Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Täpselt nii ongi.Lõksud samamoodi kohe surmavad.Kui siin mõni kurdab ,et conid alati ei tapa,siis nendega pole küll probleeme.Mida rohkem lund või muud raskuseks,seda efektiivsemad.Söödaks kama kaks millised rupskid või kondid aga ise kasutan enamasti tuvi kuna neid alati võtta.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Huvitav,miks ei tohiks neid lõkse kasutada.Kakukese piltidelt näha,et tegu koolitusega.Ei tea,kas on siis salaküttide koolitusega tegu. :mrgreen:
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

Jah see siberis kasutatav lõks.Mina kasutan söödana sügisel lastud parte.Aga vahet pole jah mis rupskit kasutada,olen pannud kasti nii sea,põdra kui kitse kopsu mis on kogutud sügavkülma.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

hundikütt kirjutas:Huvitav,miks ei tohiks neid lõkse kasutada.Kakukese piltidelt näha,et tegu koolitusega.Ei tea,kas on siis salaküttide koolitusega tegu. :mrgreen:

Too kord Allak silmaringi laiendamiseks näitas jah seda nn. siberi lõksu. Panen veel pilte, mis too kord seal tehtud sai, äkki mõnel lööb lambi põlema.
Manused
Koolituspäev_26_10_07 004.jpg
Koolituspäev_26_10_07 005.jpg
Koolituspäev_26_10_07 006.jpg
Koolituspäev_26_10_07 009.jpg
Koolituspäev_26_10_07 013.jpg
Koolituspäev_26_10_07 016.jpg
Koolituspäev_26_10_07 033.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

hundikütt kirjutas:Huvitav,miks ei tohiks neid lõkse kasutada

Ei tohi selle pärast,et jahieeskiri lubab kasutada vaid kastlõksu või püünisraudu :wink: .Kõvemad inspektorid käskisid need lõksud koguni ära lõhkuda.Olen minagi varemalt püüdnud nende pulk-pulga vastu lõksudega ja ei tapa needki alati nugist kohe ära.On olnud juhuseid,kus loom ripub tagumikkupidi või kõhtupidi ja pulgad on karvaseks näritud.Need on muidugi harvad juhused,enamasti ikka kaelapidi ja siis on surm kiirem.Sarnased lõksud oleks võinud,minu arust,siiski lubatud olla.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas aadu kadakas »

"Nõuka-ajal" kasutati seda siberi varianti päris palju. Olen isegi tegemisel abiks olnud. Jahieeskirjast loeb välja, et inimesele ei tohi ohtu olla. Mine tea, äkki jah mõni läheks uudistama ja paneks pea vahele :D .
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas villuvih »

OT. Aga küsiks siiski. Kakuke kas viimasel pildil (sinise jopega mees hoiab lõksu käes) on kasutatud voodireformi vedrusid? Ise olen kasutanud kaarutipiid sellise lõksu juures.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Tead ei käinud ausalt öeldes tal (Enno Allak, kes ka EJ kirjutab ikka laanepüüst jms) kodus voodit vaatamas. :D
Vaatasin siis ise ka, et enda lõksuga võrreldes ikka väga leebe see vedru. Ainult tal olid seal naelad lisaks. Endal mul ka kaarutajapiide vedruga, nagu all pildil näha.
Manused
Kast 24_01_2005 064.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Sooviku kirjutas:hundikütt kirjutas:
Huvitav,miks ei tohiks neid lõkse kasutada

Ei tohi selle pärast,et jahieeskiri lubab kasutada vaid kastlõksu või püünisraudu .Kõvemad inspektorid käskisid need lõksud koguni ära lõhkuda.Olen minagi varemalt püüdnud nende pulk-pulga vastu lõksudega ja ei tapa needki alati nugist kohe ära.On olnud juhuseid,kus loom ripub tagumikkupidi või kõhtupidi ja pulgad on karvaseks näritud.Need on muidugi harvad juhused,enamasti ikka kaelapidi ja siis on surm kiirem.Sarnased lõksud oleks võinud,minu arust,siiski lubatud olla.

Minu arvates see eluspüügi kastlõks lolli ja lohaka jahimehe käes veel hullem looma piinamis vahend.Kui ikka regulaarselt kontrollimas ei käida ,siis nendega püük ikka päris sadism.Olen korra metsast leidnud kastlõksu ,kus kähra luukere sees ja eelmine sügis leidsin lõksu kust loom oli end läbi võrgu närinud.Sellisel juhul on ka taldrikrauad humaansemad kui iga päev kontrollimas käia.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Hundiküti mõttega täitsa päri, et lolliks ka ei maksa iga komaga minna. Nõksa mõistust hea, kui endal ka peas. Ise näiteks otsingi tehnilist lahendust, mis iga ilmaga töötaks, et tabatud ulukist kastlõksus, kiirelt teada saaks. Arendan mobiili teatamise süsteemi selles suunas, et see iga ilmaga töökindlaks saada. Eks näis, kas saavutan eesmärgi. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jell »

ma olen ikka kogu aeg olnud arvamusel, et see nirk on, kes mul maja all elab ja hiiri püüab. Eks neid ole siin elanud ka, kassid on vahest mõne maha murdnud ja keset õue tassinud. Täna õhtul aga selgus, et selle talve allüürnikuks on hoopiski tuhkur. Läksin õue suitsetama ja märkasin, kuidas tuli oma asju toimetades maja alt välja. Lõpuks vahtisime üle 10 minuti 2 m pealt tõtt, kuni ära tüdinesin. Igatahes pole viimastel aastatel mul hiirtega ei sügisel, kevadel ega talvel probleeme olnud ja seda pikemalt kui eelmine ja see talv. Loodetavasti leiab ta muud süüa niipalju, et kanadest/munadest ennast eemale hoiab
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

jell kirjutas:...Loodetavasti leiab ta muud süüa niipalju, et kanadest/munadest ennast eemale hoiab

Looda jah. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kui "sõbrad" külla tulevad, siis võivad ühe ööga väga palju pahandust teha.
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jell »

aadu kadakas kirjutas:Kui "sõbrad" külla tulevad, siis võivad ühe ööga väga palju pahandust teha.


tean-tean, seda on juhtunud, et hommikul pole ühtegi kana elus :evil: . Kast konniberidega juba üleval :D Parem karta kui... Tegelikult järele mõeldes on ta just siia tulnud, eile hommikul veel neid jälgi polnud ja tunneli on ta suutnud viimase paari tunni jooksul mulle just ukse alla valli sisse kaevata. Ennem olid ikkagi nirgi jäljed aga kuna viimastel kuudel olen ise kodus ainult nädalavahetustel ning ka mitte alati, siis pole ka ülevaadet olnud, mis siin toimub. Nädala sees kodust eemalviibimine ka põhjuseks, et lõksud metsas pole ja kohe käepärast võtta
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Olgerd »

jell kirjutas:
aadu kadakas kirjutas:Kui "sõbrad" külla tulevad, siis võivad ühe ööga väga palju pahandust teha.


tean-tean, seda on juhtunud, et hommikul pole ühtegi kana elus :evil: . Kast konniberidega juba üleval :D Parem karta kui... Tegelikult järele mõeldes on ta just siia tulnud, eile hommikul veel neid jälgi polnud ja tunneli on ta suutnud viimase paari tunni jooksul mulle just ukse alla valli sisse kaevata. Ennem olid ikkagi nirgi jäljed aga kuna viimastel kuudel olen ise kodus ainult nädalavahetustel ning ka mitte alati, siis pole ka ülevaadet olnud, mis siin toimub. Nädala sees kodust eemalviibimine ka põhjuseks, et lõksud metsas pole ja kohe käepärast võtta

Tean juhust, kus ühel elas tuhkur aida all ning laut ja kanaaed olid sealt vast 15 m kaugusel. Nii öelda oma "kodu" lähedalt ei võetud ühtegi kana kuigi naaber taludest küll. Loom oli nagu kodustatud, isegi võõrad tuhkrud murdis maha, kes tema territoorumile tulid. :D
Vasta