahendi.
Ah jaa,mul käis igal öösel rebane garaaži eest läbi(oli valvekaameras).Mõtlesin,et katsetan,mis too elukas lõhnast arvab.Lasin sauna nurga peale ja peale seda vend enam näole ei anna. :lol:
Naine võib olla,koer peab olema!
mhe

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mhe »

Ei taha see aasta need nugised ka ilma peibutamata lõksu minna. Elu on neil ju lill. Lund ja külma ei ole olnud. Ei ole meelitanud see aasta neid lõksu ei mesi, kopra nõre ega põdra magu. Vähemalt minu kogemusest. Aga lõkse koju ära tuua ka nagu ei raatsi.
ruudim
Postitusi: 12
Liitunud: P Jaan 31, 2016 1:56 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas ruudim »

Tere.Kirjutaks ka paar lauset tänavusest nugise püügist.1 nov panin rauad kastidess,söödaks põdra kops,kasti äärtele määrisin kopra nõret.Kuni 25det oli saagiks üka nugis,Vahetasin algul iga nädal sööta ei midagi,siis lasin söödal seista 2 nädalad kastis,etsööt hakkas haisema.Ei tulnud midagi Elmine nädal panin uue sööda ja kasti alla võrgu peale panin väikese topsi maisisiirupid.
Kuna töös on54 rauda,siis katsetasin 10 rauaga Täna kontrollisin rauad üle ja oh üllatus viies kasti kus oli tops maisisiirupia sees oli 5nugist.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Nugis magusat armastab,see on teada aga miks just maisisiirup?Kas sel on mingi eriline lõhn?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Mul eelsöötmise ajal jäi mulje, et kaste külastatakse väga kehvasti. Mingi aeg tuli natukene külma, panin mõned rauad peale, sain ühe väga kärnas nugise. Kõik. St, nädalaga korjasid rauad ära, sest talv sai otsa. Natukene söötsin veel.. ei olnud erilist käimist ikka. Seega, nendes oludes tavapärane meelitamine hästi ei taha toimida, hiiri ka kõik kohad täis. Maisisiirupi asja peaks proovima. Aga siis kui järgmine hooaeg külmaks läheb.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Ikkagi,miks maisisiirup :M ?Kas selle pärast,et seda on raske leida :wink: ?
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta